» »

Nov računalnik - zadnjo posveti

Nov računalnik - zadnjo posveti

kpkp ::

Živijo,
namerava naročiti naslednje komponente:

Geil DDR2 Ultra 2GB 800 MHz (4-4-4-12)
MB Gigabyte GA-P35C-DS3R, 775 (rev. 2)
GC Gigabyte GeForce 8600 GT, 256MB, PCI-e (heatpipe)
Procesor Intel Pentium Dual-Core E2160 1.80GHz, 775
HD Samsung SpinPoint T166 500GB 16MB SATA II
Power LC6550G 550W 20/24 pin 140 mm

Računalnik bo v glavnem uporabljal za Adobe Flash, Photoshop, Illustrator........in podobno, ter druge boly vsakdanje zadeve. Igrice igram zelo malo. Računalnik naj bi bil kar se da tih.
CPU hladilnik nameravam zamenjati z mojim starin Zalman-om CNPS7000-Cu in adapterjem ZM-CS1.

Zelo mi je pomembna stabilnost sistema zato so mi nekateri tudi predlagali Gigabyte GA-P35-DS4...

V največjih dvomih sem prav zaradi osnovne plošče, saj jo imam namen dolgo obdržati in ob potrebi v prehodnosti preiti na penryn procesor...
Zanima me če mogoče kdo se kje bi se dobilo ATI-jevo HD 2600XT kartico s heatpipe-om, saj nekako bol simpatiziram za ATI-jevo rešitev.

Vsak nasvet, pripomba ali izkušnja je dobrodošla...

Hvala in LP

bluefish ::

vsekakor bi bila v tem cenovnem razredu boljša ATI grafična kartica.
Prav tako pa pomisli o malenkost boljšem procesorju. Sicer lahko tega zelo dobro naviješ, vendar verjetno želiš stabilen in predvsem tih sistem.
Prav tako ti svetujem, da poleg tega diska vzameš še enega manjšega. Večji bo služil za kopije dela in podobno. Je pa odvisno od količine dela, ki ga opraviš v teh programih, in od tega, koliko ti podatki pomenijo.
2GB RAM-a bo zaenkrat verjetno dovolj, če se ne ukvarjaš z ogromnimi datotekami in neštetimi učinki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Matek ::

Ceprav bo 2 giga rama najbrz dovolj, bi ti vseeno svetoval, da kupis 4 giga. Za zacetek mogoce lahko izberes kako cenejso opcijo, glede na namen uporabe ugibam, da ne bos navijal, zato nima smisla kupovati nekaksnega brand name "Ultra" rama, ker pri prevzetih frekvencah z njim ne bos nic kaj pridobil, lahko pa tukaj precej prihranis, potem pa pac kupi kake standardne 2x 2GB palcke. Trenutno se dobijo ze po 35 eur, ko bos pa cez kako leto-2 razmisljal o nadgradnji, bodo pa gotovo precej drazje, ker se bo pocasi uveljavil DDR3 (podobno je trenutno DDR1 precej drazji od DDR2).

Kar se tice GeForca 8600 je nekako soglasno mnenje da je bolj slaba izbira v tem srednjem razredu. Najbrz bi se splacalo malce primakniti in pogledati za kakim Radeonom 3850.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

kpkp ::

Za arhivacijo je poskrbljeno imam že en manjši disk in enega zunanjega...saj se zavedam da bi bila izguba podatkov blizu katastrofe.
Kar se tiče grafične se močno strinjam s teboj, na mimovrste imajo rok dobave 30 dni8-O
drugje je pa nisem zasledil (se priporočam če kdo ve kaj več)

Mislim da vsaj pri FSB-ju na 266 nebi smel imeti težav s temperaturami (več kot pol kilograma bakra in srebrna termalna pasta, bi moralo opraviti svoje delo) in s stabilnostjo...
Nekako se mi zdi da naslednja smiselna opcija za procesor bi bil E6550,ja pa 2x dražji...nekako bi raje ta denar vložil v osnovno ploščo....imaš kake izkušnje s osnovnimi ploščami na čipsetu P35...
vseno hvala
__________________________________________________________________________________________

Kar se tiče grafične kartice je bila moja prva opcija ATI 2600pro, kasneje sem se po branju nekaj testov nekako odločil za XT verzijo (prepričalo me je predvsem dobro pospeševanje in sploh kvaliteta slike pri HD videu), katero pa je "težko" dobiti s heatpipe-om...Tako sem se ozru tudi po 3850 vendar jo je s heatpipe-om še težje dobiti pa tudi nisem siguren ali jo sploh potrebujem....še najraje bi počakal na "3600" serio...samo nimam nobene "začasne" grafične na PCI-ex (BTW: imam na AGP-ji 6600GT z zelman hladilnikom, GF 5200, in ATI 9200...če koga zanima kaka menjava za bilo katero PCI-ex:D)

Se pa nekako strinjam kar se tiče RAM-a......mi pošlješ kako zasebno sporočilo.....s temi cenami8-O....vseeno so mi všeč timing-si "mojih" RAM-ov (4-4-4-12)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kpkp ()

kpkp ::

Kar se tiče matične plošče se sedaj nekako nagibam k ASUS P5K-E WIFI/AP...(moj D-link usb Wi-Fi je počasen - b standard in še pogosto izgublja signal, da ne govorim on preglavicah za ga kolikor toliko usposobiti v linux-u, tako da bo Asus-eva rešitev dobrodošla....) zaenkrat bom ostal pri mojih ram-ih (saj niso tako dragi 56,66€) in po potrebi nadgradil kasneje. Zgleda da mi bo uspelo dobiti začasno rešitev za grafično kartico tako da bom kar počakal na serijo HD 36XX ali pa če slučajno med čakanjem opazim kako drugo mikavno ponudbo......(poceni rabljeno ATI 3850 s heatpipe-om...saj vem sanja svinja......:D)
Obema hvala in če želi kdo še kaj dodati je dobrodošel

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kpkp ()

dzinks63 ::

:)) Sapphire Radeon HD3850 Heatpipe 512MB, če ja za dobit pri nas, pa nisem preverjal.

kpkp ::

Vem za njo ja, sem pred par dnevi bral test in se sploh ne bistveno bolj segreva od "aktivne" konkurence
Test v Ita

Dr_M ::

jest sm ucas mislu, da so gigabyte plosce dobre, dokler je nism kupu. po enmnu tednu je sla nazaj. P35C-DS3R rev2.
Raj ksno ausko al pa abitko nabav.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kpkp ::

Sem tudi sem prišel do ugotovitve da tista plošča ni najbolj "posrečena"......za to kot sem rekel 2 posta više
"Kar se tiče matične plošče se sedaj nekako nagibam k ASUS P5K-E WIFI/AP..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kpkp ()

PrimozR ::

Abit IP35-E. 103 € pri SOLO mislim da. Procesor bi verjetno vzel E6750 ker se drugega IMO RES ne splača kupovati. najcenejši E6xxx (nov) je namreč le 30-40 € cenejši. Za PS pa skroaj obvezno 4 GB RAMa, če ne drugega, ravno zaot, ker je tako poceni.

Abitka je pa nekako tako dobra, kot Asuska in 30 € cenejša. Raje daj ta denar v CPU :)

kpkp ::

Hvala za idejo sem malo pogledal in zgleda zelo zanimiva za ta denar......edina pomankljivost je odsotnost RAID-a, sicer zdaj ga ne mislim uporabljal...vendar mislim os. ploščo imeti kar čim več časa in RAID se mi zdi uporabna zadeva....si nekako raje nebi zapiral te opcije. Sicer je potem tu še opcija hardwerskega RAID-a, kar je nedvomno boljša vendar tudi malo dražja rešitev........bom še razmislil.....

PrimozR ::

Potem pa poglej eno izmed P5K plošč. Vem da je ena cenovno ugodna z raid podporo. Bom poiskal.

EDIT: P5KR, pri Funtechu za 120 €.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

kpkp ::

Verjetno si mislil P5KC....
ASUS P5K-E WIFI/AP dobim za 137,90......wi-fi mi pride prav tako, da sem že skoraj odločil, vseeno hvala za trud.

PrimozR ::

P5KR. P5K z RAIDom. P5KC pa videti ne morem. Verjetno bo folk hvalil to, da ima tako DDR2 kot DDR3 reže. Tega pač ne prenesem. 2 rešitvi na eni plati nikoli nista delovali optimalno.

Če ti je P5K-E všeč, pa vzemi to.

kpkp ::

Imam še eno vprašanje in sicer:
Matične plošče z Intelovim čip setom P35 podpirajo 2x pci-ex in sicer enkrat 16x in enkrat 4x, če se ne motim. Sedaj me zanima ali lahko jaz grafično kartico (1 samo nobenih crossfire, SLI variant) priklopim na bilo kateri PCI-ex (od dveh), da dobim ven tistih 16x....torej ali se hitrost enega in drugega priključka "dinamično" spreminja?
Matr sem zakompliciral eno enostavno vprašanje8-O

bluefish ::

grafično kartico lahko seveda tudi priklopiš v drugo režo, vendar bo prepustnost vodila še zmeraj PCI-E 4x. Torej se le to ne spreminja dinamično.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov comp ali nove komponente (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
786131 (2889) smarty
»

Nakup tihega računalnika (Intel Q9450)

Oddelek: Kaj kupiti
453719 (2257) vir
»

Nov računalnik z Q9450

Oddelek: Kaj kupiti
131544 (1195) tilinho20
»

nakup računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
81171 (987) mesoreznica
»

Katero matično za e6750 do 150 € !?!? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
515132 (4093) IVo

Več podobnih tem