» »

350W napajalnik bo dovolj?

350W napajalnik bo dovolj?

Sodck ::

Kupil bi grafično 8800gt namesto sedanje 7600gt. Imam 2 giga rama, 160 giga diska, intel matično, wireless kartico, zalman ventilator, dvd rom, disketarja pa pentium4ht 300ghz.

Urc ::

99 % ne bo dovolj. Lahko pa vseeno probaš :D Mislim da tvoj napajalnik nima niti dodatnega kabla za grafično napajat...

dzinks63 ::

:)) Če imaš zelo kvaliteten napajalnik bo mogoče zadost, kakšen slab noname pa ziher ne bo.

jperc21 ::

Ne bo dosti, nabavi močnejšega.

LP
Keep your head up, even when the world is hard, never give up!

ST-777 ::

Napajalnik je ena od najbolj pomembnih komponent v compu. Če je napajalnik slab, je comp nestabilen ali pa se sploh ne zažene. Za 100€ se dobi že precej kvaliteten napajalnik, ki ima stabilno napetost in je tih. Kvalitetni so tudi tisti za manj kot 100€, vendar je prej dobro prebrati kakšen test ali forum, ki je namenjen le napajalnikom. Thermaltake TR2 RX W0146RU 450W Power Supply so zelo dobro ocenili, pa še cena $65 je ugodna:

Thermaltake TR2 RX

Kako močan napajalnik izbrati, kaj so modularni napajalniki in še marsikaj drugega so zelo dobro opisali na:

Power Supplies Learning Center library

Izi ::

Težka bo :D
350 Wattov verjetno ne bo dovolj.
Sicer pa najprej kupi grafično in probaj, pa boš videl. Še vedno lahko tečeš v trgovino po nov napajalnik, če ne bo delovalo vredu.

Vedi, da se bo računalnik sigurno zagnal tudi z preslabotnim napajalnikom. Problem se bo pojavil kasneje.
Če bo šlo za hudo pomanjkanje, se bo grafična kartica že ob zagonu pritoževala, da ji manjka moči.
Bolj verjetno pa bo majhno pomanjkanje, ko bo vse delovalo, vendar se bo računalnik nepričakovano resetiral ob različnih časih.

Sodck ::

Hm ok. Bom kupil kakih 400w ali pa 450.

Izi ::

Stari, če že kupuješ potem kupi vsaj 500 wattov :D
Če misliš v prihodnosti nadgraditi tudi procesor potem raje vzemi nekaj rezerve, ker večjedrni procesorji imajo tudi večkratno porabo >:D

Balandeque ::

Se globoko strinjam z vsem napisanim. In moj glas gre Thermaltakeu TR2 RX.

Ampak doslej sem imel v ex računalniku (Athlon 2400+, 1GB RAM, Radeon 9800 PRO 512 MB, 2xHDD, DVD, 2x120mm ventilator v ohišju, pa še ono iz avta za cigarete prižigat (!) - vse na 250W.

Napajalnik noname, kitajski, procesor, grafična, rami zadnja tri leta ves čas naviti, problema pa nobenega.

Sem ga pred leti hotel zamenjat, pa so mi v trgovini, kjer sem ga kupil (KFM Velenje) namignili, da ne. Očitno ena kul serija.
Involvement and commitment is like an eggs-and-ham:
the chicken was involved - the pig was committed.

kixs ::

Js sm na 250W noname gonil sistem AMD Athlon X2 3800+ @ 2550Mhz, 2GB, 2xHDD, 7900GS navita. Z 8800GTS pa ni vec hotel... je napajalnik zvizgal.

Z 420W noname pa AMD X2 @ 2800Mhz, 2GB, 6xHDD, 8800GTS navita.

Po eni strani bo dovolj, verjeno ravno na meji. Ce pa ze menjas, pa menjaj za kaksnega v rangu 100€.

lp

Sodck ::

Ah jest mislim sam zamenjati lepo grafično, pa nič navijati. Aja pa za 100€ napajalnik za moje potrebe in moj sistem bi bila to prava norost:D

Bom probal na 350w če bo delalo če ne pa ne bo =)

sBOY ::

jst bi ložu min 450,ker boš čene pisal o temi zakaj se ti računalnik samodejo rebota

Sodck ::

Hm zadeva je taka. Pogruntal sm, da imam napajalnik močan 400w in sicer znamke LC al LG nevem točno. Fora je v temu, da mi je prejšni napajalnik 350w crknil potem so mi ga pa zamenjali, samo da nisem vedel, da so mi notri dali po novem 400w. 400w bo pa že zadostovalo, da upgrejdam en 8800gt na moj zelo neobremenjen sistem in nenavit seveda!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napajalnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13212572 (8206) Napajalc
»

8800gtx 768mb na 420W? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
543090 (2153) einstein :P
»

LC Power napajalniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5811315 (9153) WyattEarp
»

kateri stabilen in tih napajalnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13410392 (6945) kuglvinkl
»

Na kaj vse vpliva moc NAPAJALNIKA ce zelim nadgradit racunalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
101364 (1364) ST-777

Več podobnih tem