» »

Problem združljivosti grafične kartice in osnovne plošče???

Problem združljivosti grafične kartice in osnovne plošče???

dimitrijus ::

Prosim za pomoč v naslednjem primeru:
mulec si je kupil novo grafično kartico in sicer ATI Radeon HD 2600 Pro AGP.
Staro grafično je vrgel ven iz računalnika, namestil novo, instaliral potrebne gonilnike in zadeva dela... V nadzorni plošči ni nobenega klicaja, sistem pravi, da naprava pravilno deluje...
AMPAK
Ne vedno!!!
Dela normalno, kadar uporablja nezahtevne grafične programe... kadar pa požene igre (ki so mu na stari grafiki delale), pa zadeva ne steče...

Sistem mu javi, da se je moral program "ustaviti" in, da lahko Microsoftu pošlje sporočilo.....

Ali je možno, da osnovna plošča in grafična nista združljivi??? Osnovna plošča je ASRock K7Upgrade-880.
Ali mi lahko kdo pomaga najti vzrok nedelovanja računala v igrah?
Ali kdo ve v čem je problem...

LP

Dimitrij

jimyboy ::

Mogoče napajalnik preslab, dodatno napajanje je priklopil.

dimitrijus ::

Mislim, da nekaj Watov ne bi smelo biti problem... bom pa "odklopil" cd/Dvd enoto, za probo...
Kje pa je lahko se probkem, ce to ne bo pomagalo....?????

MarkoMan ::

meni je pomagal samo zamemja maticne plosce, kljub temu da so bile zadeve zdruzljive. Je pa res, da se zadeva tut startala ni. Tko da bi sklepal da pri tebi ni problem hardware, ampak software.

Si probal naloziti nove driverje? Kero graficno si imel prej?
vsak zacetek in zacetnik je tezek

S11m0niC ::

verjetno je to, da nimaš primerne matične plošče ali grafične karfice. tudi jaz, ko sem nadgrajeval računalnik, mi je delovala samo ena grafična kartica ker pač računalnik ni kupljen v tem letu. grafične kartice pa se tako hitro izboljšujejo, da se po nekaj letih splača edino nov računalnik. seveda to velja tudi za procesorje, zvočne kartice i.t.d.

javr ::

naslov problema je isti, opis pa drugačen: matična plošča je Abit BH6. Ima "Accelerated Graphics Port connector supports AGP 1x and 2x mode (Sideband) 3.3V device".
Vprašanje: ali moram na trgu iskati samo med AGP 1x 2x karticami, ali bi normalno delovalo tudi s temi, na katerih piše 8x ?
Ali bi bilo najmanj komplicirano kupiti kar PCI kartico ?
Grafično kartico bi zamenjal samo zaradi tega, ker obstoječa nima DVI izhoda, jaz pa kupujem 19" monitor z DVI izhodom, ki ima menda boljšo sliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: javr ()

S11m0niC ::

ne vem samo boljše bi bilo da bi iskal združljive matične plošče in grafične kartice.

najboljše bi bilo da bi iskal isto firmo

MarkoMan ::

V mojem primeru sta bili grafa in plata pci-e x16...s tem da je imela plata sis chip, grafa je pa bila 8800gt. Po mojem bi jaz boljse skozi prisel ce bi kupil x1950pro in bi delal. Pomojem kar reskiras, ce kupis "prenovo" graficno.. :)
vsak zacetek in zacetnik je tezek

javr ::

takle odgovor stane 27,43€ (20€ + poštnina za napačno grafično kartico): vsi AGP-ji niso isti. Novejše AGP kartice ne pašejo v stare konektorje. Zgoraj je stara kartica, spodaj pa "nova", napačna.

Mimogrede, ko je že govora o grafičnih karticah - ali še koga zanimajo ISA kartice serije Movie Machine ?

Engineer_SLO ::

dimitrius:
1.najprej je nujno potrebno odstraniti prejšnje gonilnike,ker drugače bodo problemi
2.ugasneš rač in odstraniš,oziroma menjaš kartici
3.preveri če je priključeno dodatno napajanje če ga ima
4.prižgeš komp
5.ko se prižge računalnik prekineš namestitev strojne opreme ki ti jo ponudi
6.ročno zaženeš namestitvene datoteke,samo pazi da uporabiš prave gonilnike,ker kakor vem za agp pri novejših gonilnikih ni podpore!

restartaš računalnik in zadeva bi morala delovati...

nezdružljivost z mmatično je zelo minimalna...
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična kartica - AGP ! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
13412344 (10716) ThomasSGS
»

Grafična kartica Asus Radeon 6870 na Lenovo plošči? Kako? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1409162 (7666) rzidar1
»

Grafična in matična

Oddelek: Strojna oprema
231618 (1275) mr1two
»

Grafična kartica za PCI-E x1

Oddelek: Kaj kupiti
122323 (2095) dzinks63
»

PCI vodilo (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
624681 (3901) gavro

Več podobnih tem