» »

Grafična kartica za PCI-E x1

Grafična kartica za PCI-E x1

Srachko ::

Svoj mlinček bi rad malo razbremenil in ga opremil z kakšno čisto osnovno grafično kartico, samo da se ne uporablja več integrirana.

Pregledal sem vso dokumentacijo, ki sem jo dobil skup z računalnikom in nisem mogel najti informacij, ki jih rabim, preden kupim mačka v žaklju.

Torej, moj mlinček ima na matični PCI-E x1 vodilo, ki trenutno sameva, nimam pa AGP vodila, kamor bi lahko priključil svojo staro GeForce. Zanima me, če lahko na PCI-E x1 priklopim grafično, ki je izdelana za PCI-E x16? Je taka grafična "downward compatible" oz. združljiva z starejšim vodilom?

Prilagam še screenshot iz Lavalys Everest-a:

PCI-E x1



Recimo tale kartica bi mi bila povsem dovolj (kar se tiče zmogljivosti): http://www.mimovrste.com/artikel/263008...

Malce moram tudi paziti na prostor, saj dvomim, da bi v računalnik spravil kakšno grafično "obloženo" z goro ventilatorjev. Rabim pa jo izključno samo zaradi tega, da ne obremenjujem več integrirane. Na novi pa bom definitivno rabil VGA izhod (vsaj še nekaj časa), DVI izhod, če pa ma še HDMI se pa tudi nebi branil. Kar se pa tiče zmogljivosti, pa ne rabim nič posebnega, saj je računalnik v večji meri uporabljan za poslušanje glasbe, brskanje po spletu, tu in tam kakšen filmček...
I can see clearly now, the brain has gone...
  • zavaroval slike: bluefish ()

ttommy ::

Model osnovne plošče?
Sicer se mi pa zdi, da omenjena grafična mora pasati na PCI-E..
Gamer

paljer ::

Preobremenjevanje integrirane grafike? Neumnost!

In te grafične ne moreš stlačit v 10 cm prekratko luknjo na tvoji matični plošči.

Srachko ::

Osnovna plošča je Dell-ova če se ne motim. Dell Optiplex 745 (Midi tower). So še vsi deli v njem, kot iz tovarne, edino DVD pogon sem nadomestil z DVD-RW pogonom.

Everest pravi tako (če seveda ne laže):

Matična



Pa še nekaj detajlov o chipsetu

I can see clearly now, the brain has gone...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Srachko ::

@paljer: Saj ne pravim, da je integrirana preobremenjena, bi ji pa rad privoščil počitek. Gledat pa moram na debelino nove grafične kartice, da nebo slučajno debela za dve :D
I can see clearly now, the brain has gone...

Izi ::

NE paše. Kako misliš stlačiti grafično, ki ima 10 cm dolg vtič v konektor, ki je dolg samo 2 cm?
PCIe x1 konektor je zaprt in bi moral zadnji konec konektorja odrezati, da bi lahko vstavil normalno grafično noter, ampak vseeno ne bi delalo.
Obstajajo posebne PCIe x1 grafične kartice, ki pa so zaradi premajhne pasovno širine PCIe x1 vodila ponavdi še slabše kot integrirane grafične.
PCIe x1 vodilo je narejeno za zvočne kartice in kakšne osnovne kontrolerje, nikakor pa ni dovolj zmogljivo za grafične kartice pa še fizično je tako majhno, da teže velikih grafičnih kartic ne bi nikoli zdržalo

Združljiva sta samo PCIe x8 in PCIe x16 konektorja, ki sta oba enaka in dolga okoli 10 cm
Ostali PCIe konektorji so krajši. PCIe x4 je dolg okoli 5 cm, PCIe x1 pa okoli 2 cm.

Tukaj imaš nekaj PCIe x1 grafičnih kartic: Graphics Cards, PCI Express x1
Bodi pozoren na kratek vtič spodaj na grafični kartici. Ampak po zmogljivosti niso nič bolj zmogljive kot integrirane grafične.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Samuel ::

;(( joj Izi, a lahko še več neumnosti napišeš, kot si jih v zadnjem postu.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Samuel ()

jest10 ::

PCIe x1 konektor je zaprt in bi moral zadnji konec konektorja odrezati, da bi lahko vstavil normalno grafično noter, ampak vseeno ne bi delalo.

Ne bodi preveč siguren v tole pisanje...

Pyr0Beast ::

Odvisno je precej od grafe ali bi delalo ali ne.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Izi ::

Je vse preverjeno. So tudi testi na internetu, ko je nekdo odrezal zadnji konec konektorja in testiral.
Pyr0Beast ima sicer prav, nekatere kartice res delujejo. Ampak večinoma samo tiste najnižjega rezreda.
Bistvo pa je, da tudi če deluje bo delala zelo zelo počasi, ker bo PCIe vodilo ozko grlo.

Samuel je izjavil:

;(( joj Izi, a lahko še več neumnosti napišeš, kot si jih v zadnjem postu.

Drugič raje preveri, preden se osmešiš. Sem osebno vse testiral.

novinec09 ::

Ena izmed možnosti:
http://www.dinokomp.si/product_info.php...

Vendar ne vem, če je določeno samo za Zotac plošče, ali dela tudi na drugih.

Srachko ::

No, sem si našel nekaj časa, da sem se malo poglobil v drobovje svojga mlinčka. Na koncu sem ugotovil, da imam prosto PCI-e 16x režo, kamor lahko zataknem občutno cenejšo grafično kartico. Zanima me, če mi priporočate kakšno, ki ne zahteva precej močnega napajlnika. Rabil bi pa nekaj z nVidia čipovjem, enim DVI izhodom pa mogoče še kakšen HDMI bi znal bit uporaben. Malo sem brskal po spletnih trgovinah pa me je zmeraj zaskrbelo, ko sem prebral da rabi vsaj 300W napajalnik...

Kot že rečeno, bi rad mel grafično, ki bo lepo tekoče premlevala kakšne filmčke, manj zahtevne 3d aplikacije/igre (integrirana ma neke probleme z DirectX/OpenGL)...
I can see clearly now, the brain has gone...

dzinks63 ::

Zate je dovolj npr: GeForce GT 440 1GB , porabi zelo malo, cca do 50W.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Crossfire

Oddelek: Pomoč in nasveti
353616 (2122) xrotek
»

Asus M4A89GTD Pro matična plošča

Oddelek: Strojna oprema
264081 (3699) iphoneecko
»

Integrirana grafična kartica

Oddelek: Strojna oprema
92823 (2618) Bones
»

kupiti pravilen računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
161749 (1381) AngelOfDeath
»

DFI ter ZM-NB47J

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
181762 (1487) 5pellfire

Več podobnih tem