» »

GeForce 8800 GT ali GTS ali ?

GeForce 8800 GT ali GTS ali ?

dennis18 ::

Pozdravljeni! Sem v dilemi katero grafično kartico kupit. Gledam met 8800 GT oz. 8800 GTS. Zanima me kakšna je razlika med temi trmi grafičnimi karticami (edino ne v ceni).
Prva ponudba
Druga ponudba
Tretja ponudba
oziroma ta:
Četrta ponudba
oziroma kaj vi predlagate (ne od naštetih).
Kaj bi vi na vašem mestu kupili, kakšna bi bila vaša izbira in ali mi priporočate kaj drugega v tem ranku (cena, kvaliteta).

Hvala za vse odgovore.

j3rn3jk ::

Glede na ceno in zmoglivost je prava izbira zagotovo 8800GT ( pa ne na mimovrstah.. da najdejo cenejše..)
ali pa radeon 3870, je malo počasnejši od GT-ja dobiš ga pa za dobrih 200€

Kaj se pa nove GTS-ke tiče.. je pa za 10% hitrejša od GT-ja in za ~80€ dražja.

Jaz ti proporočam GT-ja..
Sicer pa nevem kakše maš ostale komponente

dennis18 ::

1,81 GHz core 2 in 2gb rama.
Koliko sem jaz gledal po lastnostih kartic ni bila GTS hitrejša. Vsaj ne po taktu procesorja in pomnilnika.
Slišal sem tudi da se GTS bolj greje kot GT?

Lp in hvala za odgovor.

warpfreak ::

Vzemi 8800GT saj se ce gledas razliko price/performance dosti bolj splača

j3rn3jk ::

Nova GTS (g92) je hitrejša od GTja (g92) in tudi od GTXa (g80)

Calligulla ::

Ja, hitrejsa je za 10% in drazja za kakih 50%. Najbolj se splaca 8800GT.

dennis18 ::

Hvala vsem za odgovore.

jan01 ::

XpertVision GeForce 8800GT 512MB 244€
BFG Tech GeForce 8800GT 512MB OC 257€
Za 8800GT 512Mb je normalna cena (do) okoli 250€, vse več je izkoriščanje...

dennis18 ::

Jaz bom že dobil za pravo ceno, vendar me zanima katera je boljša.

j3rn3jk ::

Po hercih sledeč je BFG GeForce 8800 GT OC2 kar ok... sicer pa če kupiš navadno (ne OC) pa jo lahko tudi sam naviješ!

IVo ::

Je pa tut res da se GTS velik bolje navija. Na zračnem hlajenju sem videl tudi do 850MHz na GPUju (GTji pa na zračnem največ 770 pa še teh je zlo zlo malo) , tak da če maš denar se pomoje splača, dobiš jo pa tut za cca 330€...

dennis18 ::

Ne mislim navijat nič. Tak kot je orginal tak bom pustil.
Katera se pa bolj greje? Jaz mam vžgan komp 24/7.
Hvala še en krat za odgovore.

Lp

LordPero ::

Hm, jaz tudi razmišljam o tem (sicer kot o umesni grafi do GF9), in sem po prebraniih skoraj vseh testih (ampak za G92 GTS so vsi testi mal mimo sestavljeni + zelo različne vtise dobiš pri istih testih pri drugih opisovalcih) sem prišel do zaključka, da če bi se odločal med 8800GT in 3870 bi/bom nedvomno vzel AMDja, ampak se mi zdi da je nova GTS dobro pozicionirana, dobiš zmogljivosti GTXov (le z omejenim bandwidthom ;(), ZELO zelo tišji hladilnik (tako da u bistvu tudi če porabi par več W za to dovede dosti več performanca in je zaradi večjega hladila bol ql) in kot že rečeno, precej boljše navijaške sposobnosti (brez problema gre čez GTXe -razen pri mega teksturah z AAjem oz. zadnjim HDRjem, pač jeba 256bitnega vodila). Aja, pa cena do oz. pod 340€, pa že ta je visoka (Kokoš pač).

Osebno mislim da bom kupil to novo GTSko -ampak nevem katero bi. Zanima me, če dejansko je večja možnost da lahko več navijem razne OC verzije od tistih, ki imajo štok frekvence? (pa naj to odgovori en, ki ve kaj govori) Pač ali lahko grem z vsemi čez npr. vsaj 800MHz GPUja (zanima me izbira GPUjev in RAMov s strani proizvajalcev -hladilnike majo itaq vse enake, ne?).

Aja, GF9 bo v 2008Q1 samo hi in top-end, sedaj ali so to mislili a la (ob izidu zadnjega) GTXa in GTS640 ali bolj v stilu GTX in Ultra. Vsekakor bo cenejša od obeh nad 450€. Se je pa zadnji GTX izkazal kot super naložba (no, ni da bi bila prva taka, ampak vseeno), tako da mogoče bo tudi nov (lenobe AMDjevci).

Aja, pa tudi, kje (in katere) bi kupili 8800GTS 512?
LordPero

Gaber ::

A se mislijo cene 88ooGT kej spustit?

V nemčiji trenutno okrog 210€, če vračunaš še okrog 15€ poštnine se še vedno kar splača :P

Calligulla ::

Verjetno so ze ali pa bodo v kratkem patcherji za biose za GT, ki dvignejo voltazo in se potem zagotovo navija kot GTS. Sem preprican, da ima GTS predvsem malo visjo voltazo in malenkost boljsi cooler. Ni pa vredna takega doplacila.

LordPero ::

A kdo ve kje majo na zalogi kako 8800GTS OC (512)?
LordPero

vanmarko88 ::

a kdo ve kako se obnese 8800gt z intelom 2180 a je proc. dovolj močan da jo izkoristi do konca
ali je bolje kak 6550??

Calligulla ::

Ta procesor ze zelo komot ZELO navije in je dovolj zmogljiv.

nejcpirc ::

LordPero...včeraj sem klical v Funtech, pa so rekli, da so ravno dobili pošiljko...oglasil sem se pri njih(Lj- Murglje) okrog pol šestih in so že imeli vse XFX-ke rezervirane, na zalogi pa je bilo še nekaj(pojma nimam koliko) MSI 8800GT OC kartic...
Stane 275€, poleg pa dobiš še špil Colin Mcrae DIRT...

review

Za enkrat samo pohvale, ko jo pa konkretno stestiram, bom pa lahko še kaj več povedal 8-)

LordPero ::

Hvala za info, ampak 275€ mi je daleč preveč za GT verzijo (pač v primerjavi z zmogljivostjo 3780ke), še vedno nisem 100% kaj bom naredil, iščem pa še vedno kako spodobnejšo verzijo 8800GTS.

... lokalni diler mi menda lahko zrihta 8800GTS za cca 330€ -od Leadteka. Firma mi ni zapisana kot kaka dobra izbira za navijanje ... Vaše mnjenje? (niti mi niso znali povedati katero verzijo, al A al B, Zalmanove seveda pak ne)
Jst bi najraje BFGja OC, ker ni drag, rečmo da se navija bolj ql če je pač že štok mal OC, pa še tri leta garancije ima (Leadtek eno), kar je zelo ql ob prodaji grafične (katere itaq nebi imel tri leta). Težava je, da ga nikjer več ne dobim.

Še kdo ve za kake 8800GTS G92?

P.S.
Oziroma, ravno vidim, da je Leadtek imel namen izdati 8800GTS z GPUjem na 690MHz. Če se ne motim, se to ni zgodilo ...
Kaj pa tisti MSI z GPUjem na 730? Nebo v Kokoški, ne?
LordPero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordPero ()

jimyboy ::

Leadtek majo vsaj pri uradnih prodajalcih 3 leta garancije. Do sedaj so se mi vse grafe od njih odlično navijale.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jimyboy ()

jan01 ::

@LordPero, poglej 8800gt pri jae.si
ASUS GeForce 8800GT -258€
BFG Tech GeForce 8800GT -257€
XpertVision GeForce 8800GT -244€

Ted ::

Xpertvision še nekak, ostalo je pa vse predrago v primerjavi z HD3870. Je slednja boljše finančno pozicionirana na trgu.
Mah...

LordPero ::

Ja, se strinjam, tudi 244€ je preveč za 8800GT, ker, kot sm že prej jaz in sedaj Ted, je 3870 boljše finančno pozicionirana na trgu. Ponuja novejši DX, v večini testov je manj razlike med tem Radeonom in GTjem kot je med GTjem in GTSjem, porabi manj od GTja, super cena, dobavljivost, ne dere se kot single slot GTji, etc.
Ni da bi bil GT sam po sebi drag za kar je, je samo to da je pač Radeon tako zelo mnogo cenejši za vse kar da od sebe. Pač super produkt (se ne spomnim kako je v resnici, ampak glede na majhnost jedra in DDR4 sklepam, da se tudi relativno dobro navija).

In res nevem zakaj vsi tako vsiljivo zelo ponujate te faking GTjke (a jih prodajate?), ni vse dovolj, če pogledate samo dva testa in ne podrobno pogledate kaj so testirali (npr. Crysis brez vsakršnega glajenja je itaq še grši kot če bi znižal nekatere detajle). Cena (pa naj bo to retailova, čeprav že od nVidie priporočena ni tako mega) se mi zdi ne ql. In ja, normalno da GTS ponuja nekoliko majn dodatka performansa za svojo ceno, ampak ko se gre proti dražjim kartam je to pač normalno (funkcija pač ne rase premočrtno) + ne pozabit, da v trenutnih testih še ne vidimo vse prednosti večje odklenjenosti G92 pri GTS. In tudi ne pozabit, da se je vedno izkazalo (vsaj pri tistih, ki ne kupijo nove grafe dokler jim je sedanja ql -kamor na žalost vse bolj in bolj spadam tudi sam) da že samo eno stopnjo bolša grafa zdrži kar nekaj časa več ('zdrži' -recimo nekje na meji normale, da lahko večinoma igraš na high, razen CryE2).
Mi pa še vedno ni jasno, kako v določenih pogojih 3870 potolče GTS ...
(aja, pa zmeraj bolj zanimivi so tudi stari GTXi, ki že imajo ceno pod 400€ -bandwidth se dosti krat pozna, še posebej če bojo razvijalci (in seveda bojo) povečevali teksture in/ali mi gladili robove, overall je še vedno precej hitrejša grafa in šekar navijabilna)

Ja, glede Leadtek, sem ravno prej videl na uradni strani, da ponujajo za vse grafične in multimedia (al nevem več kaj) proizvode 3 leta garancije -nekje pri naših prodajalcih sem zasledil napis '12 mesecev' in nekako zaradi tega skenslal Leadtek. Krivično.
[in kako vem po zakonih morajo retailarji NUJNO ponuditi tako garancijo kot po ponuja proizvajalec in ne kar sami napišejo na račun & se lahko zanesem da ima Leadtek povsot 3 leta -Mlacom mi je ravno zadnič ne zamenjal USB Bluetootha v 13 al 14 mesecu, ker oni pač dajo eno leto, ni važno da da tovarna dve, podobno se mi je zgodilo tam par let prej z MX700, drugega na srečo tam nisem kupil nič :))]
No, saj potem niti ni slaba odločitev to, pač Leadtek za 330€. Bom še kak test poiskal, ampak načeloma mi je ql (in res upam, da ne bo kak invalid v navijanju). Vsaj do GF9 ...
LordPero


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov Sistem (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
674514 (2666) Planetarium
»

GeForce 8800GT (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Strojna oprema
179055901 (36928) msms
»

Novi računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
211682 (1224) msms
»

Graficna do 220€

Oddelek: Kaj kupiti
402766 (1702) Volta
»

8800 GTS 512mb

Oddelek: Strojna oprema
461277 (1174) mesoreznica

Več podobnih tem