» »

Pri instalaciji Win XP ne zazna HDD (!)

Pri instalaciji Win XP ne zazna HDD (!)

cCleo ::

Imam sledeč problem, in ne vem, kako ga naj opredelim, zato ga bom poskušal čimbolj podrobno opisat:



Imam WinFast 760GXK8MC matično ploščo,

katera ima dva SATA konektorja (SATA1 in SATA2)

...glej zgoraj...

Na SATA1 konektor sem priključil SATA II HDD s s tem kablom SerialATA 1:1 1m.

Ko želim instalirati WinXP mi javi, da ne zazna nobenega trdega diska!?

cCleo ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cCleo ()

cCleo ::

...ko se instalacija požene, mi, ko je treba pritisnit enter za instalacijo, napiše sledeče:

Setup did not find any hard disk drives installed in your computer.

Make sure any hard disk drives are powered on and properly connected
to your computer, and that any disk-related hardware configuration is
corect. This may involve running a manufacturer-supplied diagnostic
or setup program.

Setup cannot continue. To quit prees F3.

ru7 ::

Vstavi sata gonilnike v disketnik in pritisni F2 na začetku instalacije...

cCleo ::

Je pa problem, ker ni sistema!
Nimam SATA gonilnikov!
A se jih da kako drugače dobit, mogoče s CDja od matične?
Kako pa?

Spike Edin ::

No... Zdej pa takole:

Če maš cd od matične plošče si lahko sam narediš disketo. Greš na CD-Drive:\Drivers\Chipset\K8N-E\WINXP_2K\MakeF6Disk. Narediš disketo in ko nameščaš windowse pritisneš tipko F6. Izbereš gonilnik in ko so gonilniki skopirani pritisneš "S". (čeprov ne vem katerega imap ampak:) controller in bi se ti windowsi morali namestit. Je pa tudi eden trik:
SATA hard disk ima v BIOSu opcijo RAID/AHCI ali IDE mode. Prva opcija RAID/AHCI zmeraj rabi, da ob zagonu XP-jev s CDja pritisneš F6, da naložiš drajvere. Če pa nastavis drugo opcijo IDE, pa ti BIOS naredi hardisk IDE in Windows ti normalno zazna brez dodatne diskete.

Mogoče se motim but ...:
Ampak, ne vem če tvoja plata podpira SATA ... V poštev ti pride samo pretvornik oz. vmesni člen iz vodila PATA na SATA HDD. Da se tudi dobiti razširitvena kartica na PCI(Express) vodilu, na katero lahko priklopiš disk.
The PC Doctor

jan01 ::

Kakor sem iz manuala pdfja prebral:
pojdi v bios in poglej, če je sploh sata enabliran(pod sis onchip pci device) in pri serial ata mode daj na ide mode. Tako ne boš rabil nobenih driverjev, kot ti veliko nevednežev svetuje. Ko posnameš widows, posnami sata gonilnike, restartiraj in v biosu prestavi iz ide mode na sata mode(oz karkoli drugega je že)
Ti imaš foxconnovo matično http://www.foxconnchannel.com/support/downloads.aspx -od tukaj zloadej najnovejše gonilnike(za sato so raid driverji!), ne pa tiste zastarele na cdju...

cCleo ::

BlackD3mon: O tem smo že imeli debato, ali podpira ali ne;) .
Jaz imam na matični SATA1 in SATA2 konektor (poglej si zgornjo sliko, sta obkrožena);)

v BIOSu sem nastavil opcijo IDE (prej je bla res nastavljena na RAID), vendar se mi pojavi problem pri branju CDja, sistem mi "zamrzne", še preden se sploh izpiše na enkrat booting from CD (..se sploh ne izpiše!)

Tik preden bi iz CDja pognal instalacijo Win XP (oz. da bi ga bootal), se na ekranu izpiše:

Updating ESCD ... Success
Verifying DMI Pool Data ...
Boot Easy ... Success

Torej kaj trn v peti, da se ne zažene CD, oz. da sistem zamrzne?

cCleo ::

ru7: F2 ali F6 ? ;)

cCleo ::

jan01: točno to sem nardill, in pojavi se mi problem, ki sem ga opisal zgoraj, oz. ga lahko še enkrat opišem:

ko pridem iz BIOSa, se mi normalno zažene, nakar se na enkranu izpiše:
Updating ESCD ... Success
Verifying DMI Pool Data ...
Boot Easy ... Success


Potem pa se vse ustavi, in ne trzne!
V bistvu bi moralo slediti branje s CDja - instalacija WinXP.

cCleo ::

Še nekaj: ZAKAJ PA MORAM PO INSTALACIJI WIN XP NASTAVIT Z "ide" NAZAJ NA "raid" ?

cCleo ::

@ BlackD3mon:
@ jan01:

Sem pošlihtal zadevo..
V glavnem, boot je uspel, Win XP sem instaliral, zdaj pa še eno vprašanje:

omenil si, da ko zaključim instalicijo Win XP, naj "posnamem" SATA gonilnike; restartam; in v BIOS-u prestavim iz IDE nazaj na RAID (to, kar je blo prej).

A je kaj hudo narobe, če tega ne storim?

@ jan01:
Nimam jaz "foxconnove" matične, ampak WinFast-ovo. (ali je le-ta foxconnova:) ?)

cCleo ::

@ jan01: Ups, sorry, seveda je FOXCONNOVA;)

bluefish ::

ni nič narobe, če pustiš tako kot je. Vendar pa, nič te ne stane, če nastaviš nazaj na Sata.

cCleo ::

Zaenktat imam samo en SATA disk, želim pa še dodatno priključit na matično dva PATA diska..
RAID deluja samo in izkjučno na Serial ATA diskih:\ ?

bluefish ::

odvisno od plate in njenega krmilnika. Poglej malo po navodilih od matične, kjer zagotovo piše, kakšne vrste priklopov omogoča. Drugače pa je možno kupiti tudi PCI RAID kontroler, kamor lahko priklapljaš diske po želji.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IDE master / SATA slave

Oddelek: Strojna oprema
312976 (1290) Duhec
»

raid 0 setup

Oddelek: Strojna oprema
362063 (1526) GrimReaper
»

SATAII disk problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
81014 (930) il
»

WD my book zmrzne na e-sata

Oddelek: Pomoč in nasveti
202240 (1858) MrStein
»

Namestitev windows na SATA disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
71356 (1241) jan01

Več podobnih tem