» »

SATAII disk problem

SATAII disk problem

Drejcek ::

Imam matično AsRock 939Dual-SATA2. Ima slot SATA 1, SATA 2 in SATA II. In ko pridem jst domov s Češke se mi noče bootat s diska, ki je prklopljen na SATA II(napiše "3rd Device Error, F3 to Resume"), ko dam na SATA 1 ali 2 prav, da sploh ni diska. In jst sklepam, da je disk uničen, zato kupim novga. Prklopm na SATA II mi napiše "3rd Device Error, F3 to Resume", v BIOSu pod IDE Configuration vidm SATA II Device ampak je tisti error in se ne da bootat. Probam na SATA 1 in 2 pa mi WinXP prav, da nimam diska, pogledam v BIOS in pod SATA 1 in 2 Device ne najde nič. RAID menu mi pa disk pokaže, če je na slotu 1 al pa 2.

Drejcek ::

Zdej mi je nekak ratal sprav čez disk na sataII priklopu. Samo WinXP je še problem ker ne najde diska.

333333 ::

Disk vidis v biosu al ga vidis pozneje?
Spiritual

Drejcek ::

Zdej ga vidim v biosu v Windows XP inštalaciji pa ne

bluefish ::

V XP novi disk formatiraj v start > run > diskmgmt.msc, če je tam prisoten.

Drejcek ::

novi disk je čisto prazn. dons prnešen iz trgovine.

bluefish ::

Saj zato. Novi diski namreč niso formatirani.

333333 ::

Mogoče rabiš kakšne sata gonilnike na disketi pa f6 med setupom win... Al pa jih integriras v inštalacijo z nlitom.
Driverji so http://www.asrock.com/mb/download.asp?M...
najverjetneje pa bo SATA RAID Driver (For system to read from floppy diskette during Windows installation) pravi. :D
Spiritual

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 333333 ()

il ::

Problem je to, da ta plošča avtomatsko poskuša zagnati iz diska na SataII. Predlagam, da pri zagonu pritisneš tipko, za "boot menu" (mislim da F10 ali nekaj podobnega) in zaženeš sistem s starega diska.
Lahko nastaviš tudi da je boot device stari disk, vendar če boš novega na SataII konektorju izklopil in naslednjič spet vklopil, bo spet plošča poskušala zagnati iz diska na SataII konektorju. (spet uporabiš "boot menu").


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SATAII

Oddelek: Strojna oprema
81054 (880) bluefish
»

Sata2 disk pocasnejsi od starega ata133

Oddelek: Pomoč in nasveti
332262 (1499) DrSulcDJ
»

Ali gre priklopit SATA II disk na ploščo Asus P4C800-Deluxe?? pomoč prosim...+ Še ne

Oddelek: Strojna oprema
262627 (2299) muzičar
»

Kateri trdi diski so zdej in?

Oddelek: Kaj kupiti
362850 (1717) elToro
»

Sata II enable

Oddelek: Strojna oprema
192008 (1523) boštjan

Več podobnih tem