» »

Namestitev windows na SATA disk

Namestitev windows na SATA disk

Flamer ::

Zanima me če je to možno izvesti brez uporabe disketnika.

nonenone ::

možno, če ti plošča spoznava sata disk, in če imaš vključen sp2 v xp ali če inštaliraš visto,lp

mat3 ::

Vsekakor se da. S programom Nlite integriraš gonilnike SATA kontrolerja matične plošče v Windows inštalacijski CD, zapečeš nov CD in to je to. Je tudi v slovenskem jeziku, tako da ne bi smel imeti težav.
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

Flamer ::

Ok, še tole me zanima. Kakšno je optimalno zaporedje namestitve gonilnikov, in katere stvari iz CDejv rabim in katerih ne. Ponavadi je recimo proizvajalec moatične na driver CD dodal še en kup povsem nepotrebnih programov. Matična je Asus P5B, grafa pa nvidijina.

zee ::

gonilnik za chipset (ce je potreben), nato gonilnik z graficno kartico. vec vecinoma ne rabis.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

jan01 ::

Na novejših matičnih NE rabiš nobenih disket in integriranje sata gonilnikov na windows cd. Preprosto v biosu daš pri sata na ide mode. Ko posnemeš windows in sata gonilnike pa daš iz ide mode na sata mode in to je to.

grofsi ::

@jan01
Bi te prosil če mi lahko malo bolj natančno razložiš kako in kaj naštimat biso da mi ne bo treba diskete vstavljat za nalagnaje SATA driverjev. Uporabljam matično ploščo Asus M2NPV VM in dva diska. En na katerenm je sistem je SATA drugi pa še navaden IDE. Že pri prejšnji plošči, ki je šla v pokoj sem mogel fizično odklopi IDE disk, da sem lahko inštaliral sistem na SATA disk. Isto se mi je ponovilo tudi pri tej. Pomoje je neki narobe naštimano v biodu. Sam ne vem kaj. Nastavitev je pa taka:
primary IDE master - maxtor (IDE disk)
secondary IDE master - DVD rom
SATA 1 - maxtor (na katerem je sistem)
Vprašanje pa je sledeče. Kako nastavit bios, da mi ne bo več potrebno fizično izklapljat IDE diska in iz diskete inštalirat driverjev?
hvala na pomoči :))

jan01 ::

Ne poznam, kako točno zgleda tvoj bios, a stori nekaj takega: pojdi v bios pod boot menu, in izberi potem za nastavljanje kateri trdi disk ima višjo prioriteto(to ni tam, kjer imaš hard disk, cdrom, ... ampak pod boot tam, kjer imaš naštete vse trde diske z imeni(šifre). Pač daš tistega, ki ga hočeš na prvo mesto...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ne gre namestiti Windowsa + ne zažene trenutnega (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
514038 (3204) MasterKiD
»

IDE master / SATA slave

Oddelek: Strojna oprema
312976 (1290) Duhec
»

blue screen po menjavi matične

Oddelek: Pomoč in nasveti
181675 (1354) Hayabusa
»

Ne najde trdega diska pri inštalaciji windowsev

Oddelek: Pomoč in nasveti
172126 (1954) janch
»

Pri instalaciji Win XP ne zazna HDD (!)

Oddelek: Pomoč in nasveti
151729 (1729) bluefish

Več podobnih tem