» »

Creative SB X-Fi problem

Creative SB X-Fi problem

WtFlol ::

Lastim si zvočno kartico Creative SB X-Fi Xtreme Music, ki pa mi povzroča velike težave.

Kartica je delala 7 dni brez problema (nekajkrat prej se mi je spodaj opisani problem prej že pojavil), nakar sem naslednji dan prižgal PC, ki mi je nato javil da draverjev za zvočno nimam inštaliranih.

S pomočja driver sweeperja sem počistil ostanke gonilnikov, ter jih ponovno naložil. Nič. Ne dela.

Audio console mi reče "The device supported by this application is not detected. The application will exit.", nakar probam pognati še winamp. Dobim tale error "Bad DirectSound driver. Please install proper drivers or select another device in configuration. Error code: 88780078"

Po 1 uri googlanja nisem uspel najti nič konkretnega. Le to, da nisem edini, ki ima te težave. Prečekiral sem uraden forum ter našel ogromno enakih problemov. Konkretnih odgovorov ni bilo.

Ko sem že skoraj obupal, sem naletel na eno rešitev, ki je baje edina, ki dela.

V msconfigu sem v zavihku general odkljukal naslednje;

- Process SYSTEM.INI file
- Process WIN.INI file
- Load System Services

Pustil pa sem kljukico pri Use Original BOOT.INI, kar bi naj bilo bistvo te rešitve.

Ustavil sem se tudi v zavihku services, kjer sem najprej naredil kljukico pri Hide All Microsoft Services, nato pa kliknil na disable all.

Znova sem pobrisal vse drajverje, ter uporabil driver sweeper (probal tudi z driver cleanerjem), ter na novo inštaliral drajverje. Spet nič.

V skorajšnjem obupu sem se spomnil, da bi mogoče lahko kartico vtaknil v drugi slot.
Rečeno storjeno, pridem v winse (brez da bi zbrisal drajverje, le kartico sem dal v drug slot) in zvok dela! Probam winamp, super špila 3 minute, nakar zvoka ni od nikoder več.

Po ponovnem rebutu mi windowsi zopet ponudijo inštalacijo "Media audio controllerja" oz. nekaj temu podobnega.

Zbrišem drajverje še enkrat, vse spucam. Kartico premaknem v naslednji slot. Inštaliram drajverje, nakar me med inštalacijo prosi za winxp cd, ki mu ga po želji vstavim. Inštalacija je potrebovala fajl ksuser.dll.

Po končani inštalaciji poženem winamp in zvok dela. Poženem par iger, vse dela. Naslednje 3 ure sem zapravil z igranjem igre, nakar se mi je zaluštal ogled filma.

Vstopim v Audio Console, ter mode spremenim na Entertainment. Audio console freezne. Reboot.

In glej ga zlomka, zopet je pred mano "Found new hardware" okno.



Na kratko:

Probal sem vse možne drajverje. Iz original CDja, z uradne strani, tudi vistine zmodane draverje, ki delajo na XP.

V večini primerov imam hude probleme, z občasnim delovanjem ko se mi med inštalacijo pojavi zahteva za Windows XP CD. Stvar crkne v 90% primerov takrat, ko preklopim mode na Entertainment.



Je že kdo imel podobne težave? Kako ste jih rešili?

Opravičujem se za tale dolg post, vendar sem v njem hotel zajeti čimveč stvari, ki sem jih poskusil.

Hvala za odgovor že v naprej.

dukenukem ::

hmm mam audigy 2 ,pa so driverji tud slabi ,creative je zanič,bral sem o teh problemih,mogoče enostavno ne mara plate zvočna,a si bios dal zadnji,a maš win xp al wisto ;) tle je krivec creativ ;(

WtFlol ::

Trenutno mam windows xp.

Sedaj bom flashal še bios iz verzije F4 na F5. Če to ne bo pomagalo bom probal še na visti, saj tam redno updejtajo drajverje, pa tudi podobnih težav je tam manj kot na XPjih, kar pa je po eni strani verjetno tudi zato, ker je večina folka še na XPjih. Ah :(

Fora je, da mi takoj ob nakupu zvočna ni delala z drajverji iz priloženega CDja.

Nato sem kartico dal v drugo slot, ter inštaliral zadnjo uradno verzijo XP drajverjer (web update 4) in stvar je špilala kak mesec brez težav.

Zanimivo je to, da kljub peticiji za nove winxp drajverje na uradni strani, ki je dolga nekaj 10 strani, še vedno niso izdali novih. "Najnovejši" so stari že več kot leto dni.

WtFlol ::

Po updejtu biosa in 10x reinštalaciji drajverjev mi zvok dela.

AudioCS sem inštaliral na D particijo, čeprav ne vem ali je to vplivalo na delovanje.

Je pa res, da nimam jajc da bi šel v audiocs spreminjat mode, saj se mi skozi iste težave ne ljubi iti še 1x :)

Preklet bodi Creative. :(

Codename_47 ::

Jaz sem si pa ravno privoščil enako kartico - Xtrememusic, ki pa mi je še ni uspelo preizkusiti (zaradi pokvarjenega računalnika).

Upam, da ne bom imel takih problemov.:)

TechBeats ::

jaz imam X-fi fatality pro, in dela super, jo imam zdele že ene 2mesca, brez problemov - bosd,... no samo enkrat mi je šteknu ta audio switcher, samo po moji krivdi, nevem točn kaj sem sploh delu, sam sm neki na hitr preklaplu pa jo je mal namedl.

Drugač pa, a si sprobu driverje iz Windows update 18.6.07 vezija 5.12.8.1201 - to so za win xp, najnovejši se mi zdi in delajo super, v vseh špilkah!!!
AciD TriP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SB X-Fi test predvajanja specifičnega zvoka

Oddelek: Zvok in slika
272600 (1930) KTr1sk
»

windows 7 audio driveri

Oddelek: Operacijski sistemi
394943 (3585) skyspy
»

Računalnik zmrzne

Oddelek: Pomoč in nasveti
10932 (802) Markko1
»

creative x-fi v navezi z genisu 5.1 wood

Oddelek: Zvok in slika
161832 (1444) NotMe
»

Problemi z drajverji za Creative SB 128 PCI v Win2k!

Oddelek: Pomoč in nasveti
14992 (932) Lith

Več podobnih tem