» »

Problemi z drajverji za Creative SB 128 PCI v Win2k!

Problemi z drajverji za Creative SB 128 PCI v Win2k!

@ljash ::

Pozdravljeni!

Imam velik problem z drajverji za mojo zvočno - CREATIVE PCI SB 128. Sami Winsi je ne zaznajo, drajverji iz njihove spletne strani pa ne pomagajo.
Zraven zvočne sm ob nakupu (pred ene 4 leti) dobil le drajverje za Win98SE. Če poskušam namestiti le-te, se jih da, vendar je rezultat isti - zvok dela/ne dela čist zanič - sploh v igrah ->> hrešči, čist bedno..., v orodni vrstici mi pa ne pokaže mikserja (zvočnika).


Mi lahko kdo prosm pomaga?



LP

@ljash ::

aja, še to - v Win98SE in v Windows XP dela normalno. (V XPjih že z drajverji, ki so integrirani).

PRoblem je tako sam v Windows 2000 PRO.

mrTwelveTrees ::

system-> device manager

ZVOČNA kartica >> UN-install

odstrani cd, diskete... ko ti najde zvočko, daj updejt device > sam pogleda za driverje na internetu in ti inštalira zvočno... (seveda moraš biti povezan na net :)

@ljash ::

ne da se - ko dam uninstall, uninstalla, ko pa dam refresh, najde da je zvočna WHL (al neki tazga) in napiše naj navedem kje je sbpci.sys file (ki ga - logično - ni več, saj je izbrisan). Kva nej nardim?

@ljash ::

tud če grem pod properties od zvočne pa grem pod update od microsofta, ne najde nč....:(

pa še to: od grafične kartice cifra je CT4810, če vam kej pomaga (na strani od creative-a je možno iskat po teh driverjih po cifri)

LP

mrTwelveTrees ::

Update driver >
Install from a specific location > NEXT
next... in ti pogleda na net

drugače pa :

google:

http://www.google.com/search?q=CREATIVE+SB+128+xp+drivers&ie=UTF-8&oe=UTF-8&hl=sl&lr=

http://www.google.com/search?hl=sl&ie=UTF-8&oe=UTF-8&q=CREATIVE+128+xp+drivers&lr=


pa poglej vsako povezavo posebej....
-------------------------------------------------

maš tudi: http://www.driverzone.com/

- driverji v njihovi bazi
- iskanje po imenu čipa / proizvajalca....

http://www.driverzone.com/

Zgodovina sprememb…

@ljash ::

še enkrat bi rad poudaril, da mi na WINDOWS 2000 PRO ne dela. Na Xpjih dela ql.

@ljash ::

problem je v tem, da so si winsi nekako zapomnili, da hočem inštalirati ta pa ta drajver in se vedno pojavi isto - kje je sbpci.sys...:(

mrTwelveTrees ::

aja... slabo prebral... lol (zjeban sem... heh)

poišči na googlu in driverzone...

aja frend ma to tud na win 2000 ma pa inštaliran SP 4 in mu dela... driverje je dobu pa na netu... ne ve več kje...

@ljash ::

dj a ga lohk prašaš - jst že 5 dni se matram s tem pa ne najdem...

btw: a maš msn al pa icq, da se prej zmenva? msn mam mejl bmw-f1@volja.net, icq mam pa cifro 336826123.

Lith ::

čist lepo poglej v direktorij WINNT\INF in tam poišč nek sb...*.inf fajl (najlažje z Windows Commanderjem kjer vpišeš pod text search Creative SB 128 PCI al kaj pač teb piše in zbriš tist fajl) - tko ne bo več vedel kje naj išče tist 'sbpci.sys' in boš mu lahko dal svoje drajverje oz. jaz imam pri sebi tut win2000 in ko sem instaliral SP3 je potem sam našel drajverje in še vedno lepo delajo (edin pogoj je menda, da imaš v BIOS u vključen ACPI power management )
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

Lith ::

men delajo win2000 z enako zvočno že več kot eno leto , edino SP3 inštaliraj pa bo sam našel prave drajverje (tiste stare pa poišč v WINNT\INF direktoriju in najlažje z Windows Commanderjem poiščeš text v fajlu tako kot tebi napiše Creative SB 128 PCI ali pa 'sbpci.sys' in potem zbriši tist *.inf fajl)
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

@ljash ::

to sm naredu pa ni nč bolš - katere driverje naj inštaliram? (najdu sm na strani od creativa zdej taprave - moja zvočna je VIBRA 128 CT4810!.

evo vam link! pa če mi lahko pomagate.

Enga sm naložu pa je isto - zvok je bl čudn, zvočnika v orodni vrstici pa ni!

@ljash ::

kar se pa SPja tiče, mam pa SP4 naložen...

Lith ::

veliko jih jamra, da jih SP4 jebe, tud na tem forumu so na velik pisal, jaz imam pač SP3 in originalnega Creativa 128, pa so drajverji kr uni iz Winsow čist dobri


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

sb live 5.1 in windows xp driverji

Oddelek: Zvok in slika
71515 (1459) Frgazor
»

Kaj je boljše Gigacube Radeon 9100 ali geforce ATI 4200????

Oddelek: Kaj kupiti
131065 (900) 5pellfire
»

Service Pack 2 za XP preložen

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
152409 (2409) [MYTiX]
»

Kateri program za test računalnika?

Oddelek: Programska oprema
63912 (3854) C_maniak
»

NTFS v Win98

Oddelek: Pomoč in nasveti
6994 (967) ToniT

Več podobnih tem