» »

creative x-fi v navezi z genisu 5.1 wood

creative x-fi v navezi z genisu 5.1 wood

smirnof ::

živjo

imam problem, da je zvok ob poslušanju mp3 glasbe samo na prednjih dveh zvočnikih, čeprav je bilo med inštalacijo preizkušeno da delajo vsi zvočniki. Če vlkjučim cmss-3d, zvok dela na vseh zvočnikih, razen Sub-a, a audio creation mode-u pa lahko izberem da delajo vsi zvočniki, vendar sta sub in center zelo tiha, sub pa oddaja drugačen zvok kot bi moral. Ac3 kodek imam, vendar tudi to ne pomaga. Mislim da je napaka nekje drugje, saj že v osnovi delata samo dva zvočnika.



prej sm imel genius zvočnike na genisu kartice, priklopljeno v 2.1 načinu, pa so delal vsi zvočniki in precej lepše kot je sedaj, čeprav naj bi bila super kartica.





prosim, pomagajte :(
EJ6

settler ::

Zdravo!
Poišči THX setup console, tam imas bass management v njem pa nastavi Enable bass redirection!
CMSS-3D mora biti vklopljen pri katerem mora biti ukloplen tudi stereo surround, drsnik pa nato premakni na 50%

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: settler ()

smirnof ::

sem naredil kot si rekel in zadeva dela, samo bass-i so pa še vedno ful zamolkli in tihi. Na prejšni geniusovi kartici preko 2.1 načina je bilo veliko bolše :(



če pa predvajam film-dvd 5.1 načinu pa je zvok ubijalski
EJ6

settler ::

Aha potem pa premakni drsnik za Crossover frequency na 130 hz.
Pa v graphic equalizerju si tudi prestavi drsnike kot na tem linku KLIK oziroma si preberi cel članek in nastavi nastavitve po njem
in potem bi moralo vse lepo delovati, če pa bodo še pretihi potem pa lahko obkljukaš v THX consoli še subwoofer gain.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: settler ()

smirnof ::

sem probal vse pa je vse ostalo ok, samo bas je čudn, sploh ni tistih globokih tonov, ko sem imel na 2.1 se je vse treslo, sedaj ga ne morm sploh tok nažgat.

pi gledanju 5.1 dvd-ja pa ga žge na polno (dolby sorround), prav tako ko sem jih imel na genisu kartici. Kaj bi ti bilo :( :( :(
EJ6

settler ::

Zelo nenavadno, saj jaz imam še na subwooferju znižan bas ker preveč trese.
Sepravi da kadar poslusaš glasbo so basi zelo blagi?

smirnof ::

da, ob poslušanju glasbe četudi je vse na ful, so basi ful bogi pa tud čudni- ni tisti pravi bas, men se zdi kr dost moteč (mogoče celo malo zaostaja)

morm še povedat, da sm računalnik tudi sformatiral, premaknil kartico v drug slot pa nič ne pomaga. Ac3 je tud inštaliran.
EJ6

smirnof ::

torej, kje naj iščem napako? so lahko krivi zvočniki? je kriva zvočna kartica?, je problem v kodeku, driverjih?
EJ6

settler ::

Hmm, zvočna ne more biti kriva če v filmih deluje kot je treba.
Lahko pa poskusiš z novejšimi driverji!
Vendar ne verjamem da se bo napaka odpravila, ker tole je pa že malo čudno vse skup.

smirnof ::

prejle priklopil zvočnike na navadno 5.1 integrirano kartico (plata asrock), pa dela tako kot je treba- basi takšni kot treba... lahko sem naštimal vse jakosti posameznega zvočnika, za wufr je bilo dost že polovico drsnika ter polovico na wuferju samem.



je možno da kartica zajebava na tak način? ko sem jo inštaliral za foro v drug komp je bila v imenu drugačna oznaka (v oklepaju, v imenu zvočne kartice naprimer ko nastavlaš audio device v control panelu- enkrat je bilo v oklepaju 0000, drugič BC00
EJ6

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: smirnof ()

settler ::

Ja nekaj je narobe, tiste oznake nevem če kaj pomenijo.
Zbriši vse driverje, in nato naloži novejše, in seveda še enkrat nastavi vse nastavitne.

smirnof ::

saj sem že sformatiral, pa tudi dal v drugo kišto pa je zmeri isto. Visoki pa nizki toni so fenomenalni, a bas je ful čudn.



btw: zdele sm dal to kartico vn iz kište ter inštalirat genius live 5.1. Zvok je tak kot mora bit, čeprav kvaliteta je itk slabša- se dost pozna, ampak basi butajo!! in so pravlni"
EJ6

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: smirnof ()

kajzer ::

neki maš narobe priklopljeno oz. nastavljeno... jaz mam isto zvočno pa je čist uredu bas sicer z logitech zvočniki vendar to nima veze...

smirnof ::

ja, nastavljav sem že malo morje nastavitev, tud z ac3 kodekom sem se igral pa takisto brez uspeha. Ko poslušam mp3 komad z vključenim cmss-3d ter vlkjučenim bass redirection je zvok v zvočnikih super, vendar prihajajo iz sub-a čudni bass-i, če pozorno poslušaš se sploh ne klapajo z muziko in so kr moteči. Poleg tega pa čeprav naštimam vse na ful, še zmeri ne trese kot bi moralo (z ostalimi karticami že na 50 glasnosti lepo trese)


nimam pojma kaj bi lahko še naštimam- sem naredil točno tako kot je napisan vodič v Jokerjevi strani, pa je še zmeri isto :(
EJ6

smirnof ::

aja, sem pognal tudi tisti test oz creative help center (neki tazga) pa mi napiše da je z kartico vse vredu.
EJ6

smirnof ::

zdaj sem na kartici naštimal na 2.1 način in je zvok super. zgleda da 5.1 način ne zmore dovolj močnih bassov ali pa je ta csmm3d tehnologija bl en k**** pri poslušanju mp3-jev.
EJ6

NotMe ::

Poizkusi s tem kablom, ce si ga dobil poleg zvočnikov.



[edit: popravljena povezava na sliko]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: podtalje ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Logitech kvaliteta no more? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
6912281 (9439) boolsheat
»

Zvočniki Genius 5.1 ne delujejo pravilno

Oddelek: Pomoč in nasveti
353440 (2970) connel
»

receiver + subbufer

Oddelek: Zvok in slika
233133 (2570) Janac
»

[5.1] Genius zvočniki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11016470 (10409) FlamE#7

Več podobnih tem