» »

Dva routerja v mreži?

Dva routerja v mreži?

bborst81 ::

Imam router Asus preko katerega sem povezan na internet. Zraven sem priključil še en router Jaht, ki ga želim uporabiti kot switch, samo LAN porti. Sedaj imam pa problem, ker računalnik dobi IP naslov od Jaht routerja namesto od Asusa in se ne poveže na internet. Na Asusu imam nastavljen DCHP. Je treba spremeniti kakšne nastavitve na Jaht routerju, da se ne bo računalnik povezoval na njega?
lep pozdrav.

c00L3r ::

Na Jaht-u izklopi DHCP in vse ostale storitve ki ti jih nudi. Prav tako zbriši nastavitve povezovanja na internet. Tudi jaz imam doma 2 Router-ja. Enega imam samo za Access point za WLAN, drugi pa se povezuje na internet in poganja DHCP.

SmushSmush ::

Jaz imam pa malo drugačen problem, pa da ne odpiram nove teme...

Situacija je sledeča: imam dva linksys WRT54GL routerja, vsak ima svoje omrežje, skratka ločeno vse skupaj. Zdaj pa bi ju rad brezžično povezal, tako da bi vsak zase še vedno delovala kot routerja. Onadva skupaj bi bila tako v eni mreži, s tem, da bi imel vsak potem svoje podomrežje. Želim takšno povezavo, da bi npr. v enem od podomrežij imel omrežni tiskalnik, na katerega bi lahko tiskal tudi iz drugega podomrežja.
Upam, da je razumljivo napisano.
Kaj in kako naj torej nastavim na vsakem od njiju?

Hvala!

SasoS ::

Wifi ločiš od wired mreže in ga narediš kot povezovalni segment, potem pa na vsaki strani svoj subnet. Wifi funkcionalnost bo potem neuporabna kar se klientov tiče.
Če pa rabiš tudi Wifi za kliente, potem pa tega ne moreš narediti (vsaj ne z WRT54GL ki AFAIK ne podpira več SSIDov).

hlače ::

:Ddober dan
mene zanima če bi dva routerja če se bi najdla.namreč jaz sm iz enih hribu in sm odaljem od doline 6km in v dolini mam internet sam jaz bom kupu router in ga bom prklopu v dolni in v hribah če se bi najdla in da bi iz doline si vzel povezavo ker sm večinoma v hribah.pa me zanima če bi to delovalo?

ker v hribah nemorm met žičnega intrneta

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hlače ()

hlače ::

kupu bi pa tegale če je dober
http://www.mimovrste.com/artikel/247003...

McMallar ::

6km? Pa samo 2 routerja? Ni sans. Se z usmerjenimi antenami in ce imas direktno vidljivost dvomim.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

Senitel ::

Če imaš vidno linijo bo šlo. Če je nimaš bo pa hudič.

hlače ::

ja vidm samo dolino kjer je

stavb pa ne vidm

bo šlo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hlače ()

fosil ::

Vidna linija pomeni da ni vmes nobene ovire, torej hiše drevesa in podobno. Torej če bi uporabil dovolj močen daljnogled, bi moral lepo videt ta drug ruter.
6km je sicer kar optimistično.
Tako je!

hlače ::

aja pol nebo šlo ker vmes je gozd.
imate kako drugo idejo?

amigo_no1 ::

fosil je izjavil:

Vidna linija pomeni da ni vmes nobene ovire, torej hiše drevesa in podobno. Torej če bi uporabil dovolj močen daljnogled, bi moral lepo videt ta drug ruter.
6km je sicer kar optimistično.

Če je vidna razladalja in usmerjena antena gre lepo...Vprašaj Spajkyja :D

Zgodovina sprememb…

Ales ::

UMTS? Satelitski net? Dvigneš usmerjeno wi-fi anteno tako visoko štango, da se bo videla? Potegneš 6km kabla?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

hlače ::

jah nevem
to je zakoplicirano nardit


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Brezžični internet v sosedjo stavbo

Oddelek: Omrežja in internet
4510645 (8390) chort
»

WIFI signal do 5km

Oddelek: Omrežja in internet
415078 (4112) korenje3
»

Wifi - na daleč - problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6010073 (8989) lebang1
»

wireless lan

Oddelek: Omrežja in internet
81548 (1449) Spajky
»

wirelles na 70m

Oddelek: Omrežja in internet
7836 (836) T0RN4D0

Več podobnih tem