» »

Katero X-Fi zvočno kartico?

Katero X-Fi zvočno kartico?

S4t4N ::

V glavnem izbiram med Creative Xtreme Gamer in Gamer Fatal1ty. Kakšna je dejanska razlika med tema karticama, saj je prva cenejša za skoraj 50€? V glavnem bi jo rabil za poslušanje glasbe (največ), igre in filme. Je Fatal1ty vredna denarne razlike?
In še nekaj: kako je z driverji za Visto (32bit)? Slišal sem neke govorice, da naj bi zajebaval, ampak niti nevem kako je s tem.

Hvala in LP.

element ::

Creative ima zmedo z imeni. Za različne trge drugačno, 100 imen. Bebci.

X-Fi Xtreme Gamer je nov vstopni model, zamenjava za dosedanji Xtreme Music.
X-Fi Xtreme Gamer Fatal1ty Pro Edition - 64MB X-Rama (navaden gamer - 2MB)
X-Fi Platinum Fatal1ty - dodatno k fatal1ty še 5"25 konzola z vhodi/izhodi
X-Fi Elite Pro - najhujša, z namizno konzolo

Ostala X-Fi serija je drek od dreka.

Vzemi navadnega Gamerja. IMO se ne splača dat 50€ za X-RAM, ker performančno razlik skoraj ni. Če rabiš konzolo boš dal pa 80€ več za platinum fatal1ty.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: element ()

S4t4N ::

Hvala

Kako pa se RAM pozna? Razbremeni drugi Hardware? (to sicer pri meni ni tak problem.. q6600 in 2x1gb rama)
Malo čuden se mi zdi še izgled Xtreme Gamerja. Izgleda cheap v primerjavi z Xtreme Music (in gamer fatal1ty). Zakaj je temu tako če veš?


LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: S4t4N ()

M4TECH ::

Teh 64MB rama se komajda opazi na "performans" :)

zcetrt ::

Iz katere relesne odprtine so potegnili ta ram... O, bože... Meni se je Creative zagabil z grafičnim prikazom "kakovosti" glasbe, kjer je predvajana z X-fi za do 20% boljša od studijske kvalitete posnetkov.

Škoda, da ne delajo v tvrdki Creative še jedilnega pribora. Burek bi bl šel jedoč ž njim v za še 18% večjo slast.
4.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zcetrt ()

Bethrezen ::

ne štekam tega posta od zcetrt... any ideas what did he try to say? 8-O
www.urbanterror.net

element ::

Xtreme Gamer je po velikosti pol manjša.

xzer0 ::

Poglej še za kašno Auzentech, ki je prav tako na X-Fi jedru, pa še driverje majo dobro poštimane.

element ::

Kolkr je meni znano Auzentecha v Sloveniji ni. Ga pa pošljejo iz ZDA, ampak plačaš še davek in carino. Nekdo iz ST-ja je dal za Azuentech Prelude 245€ s poštnino, drug se je zmenu, da mu napišejo nižjo ceno in je boljš skos prišel...

S4t4N ::

Predrago je Auzentech.. Sem naročil Gamerja za 85€ pri Funtechu. :)

xzer0 ::

Iz Nemčije pride Auzentech Prelude 7.1 199€ s poštnino.
No pa sorry za OT.

LP

zcetrt ::



O tem idiotizmu sem govoril. Tu se meni vse ustavi.
4.

settler ::

Ta idiotizem je povsod. Predvsem v zvočni industriji. Kot piše na računalniških zvočnikih 200W rms-a.
Ko pa odpres pa je komaj 1W. Vendar se mi pa pri X-Fi zelo dopade funkcija Crystalizer!

LP, Jan

element ::

Meni pa niti ne, Crystalizer rahlo dvigne glasnost, mogoče se ti zato zdi, da je zvok "boljši".

zcetrt ::

V ceneni kitajski zvočniški industriji. Čeprav tisti "idiotizem" vsaj ne prikazuje subjektivno kvantitativno dojemanje kvalitativnosti, temveč je prikazan neuporaben podatek o nesinusni moči zvočnikov. Pri uglednejših produktih se le-ta ne navaja.

Kakorkoli že, vsakemu svoje. Nedvomno pa je X-fi dobra zvočna kartica za poslušanje glasbe in igranje iger. Vprašanje pa je, ali je za toliko EUR boljša od cenejših alternativ. Menim, da je zadeva namreč zanimiva za nekakšne "wanna be" računalniške audiofile. Z izjemo nekaterih res zanič onboard zvočnih kartic, ki producirajo kakšne visokofrekvenčne zvoke ali visok nivo šuma (čeprav sem zadnja leta vedno naletel na prav solidne rešitve), dandanes vsaka zvočna rešitev producira dovolj kakovosten zvok za poslušanje Mp3-jev in igranje iger. Dosti bolj smiselen je nakup solidnih zvočnikov.

Za zvočno obdelavo pa so potrebne boljše rešitve, kar pa X-fi zopet ni, saj ji hitro poide sapa.

Le moje mnenje...

Edit: Ne vem, kje si zasledil, da bi pisalo 200W RMS. Ponavadi piše le 200W, ki označuje PMPO. Če bi pisalo RMS, bi bili pa že navzkriž z zakoni.
4.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zcetrt ()

boris22 ::

Ne piše tudi rms npr sistem od logitecha z-5500 najbi imel cca 505 w rmsja pa še thx certifikat. Zdej pa če je to dejansko tolko rmsja pa je druga debata. Poglej si sam tukaj pa boš videl.
http://www.mimovrste.com/artikel/114034...

element ::

Vsekakor je potrebno na X-Fi priključiti dobre zvočnike. Jaz sm si jo omislu mal za tem, ko sem si nabavu Logitech Z-5500. Omenjene zvočnike sem preklapljal med X-Fijem in integrirano zvočno kartico in razlika v kakovosti zvoka je (meni) opazna, v prid X-fiju. Na starih zvočnikih razlike skoraj ni. Jasno je, da se X-Fi ne more kosati s profesionalnimi rešitvami, ampak roko na srce, pravim avdiofilom tudi ni namenjena. Že zaradi tega, ker za računalnik ni nekih ultra hudih full range zvočnikov, al pa cenovno niso v domeni (nad)povprečnega uporabnika.

Za filme (DD, DTS), igre (OpenAL), MP3-je (Xcmss) in ostalo vsakdanjo uporabo je na dobrem kompletu zvočnikov kartica super. Če jo misliš pa povezat na en no-name šrot 5.1 sistem, pol je pa boljš, da ostaneš na integrirani.

PS:
Boris22, imo je tista cifra kar blizu resnice, ker zvočniki res tresejo sobo. Mogoče majo mal slabše srednje tone pa bas je default pri nižjih glasnostih mal preveč izrazit, celostno pogledano je pa tole najboljši računalniški komplet. Zelo zadovoljen že leto in pol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: element ()

boris22 ::

Ja vem kako igrajo ker jih imam doma priključene na pc namenjenim za igre. Prej sem imel tudi serijo z560 ki pa je imela 400rmsja samo je šel potenciometer za glasnost in jih nisem mogel popravit ker 4*10k omskega potenciometra nisem nikjer dobil.Vsekakor so zelo dober nakup. Če pa je to blizu resnice močno dvomim. Ker takšno moč imajo deklarirano tudi reciverji, ki so pa neprimerno težji in dražji. Vsekakor jaz jih ne morem do konca izskoristit v sobi 20 kvadratov. Že ko dam na polovico je preveč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boris22 ()

TekO ::

Lep pozdrav.

Sem pred enako dilemo kot zgoraj.
In sicer me zanima malce drugačno vprašanje. Kot sem slišal se da zvočnike povezati z optičnim kablom (kao malce boljši zvok), katere pa ne podpirajo vse X-fi kartice. Se splača kupiti malo slabšo (cenejšo) kartico, ki ima optični vhod ali dražjo pa da takšnega vhoda nima? Tu sem namreč opazil, da ima PCI express X-fi extreme audio optični vhod, medtem ko ga X-Fi Xtreme Gamer Fatal1ty Professional nima. (Če prav razumem..).

Lahko priporočite tudi kakšno drugo kartico.

Aja.. zvočniki so pa z-5500. Hvala.
Ideas are bulletproof.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katero zvočno kartico (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14018188 (10524) sash69
»

Katero zvočno kartico kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
526176 (4748) __Devil__
»

Zvočna- Koliko veliko bolje?

Oddelek: Zvok in slika
71577 (1285) macgajver
»

Xtreme Gamer ali Xtreme Music ?

Oddelek: Zvok in slika
81102 (938) asgreac
»

Creative bo predstavil nove zvočne kartice iz družine X-Fi

Oddelek: Novice / Zvočne kartice
474835 (2989) Pesimist

Več podobnih tem