» »

Resetiranje routerja večkrat na dan?

Resetiranje routerja večkrat na dan?

Srchko ::

LP, že nekaj časa me za**bava router, prek katerega dva računalnika dostopata do interneta.

Nekaj časa dela vse v redu, potem pa prekine internet in poleg še ni mogoče dostopat do routerja prek default gateway-a (če torej vtipkam 192.168.1.1 v browser). Včasih samo ni mogoč dostop do routerja, internet in mreža pa še nekaj časa funkcionirata normalno. Če router resetiram dela nekaj cajta spet vse kot je treba - ga je pa treba resetirat včasih tudi po večkrat na dan. Lučke na njem utripajo normalno, tako kot morajo. Zadeva dela isto na 3 različnih mrežnih karticah. V čem je torej problem?

Nekje na netu sem prebral, da je vzrok morda slab napajalnik za router. Kaj naj storim v tem primeru?

Hvala za informacije

Tilen ::

Koliko je router star? Še v garanciji? Če ni, kupi novega.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

A. Smith ::

Imaš Linksys? Originalni firmware?

Podobno je pri meni. Ampak dostop do routerja je otežen samo, če je ta pod obremenitvijo. Ali si imel, ko so dostopal na router, prižgan kak p2p program?

Včeraj sem menjal firmware. Bom videl, če bo zdaj kaj bolj stabilen.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Srchko ::

Imam TP-LINKov router model TL-R402M z najnovejšim firmwarom, ki sem ga pred kratkim zamenjal, ker je bilo treba router resetirati vsakih nekaj dni. Je možno, da je kriv NOV firmware?

Če je vklopljen kak p2p je možen dostop, le počasneje se nalaga osnovna stran.

Smorny ::

P2p zelo nabije število povezav, ki upočasnjujejo delovanje in lahko po določenem času zabašejo pouter do neodzivnosti.
Jaz imam na linksysu nastavljeno, da se vsako noč resetira. Uporabljam pa najnovejši Tomato firmware.
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

Srchko ::

To je res. Toda meni onemogoči dostop tudi če sploh ne zalaufam nobenega p2p-ja. Zanimivo je, da internet lepo laufa še nekaj časa, router pa je nedosegljiv. Garancija pa je na žalost že potekla :(

Bom probal downgradat na stari firmware, če pa to ne bo delalo... hmm, nekje se mi valja še nek pentium 133, bomo pa s tem probal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

dd-wrt firmware (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
18721289 (4982) mtosev
»

težave z Linksys Wireless- WRT54G routerjem

Oddelek: Strojna oprema
423680 (1599) AC_DC
»

Problemi s povezavo

Oddelek: Omrežja in internet
9837 (699) He-Man
»

Linksys WRT54G In Tomato Firmware (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7418602 (11539) Hayabusa
»

linksys wrt54g problemi z izpadi

Oddelek: Omrežja in internet
335195 (4140) Spajky

Več podobnih tem