» »

Nenavadna temperatura

Nenavadna temperatura

El Nino ::

Zdravo majstri!

Tokrat v bistvu ne gre za problem ampak za eno dilemo.



Naložil sem si program speed fan in pa cpucool. Zanimiva mi je temperatura ki mi jo prikazuje speed fan kot temp. 3 in znaša 78stopinj!!:'( Zdaj v dilemi sem ker mi medtem cpucool ne kaže te temperature oz. kaže da je vse normalno.
A slučajno ma kdo izkušnje s tem program pa bi kdo vedel, temperatura katere komponente je to? Ker 78stopinj ni tak mal pa me že rahlo skrbi...:\

R33D3M33R ::

Čisto možno je, da je to temperatura grafične kartice!
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

ender ::

Lahko, da je to senzor, ki ni priključen nikamor - na svoji matični plošči mi speedfan ravno tako kaže tretjo temperaturo, ki vsake toliko časa skače med -118°C in 70°C.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Scorpia ::

Men se je po priklopu napajalnika(tagan) pokazala ta nova temperatura:D Zgleda da lahko tudi od napajalnika odčitava, ker nimam nobene komponente v računalniku ki bi bil tolk vroč. Izjema je glih ta tagan ki zadaj vroče piha pa še to ventilatorji na minimu delajo. Sam pri meni kaže od 68 do 70.
////

KandazaR ::

posnem si everest pa z njim poglej katera komponenta je tako vroča. Je pa ene 90% da gre za grafo.

Evil mind ::

Možno, da je tudi bug, ker meni speedfan kaže konstanto 25 stopinj temp1, in še nikoli se ni premaknila.

El Nino ::

Hja, zdaj sem pa še bolj zmeden, ker sem si naložu everest pa mi javlja:
osnovna plošča (MSI p965 neo f conroe) : 78 STOPINJ!!!:(
CPU (intel c2d e6320):
1. jedro: 24 stopinj
2.jedro: 25 stopinj
aux: 30 stopinj
grafična kartica (nvidia geforce nx 8600gt): 47 stopinj:|
Čeprav ne vem kako bi bila temperatura matične 78 stopinj pri ravnokar prižganem računalniku ki je v sobi s temperaturo 21 stopinj?? Po mojem je najbolj možno to kar je rekel ender, da je to senzor ki ni priključen...
Če se izkaže nasprotno bo pa treba it kako boljše hlajenje kupit:|

ender ::

Poglej kakšne temperature ti kaže v BIOSu.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

El Nino ::

V biosu mi pod pc health monitor ne piše za matično ploščo, ostale temperature, voltaža in obrati ventilatorja se ujemajo s podatki iz everesta in speedfana. Zmeraj bolj sem prepričan, da mi nagaja nepriklopljen senzor, tako da je po mojem vse v redu ker tudi do zdaj težav s tem nisem imel. Me pa zanima še glede grafične kartice. Do kakšne temperature je priporočljivo da gre? Sicer moja ima sedaj momentalno 45 stopinj pri ravnokar prižganem compu, vendar me zanima, če me med počitnicami slučajno prime da bi kaj navijal:D .
Pa hvala za odgovore.

dejansan ::

moja 8600gt od xfx, ki je tovarniško navita prileze po daljšem mučenju do nekje 85 stopinj
dejansan

dejansan ::

kar se pa temperature tiče je pa ena od variant lahko kakšen north bridge npr.
dejansan


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Programi za merjenje temperature (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
10234501 (11716) BaRtMaN
»

Koliksna je lahko max temperatura plosce in cpuja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
728986 (6385) Vuli
»

HP Pavilion notebook se pregreva ?

Oddelek: Strojna oprema
112291 (2137) klemennn000
»

informacije o SpeedFanu

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
121562 (1194) Spajky
»

78 stopinj HDD?

Oddelek: Strojna oprema
131292 (1077) Lucifix

Več podobnih tem