» »

Hladilnik za q6600

Hladilnik za q6600

bogii ::

Lep pozdrav.

Zanima me kateri haldilnik za procesor q6600 je trenutno best buy (cena/performance)? Če tema že obstaja prosim za link, vesel pa bom tudi kakšnih linkov od testov hladilnikov.

Cena cca 30-50€.

Hvala, lp.

kmetek ::

kera plata? MUGEN FTW.

bogii ::

Plata je Asus P5KC

tilinho20 ::

Lahko si nekaj takega kupiš.
KLIK

snajper_SLO ::

Infinity Mugen :) Meni lepo hladi in sem zadovoljen na stock so vsa jedra okoli ali pod 36"C pri idle obremenitvi! Je pa na P5KC od ASUS-a
~Q6600 G0 + Mugen ~ ASUS P5KC ~ Crucial 2x1GB D9~
~XFX 8800GTX ~ Logitech G15 ~ MX518 ~ LG 22" Wide~
~Antec P182 EU ~ Logitech X-230 ~ X-Ray Thunder 8~

Zgodovina sprememb…

bogii ::

@snajper_SLO: Si tudi kaj navijal?

snajper_SLO ::

Probal sem na 3Ghz pod 100% obremenitvijo vseh 4 jeder za 2 uri in je bila maks temparetura 56"C!
~Q6600 G0 + Mugen ~ ASUS P5KC ~ Crucial 2x1GB D9~
~XFX 8800GTX ~ Logitech G15 ~ MX518 ~ LG 22" Wide~
~Antec P182 EU ~ Logitech X-230 ~ X-Ray Thunder 8~

Zgodovina sprememb…

PARTyZAN ::

Kaj pa hladilniki, ki so namenjeni izkljucno tisini? Imate kaksna priporocila?

ghibly ::

BigTyp 120 VX

Tomson ::

Noctua NH-U12P - najtišji na trgu in med najhladnejšimi.


Imam doma enega povsem novega, še zapakiranega, 6let garancije. Če te zanima: e-mail

Pri nas se ne dobi, ni uvoznika, lahko pa potrdim da je popolnoma neslišen!
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

bogii ::

Hvala za nasvete. No odločil se se za TEGALE.

Lp

m.i.h.a. ::

pametna odločitev8-) ....samo na vent ne pozabi, ker ga ni v kompletu (jaz na tem hladilniku uporabljam TAKŠNEGA)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m.i.h.a. ()

fizolcek ::

bogii ::

Ja tudi ventilator sem si že zraven naročil:)

m.i.h.a. ::

boš osebno prevzel? ....zanimajo me namreč izkušnje s to trgovino in tudi kakšni so stroški pošiljanja (koliko se recimo poviša končna cena glede na tisto napisano ob artiklu)?

Edit: no vidim, da štacuna ni ravno blizu.....zato mi prosim sporoči kakšni so bili končni stroški za naročeno

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m.i.h.a. ()

bogii ::

Ja naročil sem kar nekaj komponent, ki so v primerjavi s slovenskimi cenami precej cenejše. No prišparal bom približno 150€, tako da se meni res izplača. Stroški pošiljanja v Slovenijo pa so 25.90€ do 10kg ali evro manj za težo do 5kg. Če naročaš samo eno stvar se to verjetno ne izplača, ob večjem nakupu pa zagotovo. Danes grem na banko nakazati denar, ko dobim vso zadevo pa poročam kako in kaj.

Lp

PARTyZAN ::

Pri vseh nastetih hladilnikih me skrbi teza. Vse se gibljejo okrog 800g, kar se mi zdi ze prevec za tisto 1,5mm debelo plosco. Kako stvar prenasa taksno tezo? Se da taksno "kisto" okrog prenasat, brez da bi se premikal z hitrostjo 1mm/s? (Lanparty)

Mimogrede, je kdo vgradil Scythe Infinityja v Xaser 3 ohisje? Malo me skrbi prostor in sirina samega ohisja :).

Urc ::

Uporabnik Cole se mi zdi da ima v Xaserju Scythe Infinityja. Jah za tako težo je priporočena uporaba backplate-a da ti tolk ne zvija usega skup...

kmetek ::

ima ja.

PARTyZAN ::

Mislim, da Infinity nima prilozene nobene opore za na zadnjo stran maticne plosce.

Urc ::

Jah, malokateri hladilnik jo ima.
Npr. Backplate

Lahko pa če nisi lih neroden narediš mojstrovino iz plexija oz. drugega materiala...

npl ::

Kako se pa pri hlajenju obnese Akasa Revo z neko novo "bublle pump" tehnologijo?
Bi bil primeren za Q6600 na 3.0 GHz?

m.i.h.a. ::

Thermalright U-120ex ima priložen backplate oz brez njega montaža niti ni možna. Plata se pa kljub temu malo ukrivi.
Sam sem sicer kolebal med tem thermalrightom in infinity, ampak sem se zaradi velikosti in mehanizma za pritrditev odločil kar za prvega.

TOP ::

Vprašaj se kaj kupuješ hladilnik za lepoto ali za hlajenje.Če uporabljaš za hlajenje potem glej samo dva in to :Infinity ali Thermalright Extreme 120 tega mam tud jaz na Q6600.

PARTyZAN ::

TOP: Za tiho hlajenje, ki ti ne polomi maticne plosce ob prenosu PCja na recimo Lanparty. Zaenkrat pa ni potrebe po tem, da bi sel visat voltazo CPUju, da bi rabil nevemkaksno zverino od hladilnika.

npl: zelo zanimiv hladilnik. Sem probal zgooglat kaksen review, pa mi ni uspelo nic najti. Teza je vsekakor zelo kul :).

Galaxy ::

Imam sam P5KC in ti toplo priporočam Scythe Mugen :))

PARTyZAN ::

Nasel test za Akasa Revo. Mislim, da je to hladilnik, ki sem ga iskal :)

TOP ::

Ej Partyzan nisem še slišal da bi komu hladilnik polomu matično ploščo,Ukrivi jo res nekoliko sam polomo pa ne.Za navijanje brez dviganje voltaže ne rabiš menjavanje hladilnika.In tale hladilnik ma 92 mm vent,tako da neke tišine ne pričakuj.

Boky ::

Še en kratek test Akase in primerjava z Infintyjem.
Malce lažji manjši in baje ne dostti slabši od Infinityja naj bi bil Scythe Andy Samurai Master.

Tudi sam sem v dilemi, kateri cooler nabaviti, da potem ne trepeteam, ob morebitnem transportu računalnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boky ()

Galaxy ::

Tale akasa je pri 26dB definitivno preglasen.

OChack ::

thermaltake max orb zakon zadeva sploh za ta denar, skupaj z termalnoarctic ceramiq mi na e6750 @3200 ne preseže 45 C, na 3850mhz pa dela pod 60*C bi šlo še več če bi plata ne mela problemov nad 485 FSB, čez par mescov ga bom dav na q6600, bomo vidl kko gre
Int€l inside, IDIOT Outside

lucif3rka ::

Tudi sama imam Q6600, trenutno navit na 3GHz s stock hladilnikom. Imam plato Asus P5KR in me zanima, če je možen thermal management s 3-pinskimi ventilatorjih v CPU hladilnikih (mugen, noctua, imajo vsi 3-pinske)?

WhiteWolf ::

Je možno da je Big Typhoon boljši od infinitya/Mugena?

Vsaj po tem testu tako kaže. Jaz sem vedno mislil, da je Mugen precej boljši.

Se da Mugena še kako drugače pritrditi (z vijaki), ker mi defualt namestitev deluje bedno.

TEST
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

Cveto ::

Tudi sama imam Q6600, trenutno navit na 3GHz s stock hladilnikom. Imam plato Asus P5KR in me zanima, če je možen thermal management s 3-pinskimi ventilatorjih v CPU hladilnikih (mugen, noctua, imajo vsi 3-pinske)?


Upravljanje ventilatorja je seveda možno tudi samo s 3 pinskimi konektorji, samo v biosu ne smeš imeti izbranega načina "PWM"

borut666 ::

Kako je pa kej s temu hladilnikom CNPS9700 NT.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CPU Hlajenje nadgradnja

Oddelek: Pomoč in nasveti
81736 (1602) OChack
»

Kateri hladilnik za procesor I7-920 (OC)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
182291 (2040) axee
»

Najboljši zračni hladilnik za socket 1366

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
121395 (1167) TOP
»

novo grafa,proc,rami

Oddelek: Kaj kupiti
201375 (1090) Meizu
»

Kateri hladilnik za Q6600?!

Oddelek: Kaj kupiti
172039 (1577) Pesimist

Več podobnih tem