» »

PHP

PHP

SLXC ::

Zanima me izdelava spletnih strani.

Designe znam delat zlo lepe tko da to je vse dobr, pol pa pride na vrsto PHP,
k pa ne znam kej preveč. Sicer sm že bral "Naučimo se PHP v 24 urah" , ampak mi ni kej preveč jasn.. :S
Če ma kdo kšno drugo knjigo apa nastvet koko nej se lotm tega...

Lahko tud samo programiranje za začetno stran..login page al pa tko...

LP

PerS ::

najlažje z vajo.. pač dobiš neko idejo in se učiš sproti, ko to idejo uresničuješ :)
no usaj meni se zdi to najlažji način, ker si za stvar zainteresiran... Zamisli si neko svojo stran, katere funkcije naj bi vsebovala, potem pa pojdi povrsti.. tako ali tako z vsako stranjo, ki jo sprogramiraš ugotoviš, da se da nekaj narediti na bolši način, tako da se boš vedno učil..
Pa seveda ne pretiravaj na začetku. Začni z lahkimi stvarmi kot je vpis podatka v bazo in izpis, računanje, razni obrazci...

BluPhenix ::

Designe znam delat zlo lepe tko da to je vse dobr, pol pa pride na vrsto PHP,

Že tukaj je napaka. Najprej design, potem html & css, šele nato php. Druga dva že obvladaš? Kaj pa če bi prepustil drugim kodiranje in se sam ukvarjal izključno z designom predvsem na izpopolnjevanju, ker če to drži:


Designe znam delat zlo lepe tko da to je vse dobr

potem imaš še dolgo pot. Naloga designerja namreč ni izdeleva (le) lepih designov, ampak predvsem uporabne, ki uporabniku omogočajo udobno dostopanje do vsebine spletne strani.

Splošen princip učenja programiranja pa je tak, kot ti ga predlaga PerS. Sicer je neke osnove programiranja in jezika, s katerim želiš operirati dobro osvojiti s pomočjo kakšne knjige, ampak nato se boš največ naučil z realnimi problemi. Torej zastaviš si, kaj bi rad naredil in nato toliko časa poizkušaš (seveda ob pomoči literature), dokler ti ne zadeva uspe, kot si si zamislil. Pridobil boš kar dragocene izkušnje.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Programiranje za začetnike

Oddelek: Programiranje
3612789 (7713) Yacked2
»

Izredni študij ali tečaji?

Oddelek: Šola
292528 (1982) Gandalfar
»

Kako narest obliko?

Oddelek: Izdelava spletišč
243105 (2258) ZaphodBB
»

xoops portal

Oddelek: Izdelava spletišč
161549 (1307) baker
»

Nekaj o programiranju (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
515613 (4753) alesrosina

Več podobnih tem