» »

Protipiratski Vistin SP1

Protipiratski Vistin SP1

Microsoft - Pirate v naslednjih nekaj mesecih znova čaka delo. Microsoft je namreč napovedal, da bo prvi servisni paket za Windows Vista, izšel naj bi v prvi četrtini naslednjega leta, onemogočil dva znana načina za izogib aktivaciji. Tako naj sistema ne bi bilo več mogoče prelisičiti s spremembo oznake BIOSa, ki bi Okna prepričal, da gre za OEM različico. Ravno tako naj se ne bi več dalo spreminjati časa med namestitvijo in aktivacijo (Grace Timer).

Uporabniki, ki si bodo Okna z razgledom™ omislili na livadi ali v Salamonovem oglasniku, naj bi sicer lahko uporabljali vso funkcionalnost izdelka, le uporabniška izkušnja naj bi se "popestrila" z opaznimi sporočili o nelegalnosti programske opreme in napotki, kako jo legalizirati.

Ali bo servisni paket prinesel še kakšno izboljšavo za uporabnike legalnih Oken, izvirna novica ne poroča.

53 komentarjev

«
1
2

SpaWn ::

Važno, da se trdo dela na oviranju priatov, ki bodo tudi tokrat uspeli na nek način obit tole zaščito. Škoda časa in dnarja naj nardijo rajš winFS, ki postaja mit kot duke nukem forefer.

Pšenični ::

Če travnik pokosiš, zraste ponavadi še lepša trava.....heh,livada...

zee ::

temle programerjem se pa da...namesto da bi popravili uporabniško izkušnjo v Visti, ki je po mojih izkušnjah (dvotedenski trud z legalno različico Vista Business na spodobnem hardveru) katastrofalna.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

LedStorm+++ ::

Hja, in kaj bi bla Vista brez biosa (plate) ??? Je sploh ne bi blo... :D
Pingvin :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

gzibret ::

Za vse, ki vidite rdeče - tema je o novem SP1 za Visto (v povezavi z bojem proti piratstvu in livadam).
Vse je za neki dobr!

Filo ::

lol svaka čsat za komentarje nad mano , hudi ... jest sem pa sam prvi stavk prebrav pa mi je blo vse jasno :D

Izi ::

Prebral sem originalno novico in je SP samo posredno omenjen. Govora je samo o boju proti piratom.

Me pa osebno zanima, kako mislijo preprečiti emulacijo BIOSa. Seveda ni problem popolnoma odstraniti ta del, ampak kako bodo potem tovarniško nameščali OEM verzije, ki temeljijo ravno na BIOSu ?
Dokler bodo obstajale tovarniško nameščene OEM verzije ali pa corporate verzije, do takrat je vsako razmišljanje o preprečitvi namestitve več kot smešno.
Spet se vidijo pritiski na programerje z strani vodstva, ki o programiranju nima najmanjšega pojma. Programerji bodo seveda nekaj naprogramirali, čeprav dobro vedo, da delajo Sizifovo delo. Rezultat bo tako ali tako samo še nekaj več nevšečnosti za poštene uporabnike.

Liker ::

Ali bo servisni paket prinesel še kakšno izboljšavo za uporabnike legalnih Oken, izvirna novica ne poroča.


Sicer je zgornji citat dejansko vsebinsko pravilen, a hkrati namiguje na to da bo SP1 vseboval samo protipiratske popravke.
Za tiste, ki slucajno ne vedo kako in kaj, je tule en seznam datotek, ki jih velja pregledati.
klik klak

P.S.: Priprorocam v branje predvsem ljudem, ki radi pljuvajo kar vse poprek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Liker ()

Mavrik ::

Važno, da se trdo dela na oviranju priatov, ki bodo tudi tokrat uspeli na nek način obit tole zaščito. Škoda časa in dnarja naj nardijo rajš winFS, ki postaja mit kot duke nukem forefer.


Če bi dejansko kaj spremljal, bi vedel, da je razvoj WinFSa bil že zdavnaj prekinjen in ekipa razpuščena.

However, on June 23, 2006, the WinFS team at Microsoft announced that WinFS would no longer be delivered as a separate product,[3] and some components would be brought under the umbrella of other technologies - like the ADO.NET Entity Framework as well as support for unstructured data and adminless mode of operation into SQL Server 2008, then codenamed Katmai.[18]


Čeprav se še nekaj dela na njem, ga verjetno v taki obliki ne bomo videli nikoli.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Looooooka ::

am cist je pa niso razpustil...
tehnologijo so vtaknl v ado.net pa sql server 2008.
bols k nic...ceprou je bla winfs huda ideja =)

darkolord ::

strictom ::

Updejt DX10 pride in podpora za DX10.1.

Tudi lastniki prenosnikov boste veseli saj je veliko na zmanjšanju porabo.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

kronik ::

Naj raje zacnejo delat na novi verziji OSa. Vista je in vedno bo polizdelek, kot win ME.
Glede livad... naj samo delujoc mac os x naredijo za pc pa bo :D

zee ::

+1 8-)
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Tr0n ::

In SP1, PC administrators are able to modify the network throttling index value for the MMCSS (Multimedia Class Scheduling Service), allowing them to determine the appropriate balance between network performance and audio/video playback quality.
Koncno.

Vsakih, ko je visok upload, audio in video stream steka. Upajmo, da bo tole pofixano.

elasto_mania ::

"Če travnik pokosiš, zraste ponavadi še lepša trava.....heh,livada..."
Tudi mehkejša je XD

Samo nikjer pa ni napisano da bojo preprečli aktivacijo viste preko vista serverja.
Torej to pomeni da bo ta način ostal odprt?

simnov ::

bu upam , da bo sli deloval vsaj 50% boljše kot do zdaj.

PaX_MaN ::

@Tr0n: za takole bedarijo bi jih jaz trikrat okoli kepe!

OldSkul ::

zarad te napake nimam več viste... pa še kaj se najde
XPji bojo z SP3 še en razlog več, zakaj jih ne zamenjat.

edge540 ::

>>Tudi lastniki prenosnikov boste veseli saj je veliko na zmanjšanju porabo

To bi bilo zelooo dobrodošlo. Včasih se mi namreč dogaja, da se mi pri zahtevnem računanju po 2 urah rač pregreje in ugasne, če ga ne hladim (dam na mrzle ploščice na balkon). To zdaj rešujem tako, da sem delo procesorja omejil na 60%;(

Tr0n ::

PaX: V bistvu je sheduler precej cool zadeva, ker zmanjsa traffic in CPU load, ampak kar niso upostevali so vedno vecje hitrosti in promet, ki se prenasa po networku.

Vcasih pac taksni dobro namerni algoritmi, ki so teoreticno dobro zasnovani, povzrocijo vec tezav, kot jih resijo v resnicnem svetu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Jst ::

Zelo upam, da bodo končno popravili Vistin I/O sistem. Ta (pre-SP1) suck big time.


Primer 1:

Men igranjem igre, mi uTorrent dl z 800kb/s. V XPjih hitrost dlja ostane enak. Performance igre (FPS) je x. V Visti iz neznanega razloga zmanjša download hitrost, a zmanjša se tudi performance igre (FPS, sluttering) - x [minus] nekaj. V nasprotju z vso Vistino logiko izboljšav.


Primer 2:

Odzipanje. V XPjih 350MB odzipanja dela z ~15MB/s. V Visti ~10MB/s. Gre za enake zazipane datoteke.

Looking at Vista's I/O Performance
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Jst ::

Damn!! Napisal sem 10 dobrih Vistinih stvari, pa se mi je Opera zaprla!

ČE se mi bo dalo, bom še enkrat spisal listo...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

bluefish ::

dobrih ali "dobrih" lastnosti? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

PaX_MaN ::

@Tr0n: čakaj malo. Kaj ima predvajanje slike in/ali zvoka _karkoli_ z uploadom?!

strictom ::

Če gledaš film na enem drugem serverju?
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Tr0n ::

Tukaj imas vec informacij.

V bistvu gre za balance network traffica in media playbacka, ki oba precej obremenita CPU oz. morata laufat kot high priority. Neke vrste QOS za media/network. Vsaj v teoriji. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Luka Percic ::

Zanimiva novica. Čeprav bo Microsoft umaknil zaščito ki preprečuje uporabo nelegalne viste, jo razglasite za antipiratsko.
Heh.

Res da boš imel obvestilce ali dve, ampak nelegalno visto boš lahko uporabljal. Torej bo piratom ostalo le umikanje obvestila, namesto hujših prijemov ki so se jih lotevali dosedaj.
Edino kaj bo z updejtom nevem.

Je pa zanimivo, kako smo ga uporabniki najebali, ker so "strokovnjaki" govorili da je treba počakat do sp1.
Sedaj Microsoft špara updejte za sp1, namesto da bi nam jih tedensko dobavljal.
Če jih nebi šparal, potem bi "strokovnjaki" spet govorili kako ta sp1 ni nič novega.

Dol z temi prdci("strokovnjaki").

Tr0n ::

Kako mislis umaknil zascito?

Luka Percic ::

Prej ti je po začetnem roku (30 ali 60 dni) zablokiralo sistem, in ti pustilo uporabljat le default brskalnik- sedaj tega nebo več.

bluefish ::

skratka; bilo bo tako, kot pri XP sedaj, ko te sili s sporočili, da OS ni pristen,... in ne moreš uporabljati AU.

PlayTheGame ::

Ma, kot je že nekdo napisal, Vista je in očitno bo ostala polizdelek. Tale vojna proti piratstvu me vse bolj spominja na "lov na čarovnice". Medtem pa tisti resni problemi ostajajo. Imam nameščene oboje windowse (vsak sistem fizično ločen na svojem HDD) in za tisto kar jaz računalnik uporabljam (in ne, niso samo igre >:D ), mi Vista enostavno ne ustreza. Nevem, zadnjič sem recimo posodobil BIOS od plate in ko pridem v Visto vidim, da mi je pobrisal gonilnike za grafično kartico ;((. Najprej seveda nisem vedel, da je to zaradi bios-a, sem pa ugotovil, ko sem namestil backup in je bilo isto sr..je. Medtem pa XP-ji delajo perfektno in jih take stvari, kot je posodobitev bios-a ne vržejo iz tira... :\
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

PaX_MaN ::

@Tr0n: sem prebral -> WTF? Design flaw, mrbit?

Tr0n ::

To, ali pa enostavno slabo testiranje. Malce bi obremenili receiver del networka in zaspilali en DivX movie, pa bi se hitro pokazal problem. :)

Cudim se edino, da tega niso odkrili ze prej pri stevilnih beta in RC verzijah, ki jih je testiralo na milijone userjev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Jst ::

DVD RW enota mi kaže žilne bolezni. Ker imam zelo majhen disk, sem moral nekako posneti nekaj DVDjev, da sem si naredil nekaj prostega prostora na disku. Odklopim moj DVD in priklopim sosedovega, ki sem si ga sposodil ravno za ta namen. Posnamem ene 8 DVDjev, nakar mu njegov DVD pekač vrnim.

Nato priklopim nazaj svojega. Ob Vista boot loaderju izberem Visto, nakar dobim obvestilo, da se mi operacijski sistem ne bo zagnal, ker sem zamenjal strojno opremo. WTF!!!

Kako naj rešim ta problem? (V tistem text-mode obvestilu pravi, da potrebujem Vistin instalacijski DVD)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Poleg ponovne inštalaciije, ali obstaja še kakšen način, da se rešim te neprijetnosti?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

edge540 ::

Si probal zagnat v safe mode pa se tam malo igrat? Al pa če v biosu disablaš dvd pogon. Nevem, to bi jaz probal;)

MarkoMan ::

OEM verzija temelji na biosu?Pol men ne dela vec, k sm plato zamenu? (trenutno sem se na XP)
vsak zacetek in zacetnik je tezek

Gregor P ::

Tole z licencami bodo morali pa tudi malo bolj življenjsko narediti; namreč vsak sodoben normalen uporabnik ima doma vsaj dva, družina ponavadi več kot tri računalnike; tako da pozdravljam npr. decembrsko ponudbo MS-a, da je Office 2007 za domače uporabnike na voljo s tremi licencami ( MS ponudba), upam da bodo kaj takšnega storili tudi pri ponudbi OS. Sicer pa sem povsem zadovoljen tudi z alternativo ( Ubuntu, OO);)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Jst ::

>Si probal zagnat v safe mode pa se tam malo igrat? Al pa če v
>biosu disablaš dvd pogon. Nevem, to bi jaz probal

Trenutno nimam priklopljenega dvdrwja in se vista nič ne pritožuje.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

>Odklopim moj DVD in priklopim sosedovega, ki sem si ga
>sposodil ravno za ta namen. Posnamem ene 8 DVDjev, nakar mu
>njegov DVD pekač vrnim.

>Nato priklopim nazaj svojega. Ob Vista boot loaderju izberem
>Visto, nakar dobim obvestilo, da se mi operacijski sistem ne
>bo zagnal, ker sem zamenjal strojno opremo.

Računalnik vklopljen, v OS Visti. IDE kabel ter kabel za elektriko izklopljen. Nato ob prižganem računalniku priklopim na DVD enoto IDE kabel in kabel za elektriko in Vista mi prepozna nov hardware. V bistvu sem moral iti v Device Manager in klikniti "Scan for hardware changes." Sedaj spet lahko uporabljam napol pokvarjeno DVD enoto. Brez da bi mi Vista težila, da je prišlo do spremembe računalnika in da moram še enkrat inštalirati OS.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

ender ::

Srečo imaš, da ti ni skurilo IDE kontrolerja. IDE ni narejen za hotplug.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Jst ::

Hja...

Ko sem dajal Scythe Infiniti na plato, in sem se mučil s tistimi zatiči, se je plata tako upognila, da se je zlomila.

Tako da na to, kar si me opozoril, sploh nisem razmišljal. Sploh pa ne zato, ker so se pri izdaji win2000 hvalili, da lahko disk brez problema pri prižganem računalniku odklopiš.

DVD pa ob vklopu sploh ne kuri nič elektrike, tako, da dvomim, da bi lahko šlo kaj narobe.

Disk, v nasprotju s CD/DVD enoto, pa takoj ko dobi juice, začne porabljati elektriko.

Seveda, ker sem jaz dev, nimam pojma o elektroniki/elektrotehniki. Če se motim, bi bil vesel, če me malo bolj poučiš.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

darkolord ::

IDE je hot-swappable

pecorin ::

IDE je hot-swappable

ne, ni.

Jst ::

Torej, lahko ali ne smem CD/DVD enoto odklopiti in priklopiti pri piržganem računalniku?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Tr0n ::

Ne smes.

Jst ::

OK.

---

A bodo pri MSji z Vistinim SP1 kaj popravili openGL performance? Ker 30% slabši Vistin openGl kot XP... je tukaj še veliko prostora za izboljšavo.

So kakšne informacije na voljo glede tega?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

CaqKa ::

>>> Torej, lahko ali ne smem CD/DVD enoto odklopiti in priklopiti pri piržganem računalniku?

ko sem disk odklopil nisem imel problemov... ne spomnim se kako je bilo ko sem ga nazaj priklopil.. če se pa ne motim je zadeva zalaufala ko sem klikno v device managerju na 'scan for hardware changes'

ampak to je bilo z diskom na ide vodilu.. kako je z cd/dvd enotami pa nebi vedel..
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšla zbirka odprtokodnega programja za Windows, OKNO

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
364422 (2713) roli
»

Microsoft zaupa slovenskim internetnim certifikatom

Oddelek: Novice / Varnost
184927 (3755) mHook
»

Prenosniki in Windows Vista - praznenje skladišč (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
596276 (4555) buttcrack

Stigmatizacija uporabnikov piratskih Windows (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
917279 (5473) BigWhale
»

Prvi koraki po Windows Visti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
14913226 (8273) 64202

Več podobnih tem