» »

Nihanje voltaže na Taganu

Nihanje voltaže na Taganu

Rogelj ::

Nabavil sem napajalnik Tagan TG580-U22 580W 2force Edition, naj bi bil zelo stabilen in posledično dober za navijanje. Tukaj se pa pojavi en problem ali ga pa samo jaz vidim. Linija +12V mi kaže da je 11.69V in kar precej niha. Zdaj me pa zanima če je to normalno, da je tako nizka voltaža in tako precejšnje nihanje napetosti.

solatko ::

Poglej teste napajalnikov na SWPOWER

pozitron ::

Ne verjemi vedno softwearju, zmeri z multimetrom, pa potem paničari, če ne bo ql. Meni isto kaže +12V do 11.54V, ko grem pa ročno merit z multimetrom v loadu na molex je pa 11.96V ali pa 12.04V.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pozitron ()

Rogelj ::

Sem izmeril... V idle je konstantno 11.83V in nič ne niha, ko pa obremenim CPU na 100%, pa pade direktno na 11.69V in tam tudi ostane. Zgleda da nihanja ni, razen če se šteje za nihanje tudi ta preskok iz idle v full load? Mi pa vseeno ni všeč ker ni realnih 12V ali še malenkost več.

P.S: V naših krajih je elektirka zelo slaba (napetost zelo niha, to tudi že vejo na elektro Ljubljani). Je lahko to vzrok za moj problem pri napajalniku? Se da kupiti kakšne naprave za ojačitev signala ali kaj podobnega?


Lp,
Rogelj

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rogelj ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Q6600 in lc550

Oddelek: Strojna oprema
322053 (1255) Pesimist
»

Nihanje napetosti v vticnicah (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6310355 (8294) Pyr0Beast
»

Comp se dela norca

Oddelek: Pomoč in nasveti
201355 (891) Dodgeviper
»

Antec NeoPower 480 W vs. Tagan 480 W (mini test)

Oddelek: Strojna oprema
322207 (1671) DjTonic
»

Koliko je se varna temperatura za zracno hlajenje?

Oddelek: Navijanje
463009 (2136) schurda

Več podobnih tem