» »

Comp se dela norca

Comp se dela norca

Dodgeviper ::

Lep pozdrav vsem

Evo po dolgem cajtu sem naletel na nek problem

Računalnik sem imel navit konstantno za cca slabih 500 mhz
Ko se je poletje prikazalo, je temperatura narasla, in stem sem bil prisiljen spustiti hitrost!
Nato so se začel problemi, blue scren, metal iz iger ven, reštartaval comp itd... OK
Sem zadevo dal na prevzete nastavitve, zadeva se sploh zbudt ni hotla, zvišam malo voltažo na prevzetih nastavitvah!:\
Zadeva se zbudi, pride v windowse, iz iger še vedno meče ven in vsakič javi nek erorr, 3dmark rešterta comp?

O.k nato sem zadevo spet nazaj navil ampak za samo 270mhz in zadeva je pri . 1.875v začela delovati 3dmark speljal igre delale vredu itd...
Vse do danes, med igranjem spet blue scren! Ga reštartam začnem brskat po internetu, spet bluescren!
Ok ga spet reštartam, in pogledam malo voltaže 12+ je bila na 11.50 pa do 11.57, 3.3+ je bila na 3.26, ostale v mejah normale
Zalaufam 3dmark03 spelje skoz lepo, nato začnem špilat in se po cca 30 min comp vgasne in začne neki tulit alarm!
Cpu je bil po 5x3dmarku03 na 56c shotdown imam naštiman na 68c opozorilo na 65c
Še dvakrat se mi je na to vgasnil in piskal alarm
Tak da mi ni jasno ali je napajalnik fuč ali kaj drugega? probal sem z menjavo ramov, pa je isto.
Sistem je pa takle
Abit nf7s rev 2.0
Amd 2700+
2x kingstone 512ddr + 1x 512mb xms corsair 1.5gb
6600 gt albatron
dvd+rw enota
Cd-rw enota
1x 200 gb sata
1x 160 gb sata
1x 120 gb ata
1x 80 gb ata
6x 8cm ventilatorji
Lc 550 w napajalnik

Če se komu sanja kaj bi lahko bilo bom vesel vsakršne ideje?
Sam sumim da mi senzorji za temperaturo ne kažejo pravilno, in se je zato zadeva izklopla?
Lp

Dodgeviper ::

se nobenemu ne sanja kaj bi lahk bilo?
Morda prešvoh napajalnik ali?
Lp

bzp ::

ce senzor laze, bos najlazje tko ugotovil da potipas kako vroc je hladilnik ...
Drugace pa obstaja ena mala moznost da si ga skuril ...

K0K0 ::

Mogoče maš zaprašen hladilnik

dxx ::

1. C:format :
2. Sesanje, ali še bolje-spihanje ventilatorjev in hladilnikov, tudi ohišje
3. Reset BIOS-a
4. Update BIOS-a
5. Nov cooler za CPU 56 stop. je veliko, preveri hlajenje na čipsetu
6. Izmeri ročno z multimetrom kakšne so v resnici linije napajalnika

MrSale ::

BZP, pomojem da je mal manj sans da je AMDjev procesor skuru na 65°C ;) Glede na to da prenesejo ogromne temperature, skuru ga pomojem ni, narobe? To pa definitivno je...

Bramac ^^ ::

Men se zadnje cajte tudi pojavlja Bluescreen odkar sem zamenjal matično. Je bla ena bolj cheap varijanta, ker nisem mel denarja. Sem pa računalnik kompletno spihal, tko da zaprašeno ne more biti. Prejšnji teden sem še formatiral pa sem ga že dobu ene 2-3x, kar je še napredek :D Prej vsak dan najmanj 1x.

Če pozna kdo dobro matično za P4 (S478) naj mi jo kar pove;).

MrSale ::

jani_ neglede a je plata za 5k al 50k se problemi ne smejo pojavlat ;) Ce bi blo okol dovoljen prodajat pokvarjene stvari nebi obstajale organizacije ki le to preprecujejo & garancije itd itd...

Dodgeviper ::

Ja sam stvar je taka, da zadeva zdej dela zdej ne?
Nisem pa tolk bil pozoren na temperaturo v sobi oziroma v notranjosti ohišja, ( stranico sem že odstranil) samo v sobi imam polhno zadev in je temperatura ko je odzunaj 30c v sobi 29c:D Bo treba klimo nabavt:D

Sedaj sem ga spravil da mi dela na prevzetih nastavitvah! Samo malo me skrbi voltaža, nenavito 11.69 nihanje od 11.60 do 11.72
Ko ga navijem je pa tkole 11.50 do 11.57

Venti vsi spucani vse odklopil spucal, priklopil nazaj, isto! ja hladilnik je švoh za poletje Vulcano 7+ glasen vem ja:D celo na 6800rpm sem ga dal sam da vidim če bo kaj bolje, padec za 2c

Razmišljam da nabavim nekaj bole a nevem kaj? kak predlog? tam do 12k max

Čez noč komp delal 3dmark 03 celo noč, preživel:D
Predvsem sumim senzorje, ali pa bios od plate? še nikol nadgrajen, nisem probaval ker mi je s tem ratal fsb vzdignit na 226
Windowse sem pred kratkim reinstaliral, če bi to bil razlog bi se pojavljali problemi tudi sedaj pa se ne! Vsaj zaenkrat.
Bom en velik ventilator priklopu na 220v in ga vsmeril v kišto, bom videl če bo kaj bolje? To bom jutri zvečer k pridem z morja

Tak da eno je po moje ali napajalc? ali temperatura neki zeza? ali neki tretjega?
To se mi je že prej parkrat nardil, pa sem resetiral, mal po netu brskal in drug dan igral, je blo vse normalno.

Hladilna rebra so pa tolk vroča da gor prstov ne držiš.
Lp

dxx ::

Pomoje je tud tale LC mal prešvoh za tvojo mašino. Za default je pomoje vredu sam za navijat pa:\
sam poglejte model ma 4 diske 3x512MB RAM-a 2700+ procesor ki nič kaj varčen že na default(okol 60-65W), kaj šele ko vse te voltaže dvigneš, poleg tega ima še 6600 GeForca. Pomoje je najbolš da nabavš še en hud napajalnik za 18-25k, pa dva ATA diska ven flikneš pa nabaviš(če rabiš prostor) enga 250GB ATA100 Hitachija, da mal sprostiš plato in napajalnik.Če ti je mašinca prevroča poskusi z mobilcem 2500+ , pa še naviješ ga lahko u poden.
To bi bil moj predlog kako porihtat (nadgradit za mali denar) tako kištico, ki je za današnji čas še zelo vredu in se je ne splača menjat za kako 64bit platformo(seveda če tega ne potrebuješ-drugače obvezno>:D )
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dxx ()

dxx ::

Uf, sem še nekaj spregledal ima še šest 80mm ventilatorjev, to tudi ne kuri tako malo štroma sploh če so močni.

Bramac ^^ ::

Kako pogledam koliko mi napajalnik niha? Ker sm zdj spet 2x zapored dobu bluescreen :(

Sistem:
-P4 2.4GHz
-ASRock P4V88
-512MB rama (166MHz)
-200GB Sata
-NEC 3520A
-Liteon LTR-48246S
-dodatna mrežna
-tv kartica
-noname napajalnik 350W

Zgodovina sprememb…

dxx ::

Odpreš kišto in izmeriš linije, VCore, Vmem z multimetrom, če ga nimaš ga kupiš (3k), ali pa sposodiš.

Azrael ::

@dxx:

Osnovni multimeter je 1500SIT, Interdiskont.

Za čudne obnašanje compa, kaj pa kondenzatorji na plošči in napajalniku? Tega multimeter in senzorji ne pokažejo vedno.
Nekoč je bil Slo-tech.

Dodgeviper ::

Bo treba nabavit nov napajalc, ker vidim da mi je med navijanjem padla tudi 5+ linija na 4.7

Kerga priporočate da bo zmogel vse to poganjat? in da bo tudi za navijanje? stem sem ga spravil za 500mhz gor, a je delal vse skup cca pol leta?, matr to bo že 5 napajalc, bo treba res odštet vsaj 20k+

Napište ker se vam zdi dober da bo to zmogel?
Če mi rata bo nabavu proc mobilca 2500

Kako kaj z segrevanjem tega proca? ga bo vulcano 7+ zadostno hladil? ko bo navit seveda:D Hrup me nemot nevem kaj.

Lp

DOOM_er ::

jani_ nekje sem zasledil če ne celo na slo-techu da ti blue screen nabije takrat ko se ti procesor preveč segreje. Nevem ampak to se nekje zasledil.

In priznam nimam pojma o računalnikih:D
Robots will steal your job. But that's OK

Azrael ::

LC raje ne, kar spremljam po forumu so z njimi same težave, gor jih drži bolj ali manj samo hype, ki jih spremlja.

Sem si imel priliko ogledati vsebino dveh starejših (230 in 300W) LC napajalnikov in tako malomarno sestavljenih napajalnikov, jasno z daleč prešibkimi komponentami, ne srečaš velikokrat, še noname znajo biti precej boljši. Očitno se gre firma enako politiko še sedaj, odlični primerki za teste, za rajo pa...:(
Nekoč je bil Slo-tech.

Jan987 ::

kupi tagana 480w za 22k sit.

korenje_ver2 ::

preden se bodo zacele pojavlat napake zaradi procesorja, se bo prej procesor skuril. tako da napake niso posledica povisane temperature na procesorju.
verjetno je sel ram v pm al pa osnovna plosca. poskusi povisati napetost za rame ter nastavi optimalne nastavitve za rame.

Bramac ^^ ::

pirat_: na full obremenitvah mi dela pod 50° (se mi zdi dost velik, ker je v svojih rosnih letih delal pri manjših stopinjah), tko da je to še vseen manj kokr pa pri tebi ce je tvoj procesor idle >:D (Preveč se poznava :D ). Gretje ni problem..

Sem pa najdu neki posebnga. Potem ko zaprem firewall kmalu fašem bluescreen, če pa ga pustim pa zelo redko 8-O

Napajalnik morm pa tko al tko menat, ker če bom kupu novo grafično se bo sesedu. V mislih mam pa Aerocool Aeropower B&S Line 550W. Kdo pozna?

Dodgeviper ::

Nemorem vrjet kingston in corsair sta se stepla zato ni nič delal prav8-O res je pa da imajo različne cas letence:D

Vse delalo ok dokler je bilo 512mb corsair+ 512mb kingstone tu pa tam kaka napaka sam ok ajde
Nato sem dodal še 512mb kongstone e mesece delal pa komaj ob kaki napaki
3dmark03 navit proc za 200mhz 7180pik
Pol ko sem ugotovil v čem je problem
Za foro stestiram z corsair-om not 512mb
nenavito 7458 pik:D
Dam not kingstone 1 gb 7030 pik hallo

Ni kaj po corsair 1gb iskat

Hvala za pomoč

Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup novega računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
603706 (2650) dzinks63
»

DFI NF 4 & Twinmos Speed Premium novosti (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Navijanje
75842202 (17879) sirotka
»

Split in Combine funkcija pri Taganu?

Oddelek: Navijanje
131059 (830) Kowy
»

Računalnik se konstantno resetira

Oddelek: Pomoč in nasveti
121996 (1753) Teta Pehta
»

Problem pri overclocku ..

Oddelek: Navijanje
111170 (1042) BigSexy

Več podobnih tem