» »

Gericom 20" Widescreen?

Gericom 20" Widescreen?

gorilla ::

Zdravo!

Mislim da je danes, v petek prišel nov Hoferjev katalog. Čeprav nisem ravno hofer-fan, sem opazil monitor, ki pravi, da je TFT LCD, 20", kontrast 1000:1, 5ms odzivnega časa, DVI+VGA in še kaj. Zdaj pa me zanima kak se vam kaj to zdi? Vem da hofer ni ravno znan po najbolj kvalitetnih izdelkih, ampak zadeva ima navsezadnje 3leta garancije. Sploh pa mi je zanimiva cena, ki je 180€. Kaj pravite?

kmetek ::

SPET EN LOL.

Melanholija ::

Kmetek tiho :D!! Če ne dobiš boljše ponudbe za isto ceno potem zgrabi, garancije je 3 leta tako da bi ga vzel, samo mal dnarja mal muske!

kmetek ::

I'll pass....vsi LCDji imajo itak 3 letna garancijo.

Matek ::

Kaksna je resolucija? Lahko prepises model, da malo zgooglamo?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Cveto ::

Resolucija 1680x1050, 5ms, svetilnost 250cd, kontrast 1000:1, priklop DVI/VGA, vgrajeni zvočniki, priloženi DVI, VGA in audio kabli...

Men zgleda kar solidno, škoda edino ker se zadeve ne da videt kje priklopljene. Bolj kot dobra rezolucija me preseneča prisotnost DVI vhoda, ki ga ni tudi na 50 in več eur dražjih LG-jih in podobnih monitorjih.

ttommy ::

Zakaj ga ne bi kupil?Jaz sem Hoferju kupil hčerki Gericom 19" LCD za 150 evrov in ko ga primerjam s svojim LG,ki sem ga 1 mesec prej kupil,kot Gericom (LG-230 evrov),ne opazim nobene razlike v kvaliteti.Pa še estetsko je lepši,kot LG.
Jaz ti ga priporočam,odločitev je pa popolnoma tvoja....
LP
Gamer

kmetek ::

reč naj ti še avto zrihtajo potem.

zcetrt ::

Vprašanje, kako je kaj z enakomernostjo osvetlitve. Na slepo ga vsekakor ne bi vzel.

Če boš monitor gledal tri leta in verjetno še več, se morda splača vzet nekaj, kar bo dobro... Malo poceni nakupov se splača. Mgoče pa ta se, kdo ve.
4.

gorilla ::

Se strinjam s tabo, Cveto, saj lcdja brez dvi nebi jemal.

zcetrt: ja, tudi to je ena izmed stvari, ki me skrbijo... namreč sam imam trenutno 17" x-firma lcd zaslon, ki pa ima ob stranicah precej vidno neenakomerno osvetlitev, kar je moteče.

Matek: mislim da ne piše modela, ker hoferjevi "strokovnjaki" pač mislijo, da človeških množic na zanimajo številk. :)

ttommy: Verjetno si me prepričal :) Ko pride v sredo ven, si ga bom šel najprej malo ogledat, in če ne bo kakih očitnih napak/motečih stvari, ga vzamem! Bom napisal, kako se kaj obnese!

Groove ::

Sem malo googlal, pa mislim, da je to tale model:
Gericom 20" TFT Monitor Modell 2030
Mogoče ga celo sam vzamem :)) .
LP

Groove ::

No, js ga bom verjetno v sredo vzel, pa tudi zunanji trdi disk Medion (75€ 360GB) :D tak da... Poročam, ko dobim oboje.

PrimozR ::

WTF, kateremu konju so iz roto ptoegnili 360 GB?????? 8-O

Golden eye ::

Hofer je neki posebnga v dobrem al v slabem, to pa sami presodite

Alfa Dog ::

Zakaj pa ne bi raje dal 50€ več in vzel tega Samsunga?

Lp

El Nino ::

al pa tega. če ga vzameš ne boš nič zgrešil. je pa cena napram gericomu :\ . s hoferjem pa kar se tiče tehnike nimam izkušenj. je pa tisti 360 GB hdd res iznajdba >:D povejte mi kdo je že kdaj vidu 360 in ne 320 gb hdd?


lp

Belcebub ::

Če si sposodim temo: jutri ob 8.00 sem v Hoferju :D
Ali Radeon HD3850 256 MB brez težav poganja igre na 1680*1050 kolikor jih ima ta monitor? Ali pa bi bilo vseeno bolj priporočljivo vzeti kako grafično z 512 MB?
Hvala
Če si srečen, in če srečo rad bi še delil z nekom, če si srečen, brž z dlanjo udari v dlan!

BigBoss_ ::

Se pridružujem vprašanju zgoraj :)

dzinks63 ::

:)) Problem je za sedaj itak samo eden, "crysis" , vse ostalo, pa mislim da bi delalo ok. Z 256MB na 1680x1050 bi lahko igral na medium bp, na high pa vprašanje, po moje je boljše da vzameš 512mb, če jo lahko dobiš.

gorilla ::

No kako je zdaj, je že gdo kupil kaj? :) če je, naj napiše kak se mu zdi :) (monitor seveda)

Dangsteer ::

Takšnega Gerikoma je kupil moj oče zase (tudi v Hoferju, vendar so takrat bili še tolarji).
Monitor je vizualno še kar ok, za zvočnike nevem kako se obnejsejo ker nisem probal.
Kar se tiče pa slike je pa tako tako.Sem probaval vse možne variante, vendar slika je pretemna, vidni kot je slab.
Vednar tako kot ste že rekli, monitor je glede na velikost res zelo poceni.
Menim da je za običajnega uporabnika (office, net ,...) kar dober nakup

Lp vsem

Alfa Dog ::

Še kakšen komentar??

Belcebub ::

Če sem prej imel 17" CRT, potem je to zame kot da bi se mi prikazala Marija :D
Se pa še malo lovim z samimi nastavitvami, ker nekako nisem navajen na tako resolucijo (1680*1050). Bom moral kje pogledat, kakšne so najbolj optimalne nastavitve. Če že govorim o tem: mi lahko kdo pomaga glede tega?
V igrah ga še nisem preizkusil, filme bom pa moral začet namanj DVD-je gledat (DVD-rip nima lepe slike) ali pa kar HD.
Če si srečen, in če srečo rad bi še delil z nekom, če si srečen, brž z dlanjo udari v dlan!

Cveto ::

No, tud jest sem šel po ta monitor, in sicer z namenom da bo to kakšnega pol leta moj glavni monitor, potem pa kupim zase enga 24", ta gre pa v dnevno sobo. Pričakovanja sem imel glede na ceno precej nizka, nad kvaliteto slike pa sem bil v bistvu kar presenečen, ker nisme opazil neke razlike med tem monitorjem in nekaterimi LCD s katerimi sem delal dozdaj (Philips 200WS, Samsung204B, LG204WT). V bistvu me je v primerjavi z mojimi dosedanjimi monitorji (iiyama vision maste pro 454, Samsung 957DF) najbolj motilo to da je vse tako majhno, kar pa je samo posledica visoke ločljivosti.

Monitor ima za TN matriko normalne vidne kote, po horizontali je ot manj opazno, po vertikali pa pri normalnem delu (z dobro nastavljeno višino) tudi ne, problem je edino če pride na monitor pogledat kdo ki stoji in torej gleda od zgoraj.

Monitor se preizkusil tudi v par igrah (Crysis, TDU, COD4) in nisem opazil nobenega lag-a.

Pomoje je zadeva definitivno vredna teh 179€.

kmetek ::

če že gledate za poceni wide LCD imate EMPREX 22'' za 229,90€....absolutno boljši nakup.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

gorilla ::

ma ja velikost... ampak nima npr niti DVI pa 8ms pa to...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o LCD od A-Ž (strani: 1 2 3 4165 166 167 168 )

Oddelek: Kaj kupiti
8372979511 (44347) hariscorale
»

Hoferjev 23,6" TFT monitor! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14321170 (10199) lola0000000
»

Kater vecji LCD kupit, izbire prevec, tako da se ne znajdem

Oddelek: Kaj kupiti
142455 (1541) denisbegood
»

Pomoč pri izboru monitorja in resolucije

Oddelek: Pomoč in nasveti
231982 (1669) GrimReaper
»

Core duo gericom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11912346 (7685) rokipoki

Več podobnih tem