» »

Asus eee PC

Asus eee PC

««
49 / 55
»»

nurmaln ::

Debil ne obremenjuj se preveč, še danes ni točno določeno katere komponente bodo v tem eeeju, baterija je pa stvar katero se lahko najenostavneje prilagodi. Baterija bo takšna kot bo najbolj zanimiva za trg (in sploh ni nujno, da bo za vse enaka).
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

debil ::

Če ga boste v Sloveniji dobili z večjo baterijo potem se bom pa res začel obremenjevati. A je bilo sploh kaj račeno že za večjo baterijo? In tudi če jo izdajo 3 mesece po vašem nakupu, je to še vedno velik fail za potrošnike (če povzamem samo strošek).
Beri malo laptopmag, meni je zelo pomagal pri izbiri netbooka.

En citat zate:
Battery Life

The 1002HA's two-cell lithium polymer battery (as opposed to lithium ion) can only supply so much juice compared with netbooks with six-cell batteries. On the LAPTOP Battery Test (continuous Web surfing over Wi-Fi) the Eee PC 1002HA lasted 3 hours and 39 minutes. This is lower than the mini-notebook average of 3:48, and 49 minutes shorter than the 1000H. The identically priced Samsung NC10 lasted 6:34 in our tests, nearly three hours longer.

Note that the 1002HA's battery doesn't slide into the back edge of the system; rather, it is buried on the bottom, so users won't be able to use a standard Eee PC battery. Unfortunately, ASUS says it has no plans to offer an extended battery for the 1002HA.

daltonix ::

A je kdo na EEE poskusil DVB-T mpeg4

McNato ::

Se je kdo opogumil in naročil kakšen laptop pri Laptopsdirect ? Cene so zaradi tečaja funta zelo mamljive. V mislih imam MSI Wind za 283 EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: McNato ()

mtosev ::

Se je kdo opogumil in naročil kakšen laptop pri Laptopsdirect ? Cene so zaradi tečaja funta zelo mamljive. V mislih imam MSI Wind za 283 EUR.

http://www.pcplus.si/strojna-oprema/tv-...
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

McNato ::

Ne primerjat hruške s tepkami :-)
PCPlus za 445 EUR
LaptopDirect za 283. Razlika v ceni je več kot občutna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: McNato ()

mtosev ::

nisi napisal kateri model ane?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

kmetek ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

jest10 ::

kmetek ::

je pa zelo blizu.

blue33 ::

nikoli ni bil in ne bo blizu

Daedalus ::

Gugl pravi da je:

UK£ 269.99 = 285.854333 €
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

pehtran ::

nikoli ni bil in ne bo blizu


:) danes je celo izjemno blizu... Celo tako, da se zna kmalu zgodit, da bo manj kot evro :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pehtran ()

cryptozaver ::

Priložnost za FOREX...

Frgazor ::

nikoli ni bil in ne bo blizu


:) danes je celo izjemno blizu... Celo tako, da se zna kmalu zgodit, da bo manj kot evro :)


Včeraj sem kupil nekaj na ebayu... 11.39 funtov je banka prevedla v 11.69€. Funt je džabe in se trenutno zelo splača, so pa nekateri na ebayu že začeli dvigovati cene.

superslam ::

HP Mini 2140 - to je to!
Zdej samo upam, da se ne bo spet pol leta čakalo, da pride v Slo (oz. na 2133 so še Nemci morali počakati par mesecev).

http://jkkmobile.blogspot.com/2009/01/h...
http://www.laptopmag.com/review/laptops...

----------

Se pa na CES-u pričakuje še par novosti; morda pride še kaj zanimivega :)

debil ::

Dobra resolucija tega minija.

Samsung bo izdal NC20 kmalu, govori se da februarja.
http://blog.laptopmag.com/samsung-rumor...
Kaj bo sploh ta nano cpu prinesel novega?

gobelin ::

zdravo

sam sem se tudi dalj časa odločal in na koncu vzel asus eeepc 1000h (dobil celo zelenega)z XP. potem sem pa malo googlal in videl kaj vse ne gre in seveda podlegel. načrt je še vgraditi digitalni tv tuner v avto in vgradnja asuske pod strop, da se odpira na dol.
pod črto sem prezadovoljen, vse špilalo iz prve, touchscreen iz prve. samo POZOR! NA PLATI JE NA SREDNJEM VIJAKU GARANCIJSKA NALEPKA, KI JE NE MOREŠ REŠITI. GARANCIJE NIMAM VEČ, DA NE BOM KAJ KRIV POTEM! je pa zadovoljstvo toliko večje ko zašpila brez problema;) z touch modulom pridobiš še dva notranja USB vhoda s kabli, dolgi toliko da prideš z njima v praktično vse vogale. jaz sem dal samo en usb ključ notri, čakam na kako idejo za drugega.
fino je ker z zadevo po dveh dneh, ko se malo navadiš, delaš zelo hitro, miške niti trenutek več ne pogrešaš. touchscreen ki ga imam, je resistive 4 wire in je malo ¨mlečen¨ in nekako pol svetleč. sedaj noter se obnese super, kaj bo poleti na soncu bomo pa videli.
izdelava eeepc 1000h se mi zdi super, še posebej se mi dopade kvaliteta touchpada. sedaj sem menjal paket na dqabest in mi net po bluetoothu tudi deluje super. uglavnem res sem impresioniran z malim bookom. ko pride 12000mah baterija, potem bo pa sploh.
zaključek: ko se navadiš na desna mini ctrl in shift je bomba. ko pa dela z vsemi gadgeti iz prve, mi pa še ni žal niti evra;) . je malo drago če primerjaš kaj dobiš bolj zmogljivega, samo glede posebnosti, moje delo, net in maile dvomim da ima konkurenco. in punčke ga božajo ko psička;)
čau

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gobelin ()

BluPhenix ::

LAhko podaš kakšen link po katerem si ugradil touch zaslon?
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

janwoolf ::

Me zanima, ali lahko MSI WIND nagradim 2 gb 677mhz ram?

kateri ram meni priporočate? cena max. 20€
C2D E8400, Crucial Ballistix Tracer 2x1gb PC-8500,
P5K-E, XFX 8800GTS (G92) 512MB,Antec nine hundred
cooling 4x120mm and 1x200mm, Enermax Infiniti 650W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: janwoolf ()

debil ::

Tu maš, vse lepo piše.

gobelin ::

BluPhenix: http://forum.eeeuser.com/viewtopic.php?...

Tole sem med drugim prebral, drugače pa sem dobil navodila in driverje z touchscreenom. Priložen je bil še pen (modra, črna in plastična minca). Če te pa zanima kaj konkretnega, pa povej.

janwoolf ::

kje se dobi touch screen za MSI WIND. cena?
C2D E8400, Crucial Ballistix Tracer 2x1gb PC-8500,
P5K-E, XFX 8800GTS (G92) 512MB,Antec nine hundred
cooling 4x120mm and 1x200mm, Enermax Infiniti 650W

gobelin ::

v parih sekundah sem našel tole, verjetno pa še marsikje;)
kjerkoli nabavljaš, lepo prosi za dobro pakiranje in doplačaj zavarovanje(par EUR).

http://cgi.ebay.ie/10-2-MSI-WIND-U100-E...

cryptozaver ::

Postal lastnik eee 904HD.
Prvi vtisi:
Igracka, pretrd klik, prilozen OS gre dol ker ne prenasam prevelikih ikon, zelo tih, vidljivost ekrana OK, tipke malenkost pretrde kar mogoce ni slabo zaradi njih gostote, ohisje ni med najlepsimi (crn) in bolj ali manj cheap izgleda, ostalega se nisem testiral a ocitno bo za silo :-)

Če kdo ve mogoče, a se da za eeePC dobit 12 V avto napajalnik?

Zgodovina sprememb…

gobelin ::


Če kdo ve mogoče, a se da za eeePC dobit 12 V avto napajalnik?


na vsakem vogalu;) google, bolha, Ebay...

Puscavnik ::

a je kdo ze kej bral o temle minitu
COMPAQ - MINI 701 EG 0901CZ AAF
za 400€

http://www.saturn.at/?cat=N01.02.&paren...

hotlips ::

Živjo, se morem mal pohvalt, pa najbrž bo koga tud zanimal. Tale post pišem iz samsungovga malčka NC10 :D.
Nabavil sem ga tu: http://www.expansys.com/p.aspx?i=175292 in koker lahko vidite gre za angleško verzijo z že vgrajenim blootothom, angleško tipkovnico (ki je navdušujoča, po kvaliteti in velikosti) in v črni barvi.
U glavnem, dobil sem ga za 360€ z poštnino vred(!) s tem da so mi ga dostavl v 2h dneh. Plačal sem prek bančnega nakazila v ponedeljek, danes so mi ga prpelal TNTjovci. Je pa tako da se da do konca tega mesca pri expansysu dobit voulcher, 10€ popusta, je pa pomemben, da če bo kdo naročal, naroči prek angleškega expansysa. Oni te itak obvestijo da ga boš dobil preko njihove francoske veje, ki ma čez centralno in vzhodno evropo, samo če bi ga naročil direkt pri expansys.fr te pride okol 380€+, če pa preko expansys.si pa 414€(!). Prvi vtisi zelo zadovoljivi, ekran se mi zdi sploh neverjeten, le bolj svetel in kontrasten kot moj SyncMaster. Izdelava zelo na nivoju, kvaliteten občutek in zelo seksiš izgled. Tud s majhnim tudhpadom nimam problemov, selo odziven in ga maš v prsth po par minuteh. Velikost tipk je taka, da razen določenih tipk, ki so na normalni tipkovnice veliko večje, recimo desni šift, skoran ni opazit razlik. Hitrost tipkanja je tako vsaj pri men enaka kot na obični tipkovnici, pane tipkam glih z enim prstom :>. Gro sem si vrgu k-lite full kodek in pogledu two.and.a.half.men.proper.0612.notv, video delal prez problemov, zvok pa pač koker lahko prčakuješ od integreranih zvočnikov.
Zdej še office gor vržem, mogoče spss, pol pa vidim kako se bo zadeva odrezala. mogoče še kakšno sikco gor primam.

lp.hl

MrStein ::

Kak je vidni kot ekrana ?
Mislim, realen, ne tisto kar na papir napišejo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mamaplata ::

@hotlips

Kako imaš poštimano garancijo a se da uveljavlat pri nas in koliko let ?
Hvala

Karen ::

Glede Expansysa: če je na zalogi pol iz Fr še gre, sicer je čista tema. Mi že nekaj časa kupujemo pa če ni na zalogi čakaš Francoze k budala. Jih je treba mal nap....t (angleže), pa ti pošlje nemška veja potem. Rekord dostave so pri meni imeli lani 25 ur od naročila (naročilo zjutraj ob 11ih, dostava do vrat naslednji dan ob 12ih), letos so pa še izboljšali: naročilo ob 15.30, dobava naslednji dan bo 11ih (iz Nemčije tokrat).

Še eno MSI Wind vprašanje:
- a je kdo že zamenjal tipki Ctrl in FN na levi strani? Sem zasledil mode, in sicer:
1. flash modificiranega biosa ki zamenja tipki, potem pa še sami tipki (slednje me sicer ne zanima, samo Ctrl bi imel na levi).
2. baje obstaja nek program ki ti remapira tipki, samo baje Fn tipke ne spozna - lahko pa menjaš alfanumerične znake.
A ima kdo kako normalno rešitev (ne bi glih biosa flashal z neko modificirano neuradno zadevo) za ta problem? Ful moti če delaš na večih notebookih ker skoz klofam ta Fn namesto Ctrl tipke...

hotlips ::

Evo ene par fotk pa filmček :)

Zdej ne vem kok je zadevo fer primerjat z Dellovo 27", samo zarad velikosti je zanimiv pogledat, čeprav naj vas ne prestraš, sem danes brez problema praktično cel dan gor delu, ni glih za excelove razpredelnice reda 173*1392, samo word, pdf, net ipd. zelo vredu.

Zdej kolega ma Toshia satelite 13" prejšnja serija, se mi zdi in če ga primerjam s tem laptopom, ki je stal cca 900€+ je v kvaliteti izdelave kot tudi v ekranu velik(!) boljši, čist druga klasa.

Vidni kot ekrana je zelo ok, se vid na filmčku.

Glede garancije je pa tko, nisem niti dobr pogledu, na hitr sem vidu da piše eno leto internacional, in na strani kjer sem ga kupu so mi dal tud kontakt kdo je slo partner (se mi zdi).
Čeprov glede garancije si ne delam skrbi. En let ga bom pustu tko kt je, pomoje bo zdržal, pol pa pomoje itak kakšen SSD notr pride (računam da bo to pocen roba) ram in pa najbrž win7.

fotke:



filmček:
http://www.shrani.si/?2R/jS/3hPHGLME/p1...
(filmček je posnet z fotoaparatom, zato ko aparat svetlobo korigera ipd. na začetku, ko ga vrtim izgleda da je daljši rob ekrana pod kotom zatemnjen oz. črn, seveda je to zarad fotkiča ne ekrana, ko fotkič umer sliko se vid ok)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hotlips ()

krho ::

Kakšna slika tipkovnice? Ker to je edino, kar me moti pri trenutnem prenosniku...
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

hotlips ::

http://www.samsung.com/uk/consumer/deta...

Tuki boš lahko vidu, se mi ne da jit spet fotkiča iskat in ostalih kolobocij. Čeprov, ni čist taka, teli na sliki imajo US/EU spec tipkovnico. Jaz imam UK spec tipkovnico. Ima tavelik (dvovrstični) enter, desen shift je mal manši (sam še vedno večji kt obična tipka). Pa tisti dve tipki, ki sta pri EU/USA spec nad entrom sta v UK spec mal ožji kot ostale in mal drugač postavlene (levo od entra, ena nad drugo).

krho ::

Najbolj me zanima dostop, do tipk >,<
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Brvar ::


Še eno MSI Wind vprašanje:
- a je kdo že zamenjal tipki Ctrl in FN na levi strani? Sem zasledil mode, in sicer:
1. flash modificiranega biosa ki zamenja tipki, potem pa še sami tipki (slednje me sicer ne zanima, samo Ctrl bi imel na levi).
2. baje obstaja nek program ki ti remapira tipki, samo baje Fn tipke ne spozna - lahko pa menjaš alfanumerične znake.
A ima kdo kako normalno rešitev (ne bi glih biosa flashal z neko modificirano neuradno zadevo) za ta problem? Ful moti če delaš na večih notebookih ker skoz klofam ta Fn namesto Ctrl tipke...


download biosa: http://www.mediafire.com/?sharekey=3b7a...

"If you ever need to recreate this mod in future BIOS files, here's what you do.

Find the following pattern in the BIOS file. (The BIOS file is 1024KB and is often named .109 or .10A.) Ignore the address (3900h); the pattern moves around between BIOS versions.

00003900h: 1C 1B 96 B3 67 21 22 23 15 0D 16 0E B3 2B 24 1D
00003910h: 1E 26 05 76 2A 34 2C 2D 25 2E E1 E0 B3 33 CC 35
00003920h: 36 C8 E3 E2 B3 D1 D0 CD C9 CA E5 E4 B3 D2 CF CE
00003930h: CB B3 E7 E6 D4 D3 54 B3 4E B3 E9 E8 32 41 52 B3
00003940h: B3 55 89 EA 13 64 31 D5 B3 6A EB 88 29 D6 5D 51
00003950h: 5B B3 EF 9E 80 B3 B3 B3 B3 B3 B3 85 F0 EE B3 ED
00003960h: 5A 5D 66 EC 81 B3 B3 B3 B3 B3 B3 86 B3 B3 B3 B3

Swap 96 and 81."

vse o Windu na http://forums.msiwind.net

Ima kdo recept kako usposobit Youtube HD filmčke za nezatikajoče gledanje?

Karen ::

Tnx za tale info.

Samo sporočam, da sem naredil tale update biosa in zadeva špila bp. Hvala še enkrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Karen ()

Dr_M ::

Samsung
Lenovo

Se splaca sploh s tem ukvarjat? Kaj je to zaen prodajalec?
Kater od teh dveh je...hm uredu? :) Tko po specifikacijah ksnih bistvenih razlik ni, cenovno sta enaka (glede na to, da ima Samsung ze po defultu 2 leti garancije...).
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

debil ::

Samsung je večji od Lenovota. Lenovo je zelo miniaturno narejen kar nekaterim prav pride. Pa Lenovo nima 6-cell baterije tu zraven, oz. ne verjamem, ker 6-celična stane $130.

Če pa dobiš katerega od teh s slo tipkovnico in OS-om kar naroči. :)

Dr_M ::

Po tezi sodec, bi reku, da ima 6 celicno baterijo (seveda ce je podatek pravilen). Tisti ki imajo 3 celicno, imajo pod 1KG.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

debil ::



Tako izgleda s 6-celično S10.
Pri oglasu na bolhi res piše da ima 6-celično. Najbolje da preveriš pri t.i. prodajalcu kako stvari res držijo in vse kar te zanima. Vseeno bi ga pa raje sam uvozil.
Katerega vzeti, pa sam preglej teste, recimo za s10
1
2

Puscavnik ::

Danes sem se cel dan igral z DELL mini 9 in si gor posnel WIN 7... kr ne morem verjet!
Zaekrat vse OK! Dell mi je od vseh malih prenosnikov imel najboljso tikovnico! Res deluje kvalitetno narejen!
Še en velik plus pri DELLu je, ker odviješ 2 vijaka in imaš dostop do rama, diska, wlana in 3G!
zaenkrat sem presrečen :)

5er--> ::

Razlika: s10e ima 1024x576, nc10 pa 1024x600 pixlov resolucijo.

quartz ::

Tist model jih uvaža, kar pomeni da najbrž lahk dobiš angleško al pa nemško tipkovnco. Ko sm se jst zanimu je omenu tud možnost SLO nalepk ali dodatnega graviranja (kar najbrž doplačaš)...original SLO tikovnco kr pozabi...še lep čas ne bo tega za SLO tržišče, premjhn trg! Garancija je mednarodna, tko da če ga uvoziš si na istem, kvečjemu profetiraš pr ceni...

Razlika med NC 10 in S10 je v zaslonu, tudi v velikosti (S10 je malenkost manjši in malenkost lažji), kar pomeni tudi razliko v tipkovnci (s10 85%, NC10 93%) in postavitvi tipk (ctrl/Fn), v sami kakovosti pomojem ni dost razlike, čeprav gre za Lenovo-upoštevaj da je budget serija. Menda je razlika tudi v trajanju baterije (6 cell Nc10 traja menda dlje kot S10, kar pa je odvisno od nastavitev in ne me vzet za besedo...) Na kratko: NC10 dobiva boljše ocene... ima pa lenovo lepši look (odvisno od posameznika) in večji trackpoint...pa še kj se najde!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: quartz ()

cryptozaver ::

Kateri od teh malčkov ima kaj več resolucije od 1024 in vgrajen CD?

Dr_M ::

12".
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Seto ::

Gobelin noro si to zrihtal, prou navdušen sem. Sicer svojga eee-ja zdej ne bom modificiral, ker sem že zmenjen, da ga prodam julija naprej kolegu, samo takoj, ko bo mogoče, si bom kupil netbooka z vgrajenim touchscreenom. Noro bi pa blo, da bi blo več stopen pritiska (tega verjetno tu ni?), tako da bi lahko gor risal kot z grafično tablico. Pa multitouch bi tut pasu, če bi ga programska oprema izkoriščala. Čeprav sem dolgo zaprisegal na Windowse na telefonih in PCjih, sem zdej dognal, da bi blo vredno jet počas na Linux rešitve ala Ubuntu, Android, ker problem pri touchscreenu je, če se ne odziva takoj in potem sploh ne veš, če si pritisnil ali ne (npr. pri odpiranju browserja se vidi kar velika zakasnitev, sej pri meni podobno počas dela, čeprav je na začetku delalo precej hitreje).

gobelin ::

več stopenj pritiska ni, tudi ne pogrešam.
nastavljaš lahko double click time/area, zvoke ob pritisku, aktivnost panela(cel, zgoraj, spodaj, levo, desno, other), edge parameters itd.
panel je resistive tehnologija, torej deluje na vse vrste vnosa. odziven je toliko, da komot rišeš z njim, ta moj dotični ne preskakuje nič ko vlečeš z normalno silo. multitouch ima vsaj nekaj fajn zadevc. meni je všeč pri surfanju scrolling(čeprav dosti bolje scrolla po ekranu), naprej/nazaj, izbira med okni. več če enablam, mi vse meša(drvarski prsti). je pa od Elantecha driver.

pickle_rick ::

Zanima me, če pri acer aspire one z 6 celično baterijo baterija kaj štrli ven iz ohišja? Ker sem gledal slike po netu in je videti da na zadnjem koncu gleda ven.

jest10 ::

A ti slike, ki si jih videl ne povedo dovolj?
Če misliš dokupovati 6-celično baterijo, se raje odloči z 9-celično.
««
49 / 55
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Asus EEE 1000HE (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
22819179 (11797) Kleemen
»

Nakup Netbook-a

Oddelek: Kaj kupiti
254829 (3881) __Devil__
»

Asus eeepc 1000h (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
928690 (6648) MKC00
»

Kateri NetBook (SSD, 9"+...)

Oddelek: Kaj kupiti
373987 (2850) antonija
»

Computex 2008: MSI Wind in Asus Eee PC 901 (1000)

Oddelek: Novice / Procesorji
349917 (6190) grmek

Več podobnih tem