» »

Asus eee PC

Asus eee PC

««
37 / 55
»»

krho ::

Danes sem bil v Celovcu. V Cosmosu so imeli Acer Aspire One. Oba modela tistega s Linuxom in 8G SSD 276€, ter Windows verzijo s 120G diska 375€. Za cene sicer nisem 100%. Sem pa nekaj malega tipkal gor, tipkovnica je kar fina. Na žalost sem se prepozno spomnil, da bi v OOo poizkusil malce html-ja skodirat, da bi videl kako težko je priti do >,<
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

kmetek ::

"ter Windows verzijo s 120G diska 375€"

LOL

vidite ista cena v SLO!!!!!

jest10 ::

"ter Windows verzijo s 120G diska 375€"

LOL

vidite ista cena v SLO!!!!!

V eni trgovini. Pa v ostalih?
V tujini so 6-celične baterije za okoli 100€, tvoj preljubi Comtron pa jih hoče prodajati za oderuških 150€

kmetek ::

lol, v vseh, ki sem gledal....oderuški ti reč dobavitelju, ne Comtronu.

Pa nehajte že s temi "oderuškimi" forami, ker niso na mestu. Trgovine za hrano vas vsak dan odirajo, prav tako razni kafiči in lokali, da ne omenim trgovine s tekstilom in obutvijo. Tako, da dajte že mir. Računalniško robo kupujete na dolgi rok, hrano in pijačo vsak dan, obutev in obleko večkrat letno. Tako, da SHHH že enkrat.

http://geizhals.at/eu/a341672.html
http://geizhals.at/a341672.html

oboje ista cena ali višja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

krho ::

U nekaj mi je bilo tečno pri temle Acerju. Ni hotel tapanja po touchpadu prepoznati kot klik :(
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

janwoolf ::

kj mislite o tem acerju?? a počakam, da pridejo 6-cell. ali pa vzamem drugega?
C2D E8400, Crucial Ballistix Tracer 2x1gb PC-8500,
P5K-E, XFX 8800GTS (G92) 512MB,Antec nine hundred
cooling 4x120mm and 1x200mm, Enermax Infiniti 650W

Seto ::

Folk ima pač konjiček, da cele dneve išče najcenejše ponudbe, pa tudi, če se jim to v končnem primeru nikjer ne pozna in če je razlika minimalna. Važno, da lahko potem še 2 leti govori, po kakšni fajn ceni ga je kupil. Comtron pač pri nas nima dovolj konkurence, zato si lahko privošli svoje cene. Kdo si jih pa ne bi ane?, če bi si jih lahko, sej se jim gre za svoj profit, ker niso Karitas, da morajo skrbet za dobro ljudi. Če je pa keri junak mnenja, da se da v kateri panogi, v tem primeru pri prodaji računalnikov in računalniških komponent, da mastno zaslužiti, pa naj kar odpre svoje podjetje. Bom zelo vesel nižjih cen.

kmetek ::

V računalniški panogi ni velikih marž, zbudi se Seto. To ni tekstil ali obutev, kjer majo profit že ob 50% razprodajah. Ali pa ena kavica v lokalu 1,2€, stane ga pa max 0,2€.

poweroff ::

Kar se mene tiče ni problem v visokih cenah. problem je v slabi ponudbi in katastrofalno slabem svetovanju, ki ga nudijo trgovci.
sudo poweroff

Seto ::

V računalniški panogi ni velikih marž, zbudi se Seto. To ni tekstil ali obutev, kjer majo profit že ob 50% razprodajah. Ali pa ena kavica v lokalu 1,2€, stane ga pa max 0,2€.


Ti si sploh prebral moj post?

noraguta ::

U nekaj mi je bilo tečno pri temle Acerju. Ni hotel tapanja po touchpadu prepoznati kot klik :(


po 14 dnevih se lahko malo razpišem o acerju(1gb/120gb/xp ).
krho >< nista problem.je pa težko nekomu predlagati tipkovnico. sam sem pred nakupom pridno klapal 15 min po acerju in asus in zmojega vidika je tipkovnica na acerju precej boljša kot pri asus. osebno me pri tipkovnici najbolj moti nekoliko premajhen backspace.

tochpad je synapticov in še kar kvaliteten , ko si ga skonfiguriraš na svoj touch. mi je pa nadležen desni gumm touch pada. osebno bi preferiral fn+click.

zaslon je vecinoma sprejemliv. res pa da utripa ,ko zadeva teče z baterije in je osvetlitev znižana na minimum. rob zaslona pri straneh je precej širok ,da bi se dalo vgraditi celo zaslon ločljivosti 1280, vedar bi to najbrž za seboj potegnilo večjo porabo baterije.

pri bateriji ni nekih presenečenj zadeva laufa nekje dobri dve uri do dve in pol. pri vklopljenem wifi-ju ter osvetlitvijo zaslonoa na max. če rabite več , iščite naprej. sam zaenkrat še nisem ostal brez štroma , nebi pa škodila malo zmoglivejša baterija.

zadeva je preseneljivo hitra ter glasna(v pisarni , oštariji , vlaku niti ni slišna je pa preglasna za kakšna mirnješa okolja). Bojda je polovica primerkov hrupnih polovica pabolj pohlevne pasme.

samo ohišje deljuje presenetljivo robustno.

over all sem zadovoljen za mašino na kateri visim precej več kot sem pričakoval, nekoliko zmogljivejša baterija ter tišje delovanje pa bi vsaj kar se mene tiče vsekakor pripomogla k že tako dobremu vtisu.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

blue33 ::

U nekaj mi je bilo tečno pri temle Acerju. Ni hotel tapanja po touchpadu prepoznati kot klik :(



ta je iz trte zvita, imam ga že 8 dni in dela fantastično, Asus je 100 let za njim, kar se zaslona tiče
XP-ji delujejo dobro, odzivnost je boljša, tudi sam zagon je hitrejši kot na osebnem računalniku vsaj mojem

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: blue33 ()

jest10 ::

U nekaj mi je bilo tečno pri temle Acerju. Ni hotel tapanja po touchpadu prepoznati kot klik :(



ta je iz trte zvita, imam ga že 8 dni in dela fantastično, Asus je 100 let za njim, kar se zaslona tiče

Asusu kakor vem ne mižika ekran na 3-4 nizkih osvetljenostih:P
Touchpad si pa lahko itak vsak prilagodi po svojih zahtevah, saj je na voljo dovolj nastavitev.

kixs ::

Novosti/napovedi:

Toshiba Netbook
BenQ Joybook

lp

PaX_MaN ::

Problem je v tem, da so si - razen zaslona, diska in baterije - po zmogljivostih vsi enaki.

kixs ::

Razlika je se v tipkovnicah in touchpadu. Procesor je na zalost "edini" na voljo Intel Atom. Vendar za moje pojme dovoj dobro opravlja svoje delo. Rad bi pa videl na kaksnem od teh netbookov se DVI izhod.

lp

jest10 ::

Problem je v tem, da so si - razen zaslona, diska in baterije - po zmogljivostih vsi enaki.

Zame to ni slabost. Prej prednost, saj postane cena skoraj edina stvar, ki odloča o nakupu.

Samo tista Toshiba pa res izgleda super:P

Zdej ne vem, ali je že bilo ali ne:
LG X110
Fujitsu Amilo Mini M1010
Sylvania G Netbook Meso

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

janwoolf ::

tle sylvana je kr dobr
C2D E8400, Crucial Ballistix Tracer 2x1gb PC-8500,
P5K-E, XFX 8800GTS (G92) 512MB,Antec nine hundred
cooling 4x120mm and 1x200mm, Enermax Infiniti 650W

SeeN000 ::

Imam samo vprašanje glede MSI Wind, a se da dobiti v ssd? Na neki strani je pisalo da je SSD optional, vendar v nobeni trgovini nisem zasledil SSD. Ali je vredu MSI če veliko hodiš naokoli? Recimo da ga nosiš v nahrbtniku, ali je za to bolj primeren asus eee (gledam iz stališča SSD ali HDD). Imam dilemo katerega naj kupim, MSI ali Asus 901+32GB SSD. Kakšni predlogi in nasveti:)?

mile ::

@Krho

si slučajno preveril, katero baterijo so meli oni SSD Acerji (2400 ali 2200 ) in kateri SSD ?


Gre kdo v Celovec v bližnji prihodnosti ? :D

krho ::

@mile: Na žalost ne, bolj me je tipkovnica zanimala. Jaz čakam nekaj s 6cell baterijo ter trdim diskom. Ker bi rad zraven fural vsaj 1 instanco WMware.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

AlesSLO ::

Kakšno torbo za Asusa 1000h mi priporočate. Za takčno velikost ne najdem pri nas nič pametnega, imajo samo torbe za prenosnika 15.4'.

LP

bestoff ::

A se ne dobi nobena torbica zraven prenosnika (eee 1000H)? Pri windu je že v paketu...

AlesSLO ::

Sem jo dobil, ampak bi potreboval kaj večjega (za miško, baterijo, polnilec,...).

Seto ::

Da se ne boš nasral tako kot jaz, ko sem si za moj zdajšni laptop zrihtal najboljšo in najdražjo Samsonitovo torbico z nevemkokimi žepi in utrjenimi površinami, izdelano posebej za laptope, ker je zadeva že sama po sebi težja od enega miniaturnega prenosnika. Če pa v njo še natlačim vse potrebno, sem pa res že kot kakšen hribolazec z enotedensko zalogo za preživetje :). Neumno bi blo, da bi kupil majhen in lahek prenosnik ter nato vse skupaj izničil z nemobilno torbo. :)

Dr_M ::

Evo cisto pravi prenosnik. V pravem pomenu besede.
Klik
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kixs ::

Evo cisto pravi prenosnik. V pravem pomenu besede.
Klik


Prenosnik ze... Ampak tole Win CE 5.0 ni zame.

Dr_M ::

Ja res bi lohk dal vsaj win me 6.1.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

jRk0 ::

Dell Mini Inspiron je ze videl kdo?
You fuck up once, you loose two teeth.

kixs ::

Dell Mini Inspiron je ze videl kdo?


Nima funkcijskih tipk. Oz. jih ima, ampak moras uporabiti Fn + "navadno tipko". Medtem ko F11 in F12 ne obstajata (tole je iz spomina, pa ni nujno, da drzi).

Ali si bom nabavil najcenejsega ali pa bom pocakal na naslednjo generacijo (boljsi Intel chipset za Atoma, morda celo DualCore Atom... ali pa AMD izda kaj uporabnega na tem podrocju).

lp

jest10 ::

Evo cisto pravi prenosnik. V pravem pomenu besede.
Klik


Prenosnik ze... Ampak tole Win CE 5.0 ni zame.

Za ta denar je super. Bi ga nabavil, če bi bil dostopen pri nas

kixs ::

Potem si pa dosti raje kupil enega rabljenega ali pa celo novega EEE 701 4G (v tujini).

Ce ze imam tak prenosnik, potem imam rad, da uporabljam to kar na navadnem PC-ju z WinXP.

lp

blue33 ::

Evo cisto pravi prenosnik. V pravem pomenu besede.
Klik



moja nokia ima isti procesor, edino LCD ima manjši

Dr_M ::

Nokia nima takih procesorjev :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

HyperKiller ::

Če bi si kdo delil poštnino pri EEEju - kupil ga bom na Ebayu od uporabnika all4ustore_lv;
se zmenimo na ZS.
Pri Microsoftu uspešno izrezujejo varnostne luknje.

roli ::

Win CE - hihi! A ma to kaki ARM procesor?

Ker moj dlančnik z Windows Mobile ima 600Mhz procesor, več RAMA (128MB) in več ROMA (256MB). Res pa je, da je bila cena višja.
http://www.r00li.com

Legend(SLO) ::

A lahko kdo napiše za kšno zanesljivo internetno trgovino, ki ima na zalogi asusa 901. Pa kako je z naročanjem prek ebaya? Predvsem kje bi zvedu kakšna je carina za blago, ki pride izven EU.
krneki

mtosev ::

20%dvv in 8.5% taksa
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

blue33 ::

Nokia nima takih procesorjev :)



maš prav, boljšega ima.

SeeN000 ::

Zanimajo me finalni vprašanji ki mi bodo pomagali pri dilemi...asus eee 901 ali MSI =):

1. Ali je res odzivni čas počasnejši pri HDD se pravi MSI kot pa pri asusu 901?
3. Imajo MSI tudi 6cel baterijo?
4. Ali je velika razlika v porabi baterije če imaš HDD kot pa SSD in da imata oba 6cel baterijo?
5. Ali je velika razlika v teži (celega MSI) med 3 in 6cell baterijo?
6. Ali se lahko HDD pokvari če prenosnik veliko nosiš v nahrbtniku (ugasnjenega seveda), vem da je SSD odporen na to
7. Če si kdo lasti MSI ali 901 naj mi prosim piše
8. Kaj se bolje splača (informativno): kupiti 901 + 31Gb SSD, ali MSI + 6cell baterijo (če jo slučajno nima).
9. Poznate kakšno trgovino (tudi tujina) ki imajo poceni omenjene prenosnike?
10. Pozna kdo trgovino ki po nizki ceni dobiš prenosni USB DVD drive?

Prosim če lahko podate čimveč informacij/izkušen, saj bom lahko lažje prišel do odločitve nakupa in tudim drugim lahko pomaga. Hvala vnaprej

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SeeN000 ()

pikipirs ::

Nekaj odgovorov
1. Dostopni čas do podatkov je krajši pri SSD, surova hitrost branja (in predvsem pisanja) večje količine podatkov pa gre v prid HDD (disku). To pomeni, da se bo na SSD sistem hitreje zagnal in odzival, kopiranje velikih datotek in inštaliranje novih programov pa bo počasneje, kot bi bilo na HDD.
5. Mislim, da je Wind s 6-celično baterijo (1.2kg) težji kot eee 901 v originalu (1.14kg), ampak ne me držat za besedo.
6. Jaz nosim mojega starega asusa (z diskom) v nahrbtniku že štiri leta, pa se še ni pokvaril do zdaj. Samo zabijat ni treba torbe ob steno ;)
10. Zakaj bi potreboval prenosni USB DVD? Če želiš gledat filme, si lahko skopiraš na disk image od DVD-jev in DivX-ov, OS pa lahko inštaliraš tudi iz USB klučka al pa prenosnega USB diska. Jaz uporabljam DVD-ROM v notebooku samo še za driverje, pa še to zato, ker jih mam na CD-jih :)
Whata...

luggy ::

@SeeN000:
2: Windi, bodo u roku 14 dni prisli na trg z 6 cell baterijo, kdaj pa bos winda s 6cell lahk kupil pri nas ve pa sam kolega od janšata bog.
5: Razlika je tm okoli 100 gramov med 3 in 6 cell....
6: ga nosim u ruzaku, sam tako kot je nekdo omenil, merkam da ne mecem ruzaka v steno.... :)
7: Jst mam msi pa se dost jih ma, grejo baje za med....
8: imho winda, ker 9serija asus eee ma full majhno tipkovnico je full bedno tipkat skoz tovces po 2 tipki, edin ce te to ne moti....
9: svet prenosnikov ma po mojih raziskavah winda najcnej v slo ,vprasanje pa je ce je na zalogi - pr men so full tenstal in sm ga pol kupu v in-sert za 450; za druge ne vem....

Tovariski pozdrav
___________________________________
I'm a SKATEBOARDER and I'm proud of it,
no one and nothing can't take that from ME. - Mike Vallely

Seto ::

Ma ta superstore nevem kaj dela, že tedn nazaj sm naroču pa ni še nč, na strani pod Order details pa piše samo:
10/09/2008 Pending
10/09/2008 Security Check

A ne bi mogl pisat poslano al nekaj vsaj že, glede an to, da je oboje že od takrat na zalogi skos?

Dr_M ::

maš prav, boljšega ima.

Imajo nekatere nokie 3d pospesevalnik, ki pa ni nikjer ni uporabljen. Je pa sam procesor kljub temu pri nokiah pocasnejsi. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

SeeN000 ::

luggy a potem še niso MSI na trgu s 6cel baterijo? Pri supertraderju (nevem ce sem prav napisal:) ) semizdi da imajo na izbiro. če je pa samo za 100gramov razlika potem pa ni kaj dosti težki MSI z 6cel baterijo :)

bestoff ::

seto, mogoče jih ni na zalogi...

SeeN000 ::

A ma mogoče kdo MSI s 6cel baterijo? in kje ga je kupil. Ker gledam slovenske trgovine in imajo samo 3cel baterije. A kdo mogoče ve koliko časa zdrži 3cel baterija?

noraguta ::

A ma mogoče kdo MSI s 6cel baterijo? in kje ga je kupil. Ker gledam slovenske trgovine in imajo samo 3cel baterije. A kdo mogoče ve koliko časa zdrži 3cel baterija?

ne nucaš ti winda al pa eee , ampak očala.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Seto ::

seto, mogoče jih ni na zalogi...


Na srečo so, samo očitno je treba vsakemu pisno zatežit, preden se kej kam premakne :D. Takoj 2 ure za tem, ko sem jim poslal mail, so mi odgovorili, da so razposlali zadevo in tut na spletni strani piše Dispached. Ker sem optimist, upam da bo že v petek, čeprou se mi v resnici ne mudi tolko, kot sem jim natvezil. :)
Je pa čudno, da pred tem je pisalo, da imajo enega, zdej imajo pa še vedno enega. Nevem katerega pa potem js dobim. :)

luggy ::

@SeeN000 Kukr sm jst bral bodo enkrat zdej vn prisli, kdaj bodo pri nas ne vem, pomoje ksn mesec kasnej, to sklepam iz tega ker so tud 3cell windi h nam prisli z zakasnitvijo cca 1ga mesca....
V tujini kar si gledal lahko da je preorder lahk pa da jih ze u resnici majo....
___________________________________
I'm a SKATEBOARDER and I'm proud of it,
no one and nothing can't take that from ME. - Mike Vallely
««
37 / 55
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Asus EEE 1000HE (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
22819726 (12344) Kleemen
»

Nakup Netbook-a

Oddelek: Kaj kupiti
254894 (3946) __Devil__
»

Asus eeepc 1000h (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
928962 (6920) MKC00
»

Kateri NetBook (SSD, 9"+...)

Oddelek: Kaj kupiti
374065 (2928) antonija
»

Computex 2008: MSI Wind in Asus Eee PC 901 (1000)

Oddelek: Novice / Procesorji
3410039 (6312) grmek

Več podobnih tem