» »

Nova 8800gt, računalnik se ne zazene

Nova 8800gt, računalnik se ne zazene

MarkoMan ::

Oj!

Kupil novo graficno. Vstavil v računalnik, priklopu napajanje, prižgem comp in ventilator na grafični in cpu se zazene, comp pa ne starta. Ni unega bip-a. Cd rom ene 5krat krc, krc, krc - kot da bi iskal cd - kar ob normalnem zagonu ne počne. Potem krc krc-u se comp zazene z onbord grafiko. Imel sem obcutek, da se ob takem zagonu windowsi zaganjajo dlje (mal so obstal), in ko se koncno nalozili, v Everstu nisem videl, da bi bila kakorkoli grafika. Se pravi 8800gt ne zazna. Compjuter z x1600pro dela Brez problema. Kaj bi lahko bilo?

Imam athlona 64 3800
matična Foxconn K8M890M2MA-RS2H, http://www.foxconnchannel.com/product/M...
Napajanje LC6550GP V2.0 http://www.lc-power.com/images/upload/p...
2gb rama..


Prosim za kako idejo, kaj bi lahko bilo.
vsak zacetek in zacetnik je tezek
  • spremenil: MarkoMan ()

Tr0n ::

Nisi ze ene teme odprl?

Preveri, ce si vredu povezal napajalnik in graficno (dodatno napajanje) in ce si v BIOSu nastavil, da ti kot primarno graficno vzame 8800GT in ne integrirano. Vcasih se lahko zgodi, da graficna ni vredu potisnjena v PCI-E slot (sicer redkokdaj, ampak se zgodi). :)

Priporocljivo je tudi, da prej stare graficne gonilnike zbrises (lepo spucas z Driver Sweeper) in potem na novo instaliras ko imas not novo graficno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

MarkoMan ::

Ne, postu sem v 8800gt, sam ker gre lahko za kako drugo stvar, sem odprl novo temo.

Gonilnike sem popucal, sam to ni problem ker comp se z 8800gt nite noce zagnati, niti ni unga BIP, ki je normalno 2s potem ko prizgem comp - obesi se ze takoj po startu (brez on board se niti nebi zagnal)

Z x1600pro dela popolnoma vredu, ni potrebno slatanje po Biosu, Sem pa 99,999% da sem grafično dobro vstavil v slot.

Napajanje sem probal povezati na vec nacinov (6pin od napajalca, pretvornik, ki ga dobis ob graficni) in vedno isti rezultat.

Pa bios od maticne plosce sem na novo nalozil, tko da je najnovejsi.

Se kaka ideja? Kaj bi bilo najveretneje narobe?
vsak zacetek in zacetnik je tezek

Tr0n ::

Ce imas moznost, probaj graficno pri prijatelju/kolegu, da izkljucis moznost okvare graficne.

MarkoMan ::

Tudi jaz tko mislim, najprej grafina, pol napajalc, pol pa maticna. A je mozno da via chip na maticni ne podpira te graficne?
vsak zacetek in zacetnik je tezek

MarkoMan ::

Pa se to me je zmotilo: Na skatli od grafe pise da potrebuje 400w(12v/ 26A) or boljse. Moj napajalc ima na uradni strani 3,3V: 35A 5V: 40A 12V1: 16A 12V2: 18A. Pa menda ja ni presibek? K vem da drugim dela na manjsih W, nevem pa za 12V/ ??A koliko imajo drugi?
vsak zacetek in zacetnik je tezek

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MarkoMan ()

Tr0n ::

Tudi to je mozno.

TOP ::

Pa mislim,da eni malo pretiravate s tem napajalnikom.Pa daj stestiraj grafo na enem drugem kompu.Ker tukaj je očitno nekaj narobe z grafo.

kixs ::

Tako kot je TOP rekel... probaj grafo pri kaksnem kolegu ali pa jo nesi v servis, pa ti jo tam probajo... Ceprav bo moje je skoraj sigurno grafa kriva.

Glede teh LC napajalcev pa tako... eni imajo sreco in jim cisto lepo delujejo. Problem je, ker moras imet sreco, da dobis dobrega.

Imam ze TRETJEGA LC550W. Prvi je bil LC550 V2.0, druga dva pa LC550GP V2.0. Prvi mi je delal leto in pol... nato BUUUM in se je samo pokadilo... Drugi je delal cel mesec (30dni) in spet BUUUUM... zdej imam tretjega, ze takoj pri prvem vklopu se je pokazala razlika... S prejsnim mi je delal CPU na 2700MHz na default 1.35V napetosti, zdej se mi je med zagonom Windowsev restartal in mu moram dat za isto rec 1.40V.

Vmes med drugim in tretjim sem imel backup napajalnik Sunnytech 420W in je brez problema gonil vse skupaj, tudi navito cisto brez problemov.

Resno razmisljam, da bo potrebno odstet okoli 100€ za en kvaliteten napajalc, pa da bo potem mir. >:D

Tr0n ::

Enermax FTW.

kixs ::

Tale mi je v uc padel ;)
ZALMAN ZM600-HP 600W (120mm)

Tr0n:

Enermaxa pa samo tega vidim:
ENERMAX Liberty ELT500AWT 500W

Pa lepo 3 leta garancije :D

Tr0n ::

Pri napajalnikih je fajn dat malce vec oz. kupit mocnejsega in imas potem mir za vec let. Liberty 620W recimo.

MarkoMan ::

Ewo stestiru grafo in dela k sus na drugem comp-u. Mi je kr mal zal k vem, da zdej bodo evri letel na vse strani :'(

Ma js tut mal napajalc sumim (sicer sem sprobal zagnat tudi samo z 1gb rama in brez cd roma in tut ni hotlo zagnat), al pa maticno. 70:30. Mah ewo ti chip robe : foxconn, lcpower, ruknes neki zahtevnejsega notri in vse crkne. Dejstvo je da sm retiravu z 8800gt
vsak zacetek in zacetnik je tezek

kixs ::

Tale izgleda precej cool... Sam je tudi cena "malo" visja ... 165€

Drag je ratal tale "sport" :P

ENERMAX INFINITI 650W

MarkoMan:

menjas za 8800GTS 320MB (hehe) ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

MarkoMan ::

tale napajalc pa ima 12V1V 120mV ±5% 0.50A/28A , se pravi da je napajalc res premal mocen? K moj ima prej napisano precej manj kot zahteva 8800gt, sam sem upal, da to ni tak vazn. Stromarske malenkosti.
vsak zacetek in zacetnik je tezek

kixs ::

Js imam isti napajalec pa mi dela BP tudi bolj pozresni 8800GTS.

Kot sem prej rekel, je mozno, da si dobil kaksen slabsi kos in zdaj ne dela tako kot bi moral. Na eni strani so testirali LC6550GP2 in se je izkazal kot katastrofa, ob obremenitvi je takoj ckrnil. Kar seveda ni normalno. Verjetno so dobili defektni primerek.

Se enkrat. Ob zagonu racunalnika pa sistem ni tako zelo obremenjen, da ne bi uspel zagnat graficne. Cez vikend sem probal na mojem sistemu en 250W napajalec, ki pa je samo zacel zvizgat - pac premalo mocen ;) Je pa normalno deloval v moji prejsni konfiguraciji z 7900GS graficno (samo kot backup napajalnik, ko mi je LC drugic crknil. Normalno dela na moji drugi mashini v opisu).

Daj vzemi napajalec iz druge masine in ga probaj na tem sistemu.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

MarkoMan ::

Ni bil napajalc, ampak maticna plosca. Ni podpirala 8800gt :\ . zdej dela k sus, hvala vsem za nasvete, pomoc.

Lp
vsak zacetek in zacetnik je tezek

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MarkoMan ()

T-h-o-r ::

lahko bi se pa prej pozanimal kaj ti matična podpira ane:P
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Ted ::

Kako ni podpirala?
Mah...

dukenukem ::

če maš pcie gor na plat, more delat ;)

mravla74 ::

Morda bi bilo dovolj samo en bios upgrade matične plošče. Katero pa imaš?

MarkoMan ::

:) lahko bi malo visje prebral.

Maticna je imela pcie x16, bios sem upgreidu uspesno - preveril sem v everestu, gor so linki pa si poglejte. Enostavno ni prebavilo.

edit> al pa tut na servisu niso pogruntal *ali niso hotli* kako bios nastimat. V biosu js nisem nic videl pci x16:\
V glavnem 50eu in zadeva spila.
vsak zacetek in zacetnik je tezek

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MarkoMan ()

dukenukem ::

a si plato zamenu ?

TekO ::

Jaz sem imel skoraj isti problem. V 2D aplikacijah je delalo vse, ko pa je prešel na 3d (igre, 3dMark, itd. je crknil) Sicer je šlo za Radeona 9800pro, matična bila nek jajc in ko sem jo zamenal, je delalo vse bp... nevem zakaj. 2 Kondija sta bila malo napihnjena, mogoče je bil to problem pri meni.
Si imel ti tudi kakšen napihnjen kondenzator?
Ideas are bulletproof.

Zheegec ::

MarkoMan: Foxxcon drugače ni kr ena leva ferma, glede na to, da je tvoja 8800GT made by Foxxcon... >:D >:D

Samo, da deluje!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

Keyser Soze ::

Ja, če dela po referenčnem dizajnu. Kaj pa če se Foxxcon odloči, da naredi svojo matično za nižji rang? Pol pa zna bit mal bl čip.:D
OM, F, G!

MarkoMan ::

ALIEn3001 ce tko zadevo zastavis >:D pol res ni.

Sej prej sem imel plato od winfasta (made by foxconn)

Drugace sem pa zamenjal plato ja. In zdej celo v bios-u vidim kej na temo pci-e16x.. Prej nic.

Btw, grafa res dela super, tiha, mocna,... Hvala.
vsak zacetek in zacetnik je tezek


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

8800gtx 768mb na 420W? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
543078 (2141) einstein :P
»

Računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
201929 (1522) Riff
»

GeForce 8800GT Preslab napajalnik?

Oddelek: Strojna oprema
111133 (1015) Sandi1987
»

GeForce 8800GT (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Strojna oprema
179055854 (36881) msms
»

LC6550GP - Piska (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
605461 (4555) Pyr0Beast

Več podobnih tem