» »

Visual Studio 2008 in .NET Framework 3.5

1
2
»

mspiller ::

mspiller: po defaultu F5 prevede cel web site, lahko pa nastaviš, da prevede samo trenuten page.
Kje? Isto pa verjetno ne deluje tudi na assemblijih (v Configuration Manager se mi pa tudi ne da vsakic okljukavat in odkljukavat komponent (jih je le 80)).

BigWhale ::

Hm, F5 je po defaultu vedno prevedel celoten solution, vendar je prevajal samo tiste zadeve, ki so bile spremenjene. Toliko pameten pa je ze bil! ;)

darkolord ::

mspiller: za web application greš na Website -> Start Options -> Build -> namesto "Build Web Site" nastaviš "Build Page"

nejck ::

mspiler:
Bolj me zanima, ce ta VS ze podpira avtomatsko popravljanje napak (dodajanje importov itd itd...) aka eclipse style.


ja, podpira a spet na nek svoj MS specific nacin... ni tolk lepo kot v eclipsu ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejck ()

mspiller ::

za web application greš na Website -> Start Options -> Build -> namesto "Build Web Site" nastaviš "Build Page"
Te seveda opcije ni, ker je projekt bil upgradan iz VS 2003.

BTW Ali VS 2008 in njegov VS Development Server ze koncno podpira https in posledicno certifikate? Ali pa vsaj da se zazene zadeva, ce uporabljas IIS in imas Project URL na https? Trenutno imamo reseno na IIS, tako, da delamo redirecte na https.

Kar je skoda je to, da MS vsakic totalno spremeni njihov project/solution file, zaradi cesar je posledicno potrebno upgradati vse developer masine ali pa nobene. Predvidevam da je v VS 2008 isto.

BigWhale ::

Zaradi 'lack of backward compatibility' mi se vedno uporabljamo VS 2003. :)

darkolord ::

Slab izgovor :)

driver_x ::

Pri pisanju manjših programčičev, ki ne zahtevajo pretiranega načrtovanja ali testiranja, je mogoče IDE najvažnejša stvar na svetu. Upam si trditi, da je pri razvoju resnejših aplikacij IDE bolj ali manj postranskega pomena. Ko imaš enkrat narejeno (in tudi pretestirano) neko aplikacijo, sestavljeno iz večjega števila modulov, dvakrat ali pa za vsak slučaj petkrat premisliš, preden zamenjaš IDE.

kopernik ::

Ko imaš enkrat narejeno (in tudi pretestirano) neko aplikacijo, sestavljeno iz večjega števila modulov, dvakrat ali pa za vsak slučaj petkrat premisliš, preden zamenjaš IDE.


Če imaš build in test procesa ustrezno izvedena, potem ni potrebno nič razmišljati, ker mora stvar delati avtonomno (automated continous integration, anyone ?) in neodvisno od editorja, ki ga razvijalec uporablja. Določena orodja za buildanje imajo tudi opcije za generiranje projektnih datotek za poljuben IDE in tako si enostavno vzameš zadnjo verzijo iz repozitorija kode, poženeš omenjeno orodje in odpreš projekt v svojem omiljenem IDE-ju. Stvar je izjemno praktična.

EDIT: po drugem branju sklepam, da najbrž bolj misliš menjavo compilerja oz. spremembo funkcionalnosti prog. jezika ? Če so IDE, prog. jezik ter compiler tako prepleteni, da menjava enega zahteva menjavo ostalih dveh, potem se strinjam - potrebno je precej premisliti, ko se gre na nove verzije ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

R33D3M33R ::

Kliknem publish in mi zadevo shrani. Nato pa v operi odpre naslednje strani:

file://localhost/C:/Documents
and
Settings
Visual
Studio
2008/Publish

Šlamparija?
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

darkolord ::

8-O
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč pr visual studio

Oddelek: Programiranje
131554 (899) rustypac
»

Izšla sta Microsoft Visual Studio 2010 in .NET Framework 4 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
7222398 (19518) noraguta
»

Ponovni pogled na Microsoftov Surface

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
173918 (2945) Tilk
»

[visual C#] kaj vse rabi imeti, recimo, Šved, da mu dela moja (Slovenska) aplikacija

Oddelek: Programiranje
121864 (1444) Beezgetz
»

Preizkusite Visto v brskalniku

Oddelek: Novice / Brskalniki
434462 (2749) MrStein

Več podobnih tem