» »

8800 GTS G92

8800 GTS G92

PrimozR ::

Specifikacije so znane, imamo tudi sliko (dual slot cooling). Kot se je govorilo, 128 stream procesorjev (112 na GT), 650 MHz core clock (600 MHz GT) ter 1625 MHz shader clock (1500 mislim da na GT), 512 MB (256 bitno vodilo) GDDR3 RAMa, 970 MHz (1940 DDR). Enojni PCIe priključek, launch date pa je 3. december. Cena pa bo 300 do 350 dolarjev, torej je okrog 50 dolarjev dražja od GT.



Klik!
  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

m.i.h.a. ::

no tole sem čakal....upam, da se približa ultri po performansah

hehe kupi kdo 8800GTS 320MB?:P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m.i.h.a. ()

mit3k ::

Kako bo pa kaj z dobavljivostjo teh novih GTS kartic?

Upam da nebo ista zgodba kot z 8800GT.

Cveto ::

Ne bo, ker bo cena že previsoka za mase.

tropinovec ::

Izšla naj bi tudi verzija z 1024 MB rama:

It seems that Thursday’s story is indeed true – Nvidia will be adding a new piece to the currently blurry graphics card market in the form of a G92 powered 8800 GTS. From this, we gather that the recent 112 shader model will soon become obsolete, along with all the other 8800 GTS versions. As already mentioned, the new board will include 128 shader units (compared to the GT’s 112), higher clocks than the 8800 GT, and arrive with the more traditional 512/1024 MB memory sizes.


Klik
8-)

Zgodovina sprememb…

Grey ::

Tole je en boršč. Performanse so praktično enake kot pri 8800GT.

m.i.h.a. ::

^^pokaži ta test v katerem so performanse iste kot pri 8800GT.

če bi bilo to res zakaj se potem sploh ubadajo z novo serijo in višjimi clocki

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m.i.h.a. ()

Tr0n ::

To bo spet mrcina na dveh slotih. Staro 8800 GTS sem delno prodal zaradi prostora, ki mi ga je zavzela v kisti in posledicno visji temperaturi zaradi slabsega pretoka zraka.

Sigurno bo hitrejsa na stock kot 8800 GT, vprasanje je samo, koliko in ce se bo increase splacal glede na ceno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

kixs ::

Glede temperatur 8800GTS, morda tudi 8800GT.

Mi je bilo malo cudno, da se tako greje, vsaj glede na prejsno generacijo 79XXxx. Ampak kolikor sem uspel testirat, ti v 8800GTS meri temperaturo jedra, medtem ko ti meri v prejsnih generacijah samo procesor (gpu). Razlika je seveda priblizno taka, kot gledas temperaturo CPU-ja in nato se temperaturo posameznih jeder (ce je dual). Te so naceloma visje od procesorja.

Zato mislim, da se v koncni fazi niti ne greje tako zelo vec kot pa so se prejsne generacije. Enostavno je drugacen sistem merjenja temperature in ni primerljiv.

lp

PrimozR ::

Tale grafa bo hitrejša od GT. Saj sem v oklepaje dal specse GTjke. Vsi clocki so višji, ima pa tudi več SPjev. Da bi pa GTSka mela giga RAMa pa kar malo dvomim. Prej GTX verzija (ki pride konec decembra).

kixs ::

Itak, da bo malo hitrejsa...

Sicer pa so cene v ZDA za 8800GT 512MB cca $230 ;((

MEDENA ::

že milionkrat

ZDA 250MIO
SLO 2MIO

kixs ::

Medena:

dej ne bit pameten... v celem EU ne dobis za $230, pa je se vec prebivalcev kot v ZDA!

Dr_M ::

kixs97: vsaka drzava je drug trg.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kixs ::

Kdor govori, da je pri nas drugace kot v USA ali DE ali UK ima res prav, vendar smo si cisto vsi lahko na jasnem, da gre za enostavno pretvorbo 1$ = 1€ , zato so pri nas take cene in ne samo zaradi manjsega trga.

Cene pri nas pa se niti ne razlikujejo tako zelo veliko napram DE, UK, FR, IT...

lp

Grey ::

...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grey ()

frudi ::

Jap, tale 112SP verzija je še na G80 jedru. Nova G92-based GTS bo imela 128SP in menda 512MB 256-bitnega rama.

Še dobro, da sploh ne bo zmede z vsemi temi verzijami iste kartice... :)
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

PrimozR ::

Sej če bi kdo prvi post prebral bi vedel, da bo 128 SPjev in 512 MB GDDR3 na 256 bitnem vodilu... :\

X-Hair ::

Sicer pa so cene v ZDA za 8800GT 512MB cca $230 ;((


Pa od kje teb teli podatki al nakladas v PM. Zaenkrat zasledil cesno 245$ ampak je itak misija nemogoce je dobit. Nekak 270$ bi se slo. V trgovinah pa itak ne duha ne sluha o kaksni GT.

TechBeats ::

bo dost hitrejša k GT, bo še hitrejša k ultra, ker bo imela isti sistem adresiranja tekstur in filtiranja kot GT, se prav GT ima 56/56, recimo sedajšna GTS jih ima 24/48, ta prenovljena GTS jih bo pa imela 64/64, ultra jih ima 32/64, že tuki bo velik boost napram gtx/ultri, čeprau bo mal škripnla pr zelo visokih resolucijah z velik antialiasinga, sam ziher ne bo take panike, bo še zmer dost boljša k gt u tem primeru.
AciD TriP

Dr_M ::

koliko je to dost boljsa? 1%, 2?? ali 20%?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Grey ::

Glede na to, da je OC (do maximuma) verzija 8800GT hitrejša od stock za max 20%, bi 8800GTS 512 (stock) morala biti hitrejša od 8800GT (stock) za cca 40%.

Dr_M ::

optimisticno. jest pravim 4% >:D :D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

GaS ::

Razlika med GTjem ter GTS128 bo priblizno taka kot je med GTjem ter GTS96. Pa odvisno kako se bova zadeva navijala. Pa glede cen; GT se dobi (ce je na zalogi je druga pesem), ze po 200€ v EU. Glede GTSa; pri nas ga ne bo pod 330€. GTX bo pa spet verjetno 400€+, kot je v navadi. Tako da zelo verjetno ostaja GT bestbuy (ce ga lahko dobite:P).

dzinks63 ::

:)) Test : The new EVGA 8800 GTS SSC with 112 Stream processors is fast ,
zelo se je približala 8800GTX, pričakovana cena je okoli (380€ With bundled Crysis).

Dr_M ::

nevem ce je vredna tok vec od GT. pa se GT se bols navija, ker je G92 narjen v 0.65um.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

m.i.h.a. ::

samo ta je se vedno g80 in s 640MB rama...v bistvu so te z 112 stream proc. zunaj že nekaj časa oziroma sem že pred časom opazil teste

to kar mi čakamo je G92 s 128 stream procesorji, 512MB oz 1GB rama in višjimi clocki glede na tale scc model

no sicer pa tudi piše to v prvem odstavku:
The new 8800 GT’s (mišljen je GTS) are still based on the good old G80, but the word is out that we’ll soon see 8800 GTS cards based on G92 core, in the first half of December nevertheless.


...in G92 naj bi bila hitrejša od GTX-a

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m.i.h.a. ()

dzinks63 ::

:)) Bravo miha , to je pometanje zalog starih čipov. In ja , očitno se bo 512MB verzija boljše obnesla ed te. Tole je zelo dober marketing-nateg . Torej pri nakupu nove GTS-ke bo trebalo bit zelo previden in bo trebalo pazit, da bo imela 512MB rama in ne 640MB. Sam podatek o 112 Stream processors ne bo dovolj.

m.i.h.a. ::

ok nisem opazil, da ste se o 112 in 128 GTS že pogovarjali višje....sem se že zbal da je kdo preveč navduše nad ne tako novim GTS-om:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m.i.h.a. ()

Jst ::

Kaj bo pa imela GTX/Ultra?

750/2000/2500 clock, 160SP, 1GB 512bit Rama?


--

Pa še ena čist brezvezna opazka. A se samo meni zdi, ali je nvidia s to prenovitvijo enako (podobno) naredila pri prehodu 6gen v 7gen? Čudno, res, da se ne imenuje Geforce 9000...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Dr_M ::

zelo dvomim, da bo 160SP. sicer mozno je, da se skrivajo v tistih par miljonih tranzistorjev vec, ampak do zdej tega se nihce ni dokazal.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Jst ::

Po tvojem pisanju se da prebrat, da so nove specifikacije GTX/Ultre že znane? Sem mislil, da niso... ignore me.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

PrimozR ::

Pa ziher ne bo 512 bitna. ATI se je opekel - PCB je bil popolnoma zakompliciran, grafa je zamujala, ... Ne prinaša dovolj hitrosti da bi se splačalo. Vsaj ne še.

GaS ::

Glede na to da bo enak čip (G92), se bo verjetno stvar podobno navijala kot GT, se pravi kar solidno. Plus da ima cooler kot se spodobi. Se bo splacalo kupiti 1GB verzijo? Namreč za višje resolucije bo kaj kmalu teh 512MB premalo, kaj šele ob vklopljenim AA in AF..

dr.Akula ::

Zanima me nekaj stvari o novi 8800gts:

Prebral sem da je relis 3. december, kdaj jo torej lahko pričakujemo pri nas in ali se bo ponovila zgodba glede dobave 8800gt?

Bo cena veliko čez 320 eur?

Katere znamke bodo prve v Sloveniji in katere se najbolj splača kupiti?

Pa še tole: kakšna je razlika med OC in OC2?
ni podatka

PrimozR ::

Nove novice, resnična slikca (precej velika): Klik!

deann ::

Na prvi dve vprašanji ti bo vedel odgovoriti le kakšen dobavitelj,razlike med znamkami ni razen bundle ki ga dobiš zraven,ter nalepke na kartici(tako je tudi z G80 serijo) OC verzije se ne splača kupit saj so načeloma te kartice dražje...kartico si lahko naviješ sam.

PrimozR ::

Ali pa flashash BIOS s tistim iz navite kartice. Ampak za to je fino imeti še eno grafo, če jo slučajno zaflešaš.

nsane ::

8800 GTS 512MB G92 TEST.

dukenukem ::

če je test resničen ,je karta brezvezna,ne opravičuje cene za 2 fps ;) ma pa vsaj cooler bolj, kot ubogi na gtjki ;)

Dr_M ::

jest sm mislu, da bo vsaj v visjih locljivostih kej konkretno hitrejsa od GT, pa ni.
skratka, nic pretresljivega.

PS: vsaj v porabi elektrike je opazni boljsa. vec je bolje, ane? :D >:D ;)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

m.i.h.a. ::

čakamo na 9xxx torej.....no vsaj jaz, ker tale GTS ....no..pričakoval sem več


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GeForce 8800GT (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Strojna oprema
179055927 (36954) msms
»

GeForce 8800 GTS 512 MB zagledala luč sveta (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
526261 (5842) Jst
»

GeForce 8800 GT ali GTS ali ?

Oddelek: Kaj kupiti
231723 (1723) LordPero
»

GeForce 8800 GTS 512?

Oddelek: Novice / Grafične kartice
213294 (3294) MOBIKING
»

GeForce 8800 GT uradno predstavljena (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
18811662 (11662) PrimozR

Več podobnih tem