» »

Težava z trdim diskom

Težava z trdim diskom

pacek ::

Pozdravljeni.

Potrebujem en nasvet. Včeraj sem zamenjal matično ploščo in napajalnik, ter odstranil star disk( z katerega se je predhodno butala zadeva) , ki je neki Wd 20gB. Za backup pa sem imel Samsung hdd 160gB ide (pata).

Samsunga nisem nič prestavljal, samo prebrikal sem iz slave na master, wd-ja pa vrgel ven.

Problem sedaj pa je v tem, da nikakor ne morem prebuditi mašine, če je na Samsungu napetostni kabel. Napajalnik se sploh noče zagnati.

Ali se mogoče ve kaj je narobe?

(poskušal sem že vse vrste brikanja od masterja, slave, cable select, vendar nikakor noče delati, kot da bi bil v kratkem stiku)

Nujno prosim za pomoč, saj imam na hdd-ju slike zadnjih nekaj let!!!
  • spremenil: pacek ()

pacek ::

Sedaj sem probal zadevo na stari napajalnik in isto.

kaj se komu sanja kaj je narobe?

Spike Edin ::

Živjo!

Kaj se pa zgodi ko disk izklopiš (napajalnik kabel in IDE)?
The PC Doctor

Mitch ::

Kaj si slučajno probal disk priklopit na kateri drugi molex konektor? Če maš možnost, probaj disk v katerem drugem računalniku, da boš vsaj vedel, kje je problem. Pa je napajalnik dost močan na 12 voltni liniji?

LP, Mitch

pacek ::

BlackD3mon:Ko izklopim napajalni kabel se mašina normalno zbuta, ko pa je priklopljen pa ne zalaufa niti napajalnik.

Mitch: Glede na to, da sem preizkusil na treh različnih napajalnikih, simptomi pa vsepovsod isto. Vsaj na prejšnjem bi moral delati (na tistem, ki je delal prej.

Prosim za pomoč...

dejansan ::

kot ti je že nekdo napisal: pojdi probati še na kakšen drug računalnik, če imaš to možnost
dejansan

tapeta ::

Ni važno je master ali slave, na starem disku imaš aktivno particijo in mašina ne ve iz katere se naj zažene (ker sta dve, ena iz starega diska in ena iz novega).

pacek ::

Pozdravljeni.

Naredil sem dvoje:
1. sestavil nazaj enako konfiguracijo, kot je bila pred težavo in nič. Računalnika(napajalnik) sploh ne morem zagnati, dokler je priklopljen navedeni disk.

2. pri sosedu, ki ima 3 mesece staro mašino tudi noče zagnat.

Tako kot da bi bil v kratkem stiku. Se komu kaj sanja?

farko ::

Poskusi kakšen drug disk v tvoji mašini ker v nasprotnem primeru je nekaj narobe z diskom.
farko

Mitch ::

Ni panike, dokler je težava z elektroniko na trdem disku se da podatke rešit brez večjih problemov. Probaj na bolhi ali kje drugje nabavit isti model diska in zamenjaj elektroniko na njih. Ker če boš pošiljal disk na servis bodo naredili točno to.

LP, Mitch


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trdi disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
383317 (2544) Voluharr
»

jumperji na IDE ATA disku

Oddelek: Pomoč in nasveti
111204 (1087) turist1
»

pri snemanju cd-ja javlja napako

Oddelek: Pomoč in nasveti
151565 (1388) schwarzvald
»

Priklop dodatnega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
101895 (1818) crxman
»

Ali sta procesorja za v smeti?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
101217 (948) umetnic

Več podobnih tem