» »

Priklop dodatnega diska

Priklop dodatnega diska

crxman ::

Živjo,
mene pa zanima če se da in kako je treba to narediti. In sicer:
Na starem računalniku imam disk ki je poln. In ta disk bi sedaj rad priklopil na novi računalnik. Je to sploh možno? Če je, kako lahko to nardim? Če ni, kako lahko potem na drug način dobim podatke iz starega diska na novega na čim lažji način?

Najlepša hvala za odgovore

lp, Gregor

Djz3l3 ::

Ali imas na starem disku dve particiji?

Če nimaš je najlazi da das nov disk notr ga radzelis na dve particiji in na eno particijo skoperas podatke z starega diska na novi

Chessman ::

predvidevam da imaš stari disk na IDe vodilu, vsi novejši računalniki ponavadi podpirajo priklop štirih SATA4 disko in dveh IDE diskov. Predvidevam da imaš tudi pekača v novem na IDE vodilu. Torej na isti kabel ko imaš gor priklopljen CD/DVD pogon priklopiš gor stari disk, Paziti moraš da pravilno nastaviš master in slave na disku in CD-ju. Enega daš na master drugega na slave. Potem preveriš v BIOS-u če slčajno nimaš izklopljenega Katerega IDE kanala in rto je to. Vklopiš mašino in bi moglo delat.

Druga možnost je da nabaviš eno ohišje za zunanji disk, daš stari disk noter in vse skupaj priklopiš na USB port. Podatke pa tako lahko kopiraš potem iz diska na disk.

Če pa bi bil tvoj stari disk že v SATA izvedbi pač z ustreznim SATA kablom priklopiš disk na prosti SATA port na osnovni plošči.

crxman ::

No stari disk je na ide vodilo ja...vsaj mislim da. Piše ATA/IDE. Samo ko pa odprem novi računalnik ni pa sploh nobenega takega kabla da bi jaz lahko disk gor priključiv. Se še vseeno potem da? Kaj vse moram priklučiti na disk. Napajanje in pač ide vodilo. Še kaj?
Imam pa tak računalnik:


PS: Čez 10 min uplovdam gor slike da boste videli kako imam v računalniku;)

crxman ::

matična pl.


dvd rom


disk v računalniku


pa disk ki ga hočem priklopit na novi računalnik



To je to.

zdej pa mi samo lepo prosim povejte kam in kako naj priklopim ta disk? Pa kako naj nastavim na master ali slave?

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: crxman ()

karafeka ::

Dej prave povezave do slik...

crxman ::

Vam ne delajo slike?

Meni lepo dela če copy/pastam link v nov oken in odprem

karafeka ::

Ja, zdaj ko si popravil, se slike vidijo....

Na prvi sliki (29022008003.jpg) imaš na desni strani zelen ide priklop. Če nimaš kabla, ga moraš dobit iz starga računalnika. In tam gor priklopi ide disk. Bodi pozoren kako priklopiš ide kabel na disk. Rdeča žica na kablu mora biti vedno obnjena proti napajlnemu kablu na disku.

crxman ::

Ja kabel sem dobil iz staregaračunalnika. Pa moram priključiti še kaj ali samo ide vodilo in napajanje? Pa kako zdaj naštimam na disku. Na slave ali master? Predvidevam da na slave, vendar ne vem?

Pa v biosu moram še nekaj naprimat ane?

karafeka ::

Če imaš na kablu samo ta disk priklopljen, potem mostiček naštimaj na master.

V biosu mislim, da ne rabiš kaj čarat. Pojdi v operacijski sistem in boš videl, če ti ga bo zaznalo. Če pa ne bo, pa pejt v bios in poglej, če ti ga tudi tam ne prepozna.

Če pa je disk čisto nov, ga moraš pa tako prej sformatirat, s kakim upravljalnikom particij.

crxman ::

uu zakon:) priklopil in stvar deluje:D Samo da je disk malo bolj glasen, verjetno zato ker je star? Novega se nič ne sliši, stari pa kr škrta malo.

No najlepša hvala za pomoč

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Adapter USB - SATA / IDE (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
595110 (4384) T-Mac
»

težava,iz eide diska bi rad presnel podatke preko eide conektorja pa ne gre

Oddelek: Pomoč in nasveti
291934 (1403) alese
»

Trdi disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
383312 (2539) Voluharr
»

kako dobiti podatke s starih trdih diskov (ATA, SATA vodilo)

Oddelek: Pomoč in nasveti
123261 (3074) energetik
»

Kako preklopiti dodatni trdi disk na osebni računalnik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
206879 (6562) JanezC

Več podobnih tem