» »

Ali sta procesorja za v smeti?!

Ali sta procesorja za v smeti?!

umetnic ::

Dozivljam abstinencno krizo... ze tri dni sem prez dnevne nekajurne doze mojega racunala, tole pa pisem na sosedovem kompu, ki sem mu ga zaplenil prav v ta namen... :( :'( :\

Zgodilo se je v soboto ponoci, natanko ob 4h. (neprespan, utrujen, posledicno torej povrsen in malomaren)

V maticno sem vstavljal d1600, brez termalne paste priklopil nanj hladilnik in zadevo zagnal. Zgodilo se ni nic. Pogledam poblize, jedro sem odkrusil po dveh robovih za ravno toliko, da se vidi. Proc je mrtu...:|

Ok, sem se hotu prepricat in sem dal not starga d900. Ko bi moral dat gor hladilnik, sem zacel oklevat, saj sem ravno z njim okrusil tanov procesor...nato sem si rekel saj bo samo za par sekund, sam tok da vidm, ce ta dela:\

Po parih sekundah se ugasne in zasmrdi...ves panicen ovohavam, kaj sem skuru in ugotovim, da smrdi d900. :O :O :O

Tko ves bogi sestevam posledice mojega podviga.

1. novi D1600 okrusen in se sploh ne boota
2.stari D900 zasmrdel, ceprav fizicno ne opazim, da bi blo kaj skurjeno.

Pixda sm car....:( Dva procesorja v pol ure...


Ok... tko pol dons uzamem sosedov comp in ga hocem bootat z svojim WD80JB 8. PC diska sploh ne najde!!!. Preverim kable, priklopim nazaj njegovega - njegov dela..priklopim mojega, disk sploh ne da znakov zivljenja...nic ni cutit kakih vrtljajev v njem, tudi v BIOSu ka zadeva ne zazna. Da je panika toliko vecja...gor imam (zame) zelo pomembne podatke (web material, xls baze, xxx gradivo :8) , vse shranjene URLje 8ih let, etc...). Varnostne kopije pa ne boste verjeli....nimam :O :O zakaj?! verjetno iz istega razloga, kot nimam AV progyja.....(men se kao to ne more zgoditi...)

In tako zdej razmisljam, al naj si poiscem kak drug hoby, ker sem izpadu totalen nesposobnez...( sam kaj ko mi brez tega ziveti ni - PCholik pac)...

...al pa mogoce se ni vse izgubljeno in se se da kaj resit.




Tko se mi pojavi nekaj vprasanj, na katere ne dvomim, da imate kaksen pameten odgovor...

1. Je kaj narobe ce je termalna pasta popacana tudi okrog jedra, nekaksni mosticki ipd...ali je mozno z njo naredit na procu, kak kratek stik al kej podobnega...?!

2. A je mozno, ce proca ni v podnozju, z vklopom kaj skurit. (ja, tudi to sem sel delat)

3. Ce bi dal okrusenega durona v sosedovo kisto, samo da preverim, ce je res sel cisto po gobe...a bom se njemu kaj skuril....?! :\

4. In ne nazadnje...najpomembneje...KAJ BO Z DISKOM?! zadeva je stara kaksne pol leta, kupljena z racunom in garancijo.

Glede na to, da ne morem diska niti zalaufat, tudi do podatkov ne morem...kaj mi je storiti...!?

:'( :'( :'( Joj....se ce bi se s svojo tamalo u nulo skregou mi ne bi blo tok bad, kot mi je zdej....;( ;( ;(


Help, Please!!!

umetnic

---------------------
gumitvist.com
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.
  • spremenilo: umetnic ()

kuglvinkl ::

Ajde, pod dec, pa reč, da imaš podatke, na" D:\ "-ju.
Your focus determines your reallity

Dr_M ::

ce si d1600 odkrusu sam tok da se mal vid pomoje neb smel bit to narobe. jest sm svojga d700 skor cist zdrobil, pa cist normalno dela na ene 950mhz. sm pa tut tbreda ze mal odkrusu, ampak tut ta se dela normalno.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TribesMan ::

Uničenih procesorjev ne vtikaj nikamor. Sej ne da bi blo kej hudo narobe, sam nikoli ne veš. Najdi enega čimcenejšrega Durona pa ga sprobaj na svoji plati, pa ne ga spet zdrobit. Sploh ne vem kako vam lahko to uspe. Jest sem sestavil/razdrl že vsaj 20 AMD mašin pa pri nobeni nisem nič skrušil... Whatever.

Z diskom zaradi procesorja sigurno ni nič narobe. Ker procesor nima nobenega posrednega/neposrednega vpliva na disk. To vse krmili chipset. Če si plato zalaufal brez proca tud ni nič narobe, ker imajo plate gor čipe, ki preprečijo vklop napajanja za procesor, če tega ni. Dej pri disku preveri master/slave jumperje in priklopi samo 1 disk na en kanal, pa dej disk na master in na tazadnji priključek na kablu (ne na tasrednjega).

Aja pa nič nisi napisal, če si še kaj probaval D900. Namaži ga s past in zmontiraj pa probaj še enkrat. Ker če hočeš da proc zgori ga moraš laufat nekje nad 100°C, procesor pa itaq prej zmrzne (neha računat), tako da ne bi smegu kr zgort... razen, če si cooler napačno obrnil, in ga postavil na tisto stopničko na socketu... pol ni blo nobenga stika z jedrom...

Ma mal se igračkaj.

Drgač pa r35p3ct! To ne bi uspelo kar vsakomur.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Dr_M ::

TribesMan: sicer tega ni napisu, ampak mam obcutek da sploh ni dau hladilnika na d900.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

damirez ::

Jest neznam pomagat sam k stole brel mi je blo kar BAD res.

TribesMan ::

OMG you stupid... da naum reku kaj več. BREZ HLADILNIKA? Are you insane?

Ja taprvič sem mal površno prebral, hvala za opozorilo Dr_M.

No enivej zdej maš 2 obeska za ključe.

Disk pa mora delat.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

umetnic ::

Evo spet je 4 zjutrej in jest spet experimentiram....procesorje bom zaenkrat pustil pri miru...najprej disk...

kuglvinkl: Kaj pijes? 0:) ( castim, da bi le bilo res....:( )

Dr_M: Res bom sel oba proca se enkrat not vtaknit, pa pasto, pa cooler, pa da vidmo....disk bom pa raje odklopil....8-)

TribesMan: r35p3ct 2 u 2 Man! ;) Jumperji od diska stimajo, IDE kabel je v redu, napajanje prav tako, ker na cisto enakih nastavitvah laufa 60GB verzija mojega 80GB. Moj 80GB pa se sploh ne zbudi. Ko zalaufam masino se 60GB takoj zacne sukat, oziroma cutim, da melje...moj 80GB, pa ne da od sebe cisto nic...kot sploh ne bi dobil stroma...:\

kabel od stroma je v redu, od zunaj je disk videt uredu, smrdi nic...kako za vraga naj zdej sam ugotovim kaj je z diskom, ce sem ze izlocil vse ostalo? :O

Kot sem rekel je se v garanciji...in drugega ne bi smel bit problem dobit, sam jest morm ohrant podatke... to pa je baje drago...joooooj...sploh se nisem sestel kaj vse lahko zgubim....;( me ma da bi kr sam sebe tepu...takoj zdej bi sou dva backup diska kupit...pa tri DVD writerje, ce bi kej pomagal....

Kr se pa procou tice, je pa zdej spet taka ura (5am), da ce se jih zdaj lotim, bo ziher se radeon crknu...:\ ob sreci ki jo imam...

na d900 pa res sploh nisem dajal hladilnika, kot pravi Dr_M, stupid me...pri d1600 pa tudi nisem paste uporabljal in kot zdajle ugotavljam, sem se hladilnik narobe obrnil....ni cudno...ni cudno...


Ce ima kdo se kak predlog kaj naj z diski..oziroma kako naj uredim da dobim novi disk in hkrati podatke, le na dan z besedo......:(

jaz, nesrecnik....

TribesMan... ce nekako dopoves mojmu WD80, da se zarad proca nima kaj kujat, oz. da si bo moral najt kak boljsi izgovor, da bo lahk tko nenapovedano krepnu....ti oba obeska v licni satulji podarim! s posvetilom! ;)

---------------------
gumitvist.com
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

Brane2 ::

Saj vem da je malo verjetno a jaz bi na tistem 80 Gb WDCju odklopil flat kabel in ga prizgal brez kabla. Ce se bo takrat zavrtel, obstaja moznost, da si recimo kabl narobe obrnu.

Ce se izkaze da je disk dejnjsko crknu, bi pac zamenjal elektroniko z novim diskom. Ker bodo 80 Gb diski kmalu demode, bo treba cimprej v stacuno. Vsekakor pri tem vzemi stari disk seboj za primerjavo, ker se elektronike dostikrat mocno razlikujejo celo na isti seriji diskov, ti pa rabis _natanko_ enako elektroniko.

Ko bos kupoval, torej nikar ne bodi tak kovac kot si bil ob experimetiranju ampak delaj z urarsko previdnostjo.

Daj torej novo elektroniko na star disk in cimprej naredi backup potrebnih podatkov. Nato vrni novo elektroniko na novi disk in postavi sistem tako kot si ga hotel. Stari disk imej nekje na varnem za vsak slucaj, ce je gor ostalo se kaj, kar si pozabil backupirat...

Ce pa stvar ne bo delovala, heh/ saj si itak rabil nov disk...

Potem, ko bodo podatki enkrat na varnem, bi se mogoce splacalo poizkusiti zaflesati nov firmvare v stari hard disk s staro elektroniko, ce proizvajalec to podpira. Kdove, mogoce je procesor v parih mikrosekundah delirija nenamenoma zacel reflash postopek diska, ki pa ga ni izpeljal...

Dead_Eye ::

meni tej diski že najedajo živce, najprej IBM, sedaj mi je crknil še WD 80GB 2mb cache - hvala k. da je še v garanciji - bomo vidli. glede procesorjev - brez hladilnika za par sekund lahko vžgeš p1, mogoče kake p2 in celerone - kar je več kot cca 500Mhz po mojem ni več zdravo. AMD pa sploh...

prejšnji teden sem dajal p200 na eno staro ploščo in se dokaj hitro začne segrevat :)

mojega prvega AMD-ja, durona 1000 sem okrušil na 4-ih koncih - samo ne dela več:'(

aja, vedno ko delaš kej takega, bodi spočit, naspan, v dobro osvetljenem prostoru in seveda si postavi rač vodoravno da lažje delaš. To pravim iz lastnih izkušenj, ker ti gre vse narobe če se ti zapirajo uke...|O
The one and only

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dead_Eye ()

umetnic ::

Danes nesem procesorje na servis, ne upam si zadeve se v sosedov comp vtikat....za okrusenega durona bom probal celo dobit zamenjavo, saj je bil kupljen par tednov nazaj, ceprav dvomim da bo slo....tko da bo pomoje treba kupit kar dva nova D1600. Za kaj vec se mi zdi skoda denarja, ker pomoje pri Radeon 7000 in 256 SDR ne profitiram kaj dosti ce bi vzel 2000XP+. :|


Brane2: Kabel bo kar prou obrnjen, pa tudi brez njega sem probal priklopit disk, pa se nic ne zgodi... Kot da zadeva sploh ne bi dobila stroma.... :\

...potemtakem je res velika verjetnost, da bi zamenjava elektronike resila zadevo. Malo sem si ogledal disk poblize in ce prav razumem, je na zunanji strani ohisja vezje, ki upravlja 'notranjost'. Glede na to da se disk sploh ne zbudi, predvidevam, da je okvara na zunanji strani, to pa bi verjetno lahko zamenjal in dal gor od drugega diska ( seveda identicnega) :\ Tako, kot ti pises, se zdi zadeva maximalno simpl...a sam se tega ziher ne bil upal lotiti. A sti ti to ze kdaj pocel, oz. a pozna kdo koga, ki se s tem ukvarja? :O

Sem pa ze poslal mail na servis...a se bojim...da jim prou dol visi za moje podatke...sam kr tko se ne bom dal...ceprav dvomim, da diske sploh kaj popravljajo....verjetno jih menjajo z novimi, stare pa v smeti, oz. nazaj k proizvajalcu...kar se z mojim definitivno ne bo zgodilo... ;((

Dead_Eye: Vem kaj mislis, ja....ma sem smotan kaj cmo....drugace pa res veckrat servisiram na kolenih, kot pa na urejeni pospravljeni mizi....damn...;(

Torej...Ce kdo ve... kdo v slo ali bliznji okolici se spozna na menjavo elektronike na disku, oziroma povracanje izgubljenih podatkov, bi ga lepo prosil ce napise tu zgoraj, zame in za vse reveze, ki ne delamo backupov...:(

-------------
gumitvist.com
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: umetnic ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

K7S5A Pro ali IWill KK266-R Plosca - Katero kupiti...

Oddelek: Kaj kupiti
17974 (764) boštjan
»

Online nakup iz ZDA -raport

Oddelek: Kaj kupiti
395549 (4436) mlav
»

Epox BLUETOOTH (100m)

Oddelek: Kaj kupiti
11986 (833) umetnic
»

Naj mi PLS nekdo prevede besedo Refurbished

Oddelek: Šola
6978 (859) umetnic
»

Kako do Metrojeve kartice!?

Oddelek: Kaj kupiti
112883 (2586) bmen

Več podobnih tem