» »

Spletno gostovanje

Spletno gostovanje

KillerBee ::

Potreboval bi spletno gostovanje, ki ima PHP, MySQL in neomejen mesečni prenos podatkov.

Zaenkrat sem zasledil dve podjetji:

Amis .... ima vse kar potrebujem, vendar je zelo drag

Spletna hiša ... ima vse in je zelo poceni

Zanima me, če ima kdo kakšne izkušnje s spletno hišo. Cena je sicer zelo dobra, vendar se bojim, da s tem lahko pridejo drugi problemi (velik down-time, slaba podpora, ....) Mogoče kdo pozna še kakšno boljše gostovanje, ki bi izpolnilo te pogoje. Nujen je neomejen prenos podatkov, saj ima moja spletna stran veliko obiska.

c3p0 ::

Vsak t.i. ugoden provider ti bo nabil ceno, ali pa kar blokiral stran, ko bo videl da mu nabijaš load na strežniku. Koliko pa imaš obiska na dan?

m4r3 ::

Probi tole
lp m4r3^^

pikicaf ::

No pa da še jaz komentiram.

Sama prav tako iščem ponudnika za gostovanje, slovenski so dokaj dragi, sem pa dobila kar nekaj pozitivnih odgovorov glede IX WEB HOSTING. Jaz namreč rabim neomejen prenos in neomejen prostor (ker bo na strani veliko dadotek od uporabnikov)

Če ima še kdo kake izkušnje z njimi, so komentarji več kot dobrodošli.

Chelios ::

Nič ni neomejeno! Tudi če piše neomejen prenos to ne pomeni, da lahko ti kuriš 100Mbps konstantno, malo se pozanimaj kako je s skritimi limiti. Recimo omejeno število mysql povezav, določen % procesorske moči ki ga lahko porabiš, določen procent pomnilnika, itd, itd ... in ko enkrat prekoračiš te omejitve letiš iz strežnika ali pa ti vse zablokirajo, če tudi v tvojem paketu piše neomejen prostor in prenos.

Še enkrat, paket z neomejenim prostorom in prenosom NE OBSTAJA. Nič ni neomejeno, imaš pa dosti bolj miren spanec če si malo preračunaš zadeve in zakupiš tak paket/strežnik, ki ti pokriva to kar potrebuješ.
Just juice me!

pikicaf ::

Hvala. Tudi sama sem mnenja da (neomejen prostor) ne obstaja.

Gre za to, da nimam niti najmanjšega pojma kolko placa rabim. Če stvar zalaufa tko kot mam jaz to zamišljeno potem bo tud 20GB premalo (lahko da rabim 5, lahko pa da 50GB/mesec) - vse je odvisno od uporabnikov.

Ne vem kak paket vzet za začetek - stran, pravzaprav portal je pri koncu, domene zakupljene, podjetje registrirano - zdaj pa še.... strežnik.

Če je kak paket (pa da ni glih 100EUR/mesec) se priporočam.

Vice ::

V začetku bi ti moralo vsako "neomejeno" gostovanje zadostiti potrebe. Kasneje, ko se ti bo obisk povečeval pa se zna zgoditi, da ne bo več gotovanja, ki bi zadostil tvoje potrebe. Glede na to da se bodo v tvojem primeru nalagale datoteke gor in dol imaš malo omejene možnosti (če govoriva o velikih datotekah 1Mb+), se neke čezlužne variante nebi posluževal. Sama stran ti bo načeloma delala isto hitro, samo nalaganje datotek pa lahko postane majhen minus... Med bolj ugodnimi sta Anglija in Nizozemska so cenovno sprejemljivi, teh gostovanj je naštetih dosti na tem forumu (imajo celo svojo rubriko par postov višje) in malo spremljaj statistiko strani. Verjetno bo preteklo kar nekaj vode preden bo prišel čas, ko ti paket ne bo zadostoval in ko bo prišlo do tega bo pa verjetno tudi toliko denarja od strani, da ti bo lahko kakšen strežnik ružil pod posteljo....
100EUR .... ja za letno gostovanje, pa še to boš imela občutek, da si kupila celo firmo ne pa samo mal placa na disku....

DC- ::

Sam mal, sam mal....
Ne vem kak paket vzet za začetek - stran, pravzaprav portal je pri koncu, domene zakupljene, podjetje registrirano - zdaj pa še.... strežnik.

Če je kak paket (pa da ni glih 100EUR/mesec) se priporočam.


Torej šlo je en kup denarja za portal,
registrirano je bilo podjetje,
pripravljate se že xxx časa in boste vse to dali na kocko z najcenejšim hostingom?

Vsak hosting ponudnik ti bo z veseljem ponudil razširitev, ko boš pri limitu.

Aja
Treba je tudi pogledat lokacijo od kje bodo tvoje stranke.
Če bodo iz slovenije = slovenski hosting, če bodo iz anglije = angleški hosting (you got the point?)

tj6000 ::

Mogoče bi pa bilo pametno vsakemu od večjih slovenskih hostov poslat povpraševanje z natančnim opisom kaj rabiš in hitro izveš kateri ti bo najugodnejši ;)
www.dBastards.si

Chelios ::

Dokler nisem imel svojih serverjev sem imel zadeve pri hostkotu, kjer sem dobil kar sem plačal za kakšne "brezplačne dogovore" pa niso bili. Koliko sem imel prenosa točno ne vem več vem pa, da je bilo par gb če ne celo do 15gb na dan (slike in videji). Ne vem pa tudi kako je z njimi zadnji dve leti... :D
Just juice me!

Gost ::

Po mojem potrebuješ VPS v tujini. Se sploh ne pozna na hitrosti kaj dosti, če si kje pri kakem priznanem ponudniku znotraj EU.

Vice ::

Aja
Treba je tudi pogledat lokacijo od kje bodo tvoje stranke.
Če bodo iz slovenije = slovenski hosting, če bodo iz anglije = angleški hosting (you got the point?)


Nobeden nima pointa tukaj, ker je to popolnoma nesmiselno kar piše. Še malo pa bo zvenelo da si s hostingom izbiraš svoje obiskovalce :)

DC- ::

Vice lokacije je in bo vse bolj pomembna http://webtoastie.co.uk/hosting-locatio...

Gwanaroth ::

hostgator.com

imam baby croc account, hostam ~20 domen (php, mysql, maili), 500 GB diska, unlimited monthly transfer, trenutno okoli 20 GB, pa še ni nihče nič zatežil.. hiter in prijazen support, downtimea še ni bilo (sem klient 2 leti), in nenazadnje cena: 9,95 USD/mesec. Đabe.
Lights often keep secret hypnosis..

Vice ::

DC tudi po tem članku... oz. če primerjam ranking strani ji (jim) gre sedaj neprimerljivo bolje, ko so daleč od Slovenije. Ni pomembno kje si, temveč kako si.

pikicaf ::

Sam mal, sam mal....
Ne vem kak paket vzet za začetek - stran, pravzaprav portal je pri koncu, domene zakupljene, podjetje registrirano - zdaj pa še.... strežnik.

Če je kak paket (pa da ni glih 100EUR/mesec) se priporočam.


Torej šlo je en kup denarja za portal,
registrirano je bilo podjetje,
pripravljate se že xxx časa in boste vse to dali na kocko z najcenejšim hostingom?

Vsak hosting ponudnik ti bo z veseljem ponudil razširitev, ko boš pri limitu.

Aja
Treba je tudi pogledat lokacijo od kje bodo tvoje stranke.
Če bodo iz slovenije = slovenski hosting, če bodo iz anglije = angleški hosting (you got the point?)



Trenutno sma z možem na Dunaju, in zgleda da boma še par let, moje podjetje je v SLO, portal bo namenjen tako za AUT kot za SLO, mogoče celo se spustim malo na Balkan (ne predaleč). Če bi govorila samo o SLO uporabnikih bi verjetno vzela hosting kje pri nas, sam so ponudbe nikakve. Tukaj na Dunaju pa nič boljše. Sem pa razumela kaj si mislil z lokacijo in se strinjam da je pomemba.

pa p.s.: ni šlo kup denarja za portal - ga z možem skup delama :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: pikicaf ()

tj6000 ::


pa p.s.: ni šlo kup denarja za portal - ga z možem skup delama :)


Tudi namenjen čas je denar ;)
www.dBastards.si

cheguera ::

S Spletno hišo imam izjemno slabe izkušnje. Edina pozitivna zadeva je, da so poceni,
ostalo pa: katastrofa, svetujem ti, da se jih izogibaš kot kuge.

Tehnična pomoč je nikakršna oz. je sploh ni: nekajkrat sem jih prosil, da popravijo
nastavitve (encoding, ...) mysql, ki so jih z nadgradnjo sistema sami pokvarili, pa nič,
še odgovorili mi niso. Spletni kontaktni obrazec in obrazec naročil sta bila zaradi njihovih
posodobitev in nenehnih sprememb neuporabna kakšen teden in šele ko sem jim zagrozil, da jih
bom tožil, so končno odpravili težave.

Vsaj štirikrat (po dan ali dva), nazadnje danes, je bil dostop do moje spletne strani popolnoma
onemogočen. V glavnem, pri njih sem pol leta in imam nenehno težave, ki jih moram na koncu sam
odpravljati.

Prej sem bil pri drugem ponudniku 3 leta. Bil je sicer nekoliko dražji, vendar nobenih problemov
v treh letih.

ČE SKLENEM: EN VELIK MINUS ZA SPLETNO HIŠO!
Lep pozdrav!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Za vse, ki rabite dober webspace PHP, CGI, ipd (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Izdelava spletišč
376284511 (7803) hariscorale
»

Izbira novega gostovanja

Oddelek: Omrežja in internet
112797 (2525) gensi
»

Najcenejše spletno gostovanje v Sloveniji,Najcenejše spletne storitve

Oddelek: Izdelava spletišč
52239 (2062) jasminnekro
»

Hosting v tujini + prenos domene

Oddelek: Izdelava spletišč
132961 (2409) gforce
»

Dobro gostovanje z strežniki v Sloveniji...fantazija?

Oddelek: Izdelava spletišč
453138 (2028) jerry2000

Več podobnih tem