» »

DJ

DJ

orkan ::

Zanima me če se kdo ukvarja z DJstvom, ter ce mi lahko kdo kaj svetuje, ako sploh z tem začet, kaj vse rabiš za začetek, naprimer da lahko sučeš muzko na kakem šolskem plesu, koliko so kaj cene, kje se to dobi, ....
Lp Orkan!!

Thomas ::

Zapečeš CD s tabolš mp3 komadi po tvojem okusuu in pustiš, da se odvrti.

DJ stare šole je pa izumrl po moje.

:)

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

orkan ::

THOMAS: kaj si mislil z tem DJ stare šole je po moje izumrl?
Lp Orkan!!

Thomas ::

Jah to je tisti, ki je polagal vinilne plošče na gramofon. Bremzal jih, za posebne učinke in gledal zviška na rajo dol.

Ti obrtniki so po mojem že zlo izumrli. :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Matek ::

Jah, rabiš en vredu gramofon oz plataplejer, pa dobro povezavo z netom, pa snemat morš LPje kolko jaz vem. Na cedeje lahko pozabiš, če misliš bit res DJ
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Matek ::

Hehe, Thomas, ta obrt je v razcvetu.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Thomas ::

Hehe ... tradicionalne obrti včasih doživijo renesanso ja. :D

p.s.

O tejle temi v resnici malo vem. Ne jemat za zlato kar rečem tule.

p.p.s.

Drugje v glavnem lahko.

p.p.p.s.

Upoštevajte, da tole vse sem napisal tukaj!

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

orkan ::

jaz bi to bol mel da bi pol v OSNOVNI šoli na kakem plesu muziko sukal...
Lp Orkan!!

R0K ::

Thomas : tu se pa res vidi, da bolj malo veš o tej 'obrti' :) ...

Ni več benda brez DJa, ni več dobre gostilne kjer nebi mixali muzke čez vikend ...

Orkan : muzko sukat je easy .. vse kar rabiš je en dober CD-player, ojačevalc in dobre zvočnike ... potem pač menjuješ komade na CDju ... za kaj boljšega še pa rabiš seveda svojo plato (aka mix-mizo) da gor menjuješ efekte in to ...

Tisto, da bi pa sam vrtel SVOJO muziko na partyih oz. v šoli pa kar pozabi, ker je baje zelo težko ...

Ziga Dolhar ::

... jaz bi pa prav rad vidu DJa, ki bi "skrečal" (saj se tako reče, ne?) po CD plošči :] lol

orkan ::

ROK: kako to misliš SVOJO muzko,

Kje pa bi se dlao takšne pametne stvari dobit?
Lp Orkan!!

Prjatu ::

LordNinja: ne bit preveč pameten, Pioneer je izdelal double CD player ki omogoča tudi skrečanje, kokr vem ga je najavil tudi Numark
Something else is controlling me!

Matek ::

orkan, da maš svoje semple pa to in pol ti vrtiš in si sproti zmišljuješ beat pa to
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Matek ::

Prjatu, tudi če je osmerni cede player, ne morš tak skrečat prav, se bo bol slišal kot da je cede spraskan.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Prjatu ::

Mato: ni fore v tem da je cd dvojni, fora je v tem da pač podpira skrečanje, pa tud če bi bil enojni

lahko pa si pogledaš tole
Something else is controlling me!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Prjatu ()

TESKAn ::

Za skrečat maš tablco, občutljivo na pritisk, pa en laptop gor prheblan...pa sukaš in skrečaš mp3 - je, kolkr češ:).
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

cahahopie ::

orkan: Raje se oglas na www.mister-deejay.com in vprašaj na njihovem forumu.. kjer ti bo odgovoru kak Pizzicato al pa Roberto, ki se spozna na na vse in je btw. že 10 let aktivno v Djstvu in mam že neki komadov od njih. In ne poslušat te železninarje.:D (da ne bo nerazumevanja železninar - hardware obsedenec).

Pa tale Pioneerjeva inovativa za skrečanje Cdjev še ni tok dobra. Poznam dva reperčka iz Slo.Konjic pa pravta, da se stvar ne obnese ker pač ni filinga kot pa na "živo" po plošči.
Ja pa za vrtenje muke na nekem hausbalu tega ne boš rabu... ampak boš rabu kakšno mešalko al pa software, ki jo improvizira na računalniku.. samo zaradi prehodov med štiklci. Dobr pa pride še kak equalizer za učinke kot so basi recimo.. ki pa je že v mešalki al pa posebi al pa kot software...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cahahopie ()

tha_man ::

Ja, problem pri skrečanju s cd-jem je v tem da ni pravega občutka. Sm razni scratchpad-i (tablice ali trakovi občutljivi na dotik) so pa še stokrat bolj bedni.

cahahopie ::

Tiso pa kar je reku ROK, da je težk vrtet muzko v šoli al pa na kakem hausbalu...ne bi reku. Sam morš bit vsaj trezen zravn in resen. Ker z frendom sva vrtela na eni naši privat žurki ..pa sva kr en progy naštimala, ki avtomatsko zmanjšuje glasnost na koncu štiklca in začne vključevat v drugega tako, da ni prekinitev...tako kot na mešalki. Stvar je v bistvu lahko laufala kar sama... toda problem je nastal, ko je folk htel met muzko po želji...ker pa je progy tak, da ima načrtovano v naprej kaj bo naslednji štilkc.. je vse skup blo en šajze... tako, da je na koncu kar WinAmp laufo. Ja pa ta progy je eden zadeu na mp3.com (kr kul).
Vse kar potrebuješ za eno kulsko vrtenje muzke je dobr met eno malo mešalko za 20k, ki dela brezhibno, dva playerja in zvočnike (doh..). Pa cajt in resen morš bit zravn. (ne se ga napit...:D , ker pol boš celo žurko en štiklc vrtel, kot se je nama to zgodil...:D :D ). Seveda ker si pa sigurno suh z denarjem, pa se pač prikaži s kompjuterjem kar je tud čist ok. Samo... ni isto filing prestavlat z miško kot pa drsnik na mešalki. A pač tako more bit. Pa še vsaka normalna mešalka ma še zravn prpavlen za mikrofon, kar še bolj Jackovsko zgleda. (npr. ko govoriš držiš gumb.. tako, da ni problema z pomoti vključenim mikrofonom).
Ja, pa tako vrtenje muzke je ilegalno. Sicer še nisem slišu da bi koga dobil na kakem hausbalu... to bolj gledajo bo diskotekah, ko šefi najemejo svojga soseda za 3k kot pa raje pravega DJja (z licenco al za prijavljeno obrtjo.. kakorkoli že) za 25k.

Loki ::

cahahopie I am impressed...zgleda, da mas res skrite talente.
tak vrtenje muzike je ilegalno, za licenco mores placevat eni zvezi al ne vem tocn kermu vsak let eno doloceno vsoto, da lahko predvajas (za eno gasilsko drustvo:)) vem, da morjo dajat 5000 sit/leto :)) ).
to z mikrofonom naceloma je dobr, ce DJ ve kaj dela, alpa ce nima kakega hudega (v slabsalnem pomenu besede) glasu. :))

a se slucajn se spomnes ime playerja?
I left my wallet in El Segundo

cahahopie ::

Ta program pa je VisioSonic PCDJ... dolpovleč z www.pcdj.com.
Maš jih več vrst... tisto verzijo, ki pa jo ma moj frend pa je glih ni.. našmu se pa reče PC DJ Path. Mogoč kak special editon... bi mogu pogledat (če ga je že mp3.com v nagradnem žrebanju meu davno nazaj).

sketch ::

Jah, z DJjanjem je INHo nekako takole:

1. Vinilke & gramofoni. Dajo največjo kvaliteto zvoka, čista analognost, ni problema za razumet, treba je met pa veliko občutka in praxe. Problem je s ceno, saj rabiš za povprečen setup okoli 100k, pa še to se ti ne splač - če kupuješ gramofone kupiš orenk robo pa za zmeraj.

2. CDji. Osebno so mi glupi, saj požrejo približno enako deanrja kot vinilke, način rolanja je rahlo različen - nekateri imajo raje CDje, nekateri vinilke.

3. mp3ji in računalnik. Rabiš ali računalnik z 2 zvočnima karticama ali 2 računalnika (drugo je boljše zaradi stabilnosti - če ti en crkne lahko žongliraš z drugim) in preprost dvokanalen crossfader, katerega si lahko z malce elektrotehnične spretnosti narediš sam (aja, programski crossfaderji med karticami/kanali večinoma sesajo do amena, vsaj tisti, katere se dobi zastonj - pa še odzivnost je porazna). Za predvajanje rabiš nkeaj malega zvočnega programja - npr. WinAmp, VTT ali kaj podobnega. Za razne loope in skratche lahko uporabljaš tudi WaveLab ali kaj podobnega.
Problem pri računalniku pa je, da imaš 0,4-1 s zamika pri štartih predvajanja; to se da nastavit in na to se moraš navadit (drugače boš imel probleme pri lovljenju ritma).

lp
s.
Adapt and overcome.

cahahopie ::

Slaba tudi ni kombinacija CD player komponenta + mešalka + računalnik z mp3ji in zvočno. Tak smo mel mi zvezan.:D . Sicer pa je orkana zanimal samo vrtenje v šoli... zakar bi pomoje bil vredu samo računalnik z zgoraj omenjenim programom...al pa vsaj podobnim in dostojno zvočno ter dost mp3ji na disku. Zakaj več pa.. pa bo treba pogledat v denarnco...

Ziga Dolhar ::

Hmm, ali pa dva walkmana/discmana z malce večjimi potenciometri ;)

orkan ::

kupim pa takoj ojačevalec, če kdo prodaja...

pa kaka je fora, če naprimer na ojačevalcu piše 3x50W?
Lp Orkan!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uvajanje v Dj-anje elektronske glasbe

Oddelek: Sedem umetnosti
384587 (4089) Madara
»

mešalna miza

Oddelek: Zvok in slika
335356 (3471) neres
»

Kdo na slo-techu razen mene je dj?

Oddelek: Sedem umetnosti
403673 (2250) Fatboyslim
»

MP3 player/mixer/whatever

Oddelek: Zvok in slika
192184 (1822) DrSergioDJ
»

winamp equalizer

Oddelek: Zvok in slika
112064 (1808) LordWorm

Več podobnih tem