» »

Navijanje računalnika

Navijanje računalnika

forummaster ::

Evo tkole fantje... Pri navijanju sm popolni začetnik, sam enkrat se bo treba naučit in nekje je treba začet

Mam pršnjo, da mi mal razložite navijanje procesorja, grafične in ramov...

Vem, da rabš neke programe, ki sm jih zasledil v debatah. Sm si jih zloudu ---> Rivatuner 2.06, CPU-Z 1.4.1, GPU-Z 0.09, 3Dmark (za preverjanje rezulatatov)...

Imam zastarel računalnik, star 5 let, v mislih pa imam nakup novega, vendar šele okoli marca, aprila. Do tkrt bi se rd čim več nauču o računalnikih, med drugimi tud o navijanju.

- ASUS A7N8X deluxe
- AMD Athlon 2600+ 333 Mhz FSB (1.2 GHz)
- ATI Radeon 9500 PRO 128 MB (VGA Memory Clock 270.0 MHz, VGA Core Clock 276.8 MHz --> kaj je to, pa vem da obstajajo še ene frekvence sam ne vem točno zakaj)
- DDR2 512 MB Rama 400 Mhz ali DDR 512 MB Rama 166 Mhz 2.5/3/3/7(obe sm že zasledil sam ne vem keri podatki so točni, ko sm kupovau se spomnem da je blo neki 400..)
- DVD-RW NEC ND-4550A DL
- Maxtor 120 GB 7200/8M/S300
- LG LCD 15 L1510S
Napajalnik je 300W ali 360W (ne vem točno...)

Ostalo mislm, da ni pomembno...

Zdej ni pomembno, da jst pohitrim računalnik (sej se ga tud glih velik ne da:)) ), cilj je da se jst naučim neki od tega navijanja...

trek@s ::

Ti samo navij na polno, pa bo nov računalnik prej, ne šele aprila.>:D

Baltazar-x ::

To so občutljive stvari in ti prporočam da proc snameš vn in neseš u najbližjo računalnoško štacuno in jih prosi če ti ga mal navijejo.

lp.

urbybaby ::

Doma imam prav posebno navijalko, narejeno posebej za AMD procesorje. Procesor ti navije glede na željeno temperaturo. Moraš pa pazit, ker z previsoko temperaturo, ti zna procesor navit tudi za 80%, samo potem nekako ne paše več na matično ploščo.

Če pa to seveda počneš v nadzorovanem okolju (beri v zamrzovalniku) potem teh problemov ni.

Se pa strinjam s predhodnikom, da je zelo občutljiva stvar.

Pa še kratek slogan: navijanje je mati modrosti.

plavi85 ::

Če pricineš gpu jedro na matično ploščo direkt brez posrednega podnožja potem možno da še iztisneš par MHZ ...Morda lahko probaš naviti 939 AMD-ja in ga potem spraviti na podnožje 940 ali AM2...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: plavi85 ()

urbybaby ::

A si že nov računalnik kupu?

forummaster ::

Sej sm napisu okol marca, zato bi se do tkrt rd še kj nauču, pa zgleda da ne bo nč...

Veron ::

Kdor mu hoče pomagat, naj mu pomaga,...

Navijaš tako, da postopno dviguješ FSB procesorja, trenutno imaš na 166, rame daj tud na 166 (če imaš DDR1 400).
Dvigneš FSB za recimo 5 in greš v windows preveriš če je stabilno (recimo uzami superpi mod).

Zaenkrat voltažo pusti pri miru.

forummaster ::





Evo tko mam jst zdej...

Navijem pa najvrjetnej v BIOSu ---> Advanced ---> Advanced Chipset Features ---> External freq. Sam jst lahk sam 100, 133, 166 in 200 izberem. A navijem s kšnim programom? In kako? Pa do kašnih temperatur grem lahk, kje jih lahk vidm in kje lahko upravljam s hitrosjo hladilnika???

CPU Temp. je v BIOSu pisal 60 stopinj... To je kr velik ane?

OFF TOPIC: Pa še neki me zanima... V BIOSu sm vidu Graphics Aperature Size na 64 MB, moja kartica pa ma 128 ---> ATI Radeon 9500 pro 128 MB. A premaknem na 128???

Veron ::

zakaj maš tok nizk fsb?? kolko vem, majo AXP 2600+ default fsb 166 (efektivno 333).

forummaster ::

Jst nikol nism nč spreminju...

Veron ::

prvo kot prvo dej "reset to defaults" oz. bios nastavitve daj na privzeto, ker FSB proca mora bit v štartu 166 (333 efektivno)

forummaster ::

Evo sm reseteru BIOS sam je še vedno vse isto kot sm prej napisu (glej moj zgornji post z slikami)...

Veron ::

Privzeto za ta AthlonXP 2600+ je:
voltaža 1.65V
FSB 166
množilnik: 12.5

Potem nastavi rame delilnik tud na 166, tako da bojo 1:1.
Če se kar kol zaplete, upam da veš kako se resetira bios... Če nič drugega uzameš baterijo iz plošče vn in računalnik odklopiš iz elektrike za vsaj 4-5min

Ko boš nastavil to kar sem zgoraj napisal dej screen. pa screen SPD bi prosu

forummaster ::

Potem nastavi rame delilnik tud na 166, tako da bojo 1:1.


Amm... Rami so že na 166 Mhz, mislš da dam FSB na 166 MHz???

Glede resetiranja BIOSa ---> Greš v BIOS, pod zadnji zavihek (exit) in klikneš load deafult settings??? Al se motm...

Veron ::

No če so rami že - potem je to ok, nastavi še FSB na 166

forummaster ::

Aha ok. A grem v BIOS i ntm dam iz 100 na 166 al je bolš s kšnim programom???

Množilnik ostane na 12.5???

Sorry k te morim sam hočem bit natančen...

Zgodovina sprememb…

Veron ::

Kr v Biosu, vendar (za vsak slučaj) si dobro preberi (zgoraj) kako se bios resetira, če boš slučajno kar koli narobe nastavit

forummaster ::

Kje zgoraj preberem???

A je tko... Grem v BIOS, zavihek Exit, Load deafult settings???

Pa kako bom vedu, da je šlo kj narobe...

Veron ::

Če se kar kol zaplete, upam da veš kako se resetira bios... Če nič drugega uzameš baterijo iz plošče vn in računalnik odklopiš iz elektrike za vsaj 4-5min

:\ ali pa clear cmos

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

forummaster ::

Evo tko... Najprej sm dau na 166 pa sm da sav and exit in k se je pržigu se je reseteru... Pustu sm ga še enkrat i nse je isto zgodil... Šou smše enkrat v BIOS in dau na 133. Pol je blo pa vredu...

P.S.: Veron ti pošljem MSN pa mi boš tm razlagu k tuki gre to full počas... Dodej me, če hočeš...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Par vprašanj o amd athlonu 1800+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
705170 (4001) Pyr0Beast
»

Dejte mi mal pomagat

Oddelek: Navijanje
51288 (1190) GregaG
»

FSB, PCI in AGP hitrost

Oddelek: Navijanje
221483 (1127) OwcA
»

pomagajte n00bu pri navijanju xp 1.4 GH (1600+)

Oddelek: Navijanje
91057 (988) mega_n00b:)
»

Pc se mi po modifikaciji reboota!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131065 (905) Tomaz27

Več podobnih tem