» »

Dejte mi mal pomagat

Dejte mi mal pomagat

GregaG ::

Stvar je takšna: rad bi mal iztisnil iz mojega amd-ja 3000xp +(box), pa mi ni čisto nič jasno kak bi to naredu. Plato mam k7upgrade-880, ki mi podpira FSB 400/333MHz. Shit pa je k ma ta procesor 333 mhz in mi dela FSB samo na 166mhz. Imam tudi patriotove long dimm 512 rame v dual variati, pc3200 pri katerih mi piše d delajo pri 200mhz???
Mam tud dost dobr napajalnik (550W) in pošteno hlajenje (big typhoon)

Zdej pa me zanima, kako bi lahko jest ta sistem mal pognal iz povojev. Sam sem se že mal povečeval množilnike a mi je restartal k je šlo v windowse (mogoče bi moral dodat kej štromma? al pa slaba grafična katica -radeon 9600pro) V biosu je pa ful mal opcij -overvoltage, vse gre neki po procentih 5,10 več ne, FSB-ja sploh ne morem povečat al pa ne znam...

---dej bi vas pa prosil, če mate kakšen dober predlog ali idejo za to stvarco!!??

jest10 ::

Najprej naštimaj ročno nastavljanje FSBja. Šele nato ga boš lahko višal.
Množilnika NE moreš spreminjati. Overvoltage je za višnaje napetosti procesorja. Z nekaj sreče ti mogoče uspe spraviti pri 10% procesor na 200MHz FSB.
166MHz FSB je isti drek kot tistih 333MHz, zato naj te ne skrbi.
Rami pa naj laufajo sinhrono s FSBjem, torej če je FSB 166(333)MHz naj bodo toliko tudi rami.

GregaG ::

množilnik lahko povečujem, ročno na plati z jumperji. FSB sem probal ročno nastavljati a se ne premakne iz 133mhz, ne manj ne več-to mi je čudno

GregaG ::

overvoltage sem dal na +10% a je še vedno bil 166. Zanima me tud do katere cifre ste lahko navili ta procesor?

jest10 ::

Ti lahko spreminjaš množilnik na plati kakor hočeš, pa ne boš nič naredil. Procesor je zaklenjen.
Z višanjem napetosti se tudi procesor ne bo sam navil.
Navil ga boš pač do tja kot bo šlo. Noben ti ne more reči.
Pa tukaj imaš še in malo boljši BIOS za to plato
Da boš lahko spreminjal FSB pa moraš spremeniti CPU host Frequency iz AUTO na drugo možnost(kar pač že je).
Navodila za matično si sploh že kdaj prebral?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

GregaG ::

hvala za odgovor! Navodila za matično sem že prebral a bol bogo piše notr in dost sm že tud gledu po netu. Ne bom trdil a men se zdi da ta procsor ni zaklenjen, ker sem ga mel že tud na 800 in 1000Mhz-tako mi je kazalo v biosu in cpu-z-ju. Fora je pomoje v tem, da je treba FSB na roke na matični prestavit, a če dam na 400Mhz, se mi zaslon ne prižge, verjetno ne zalaufa graf. kartice. Ko pa sem množilnik nastavu na 15*166, je bios laufu a mi je koj reseteru ko je šlo v winse(nism pa zvišu voltaže). Aja tist u biosu za CPU host Frequency sm dal na manual a ne gre ne več in ne manj kot 133...pa vprašu bi še, jest sm si potegnu zadnji bios iz asusove strani in me zanima, če je ta bios kej boljši k si mi dal link?????

Hvala!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Starejši Amd-jev procesor

Oddelek: Navijanje
6779 (597) GTX970
»

775- iz e4500 na e8400 @2,5ghz

Oddelek: Pomoč in nasveti
231976 (1714) Djz3l3
»

Zakaj se računalnik resetira ?

Oddelek: Navijanje
251949 (1389) jest10
»

navijanje P2.8

Oddelek: Navijanje
91035 (873) Wox
»

pomagajte n00bu pri navijanju xp 1.4 GH (1600+)

Oddelek: Navijanje
91058 (989) mega_n00b:)

Več podobnih tem