» »

Brezžični internet

Brezžični internet

zemo ::

Kolega, ki je oddaljen 5~10 m v bloku, ima internet povezavo. Zanima pa me kakšne so rešitve brezžične povezave. Kakšna bi bila najboljša rešitev. Najcenejša in najboljše razmerje in ceno/hitrostjo. Zanimajo me predvsem varijante "naredi si sam" .:D
Kake ideje?
Zemo.

PaJo ::

Najcenejsa resitev bi verjtna bil brzicni ethernet, ki laufa na 11Mbit, katrice so pa ze na USB-ju, cena pa nekje od 30 cukov za komad narej, vse kar rabis je vidno polje med tockam in to je to:)
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

zemo ::

Kaj pa IrDA ? 30.000 se mi zdi mal veliko. Pa to je verjetno samo ena kartica, pol pa se kak HUB?

PaJo ::

Hm... IR mora met cisto cisto linijo, pa na zalost ne podpira tako velikih hitrosti, sicer pa ce je razdalaja le 10m, zakaj nebi kar kabla potegnil? No glede cen za mrezne karte pa je res da je ena 30 jurjev, samo potem ne rabis dodatnih HUB-ov ker se ta karta direktno na USB port na masino pripopa in ne rabis nic druga.
No kakorkoli brezzicni net ti je za tako cifro najbolj optimalna resitev, saj lahko to povezavo uporabljas tudi za mrezo in podbno, ne samo internet:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

vise ::

kej pa dobis to za 30k sit

PaJo ::

Za 30k dobis brezzicno mrezno karto(no na pamet nevem cisto cene), ki jo pripopas na USB port, potem rabis se eno tako karto na drugi strani in ce je med njima brez ovir, volja dela brezzicni ethernt:D
No v bistu to niso karte zgeldajo kod mali zunaji modemi.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

SubOrbit ::

mislim, da so svoj cas ugodne wireless ethernet kartice imeli v fmc (www.fmc.si)...

sem se tudi sam zanimal... samo jaz sem potreboval domet 200-300m, line of sight je sicer bil, pa nebi slo brez dodatne antene, ki spet kosta 30k, tako da sem opustil to zadevo :D

je pa res, ce se gre za razdaljo 5 - 10 m, da je skoda dajat za wireless kartice... sveder in bormasino v roke, pa gremo (ce sta v sosednjem stanvanju). za 10 m kabla bos dal 1000-1500 sit, 100mbit kartice so pa 3000 sit :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SubOrbit ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri prenosnik je pravi zame? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14916621 (7582) Seb4
»

ADSL ?

Oddelek: Omrežja in internet
397880 (4611) BlazP
»

omrežje na 70m

Oddelek: Omrežja in internet
492424 (1662) mazy
»

wireless LAN (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
734683 (3436) pujsek_
»

LAN v Sloveniji ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
815053 (4248) PaJo

Več podobnih tem