» »

Net na Nokii 6300 via PC preko Bluetooth-a?

Net na Nokii 6300 via PC preko Bluetooth-a?

iskra ::

Za Symbian, WinMobile in še par drugih močnejših zverin vem, da ni neke panike vzpostaviti povezavo v net preko računalnika. Sedaj pa me zanima, če je to mogoče tudi z Nokio 6300 (S40, če se ne motim).

Imam USB Bluetooth dongle z Windcomm čipovjem, imam tudi ne-Microsoftove gonilnike, ki mi omogočajo vse mogoče povezave, rabil bi pa še nastavitve na telefonu, ki bi mi omogočale, da se brezplačno povežem na net v dometu mojega PC-ja. Na telefonu imam Opero mini, Morange in še par neta požrešnih aplikacij.

Poskusil sem že z Googlom, pa dobim samo obratne varjante ("šel bi na net s prenosnikom preko BT na GPRS povezavi...").

Se je že kdo srečal z mojim problemom in našel rešitev zanj?
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

Sba ::

Če pokličeš operatarja, ti bodo tam vse razložili, ali pa imajo na internetsni strani opisane nastavitve.

Jaz sem se s svojim SE Z710i povezal kar preko kabla (nimam gonilnikov za dongle, pa še pri edge žre baterijo kot za šalo ...) in programom od SE. Verjetno ima tudi Nokia kaj takega (PC Suite mogoče). No, jaz sem zadevo samo priklopil, uzbral, da se želim povezati z internetom in sem bil že povezan. Skratka program se je povezal sam, kar z nastavitvami, ki so bile na telefonu.

( Mobitel, ker ravno omenjaš, da bi se brezplačno povezal.)
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

iskra ::

No, poleg Googla, si tudi ti napak razumel, kaj hočem :P

Jaz bi rad dostopal takole: Nokia 6300 (Opera Mini, Morange, Gmail, ...) -> Bluetooth -> PC -> Internet.

In ne takole: PC (prenosnik) -> Bluetooth -> Nokia 6300 -> GPRS -> Internet.
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

Sba ::

Ja Slovenci naj bi bili znani po tem, da površno beremo.

Torej, ti bi rad surfal z mobilnikom preko PCja. Na to vprašanje pa žal nimam odgovora.
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

Sputnik59 ::

sem poskusil, ne gre, če ti uspe pa sporoči!

iskra ::

Po teh navodilih sem prišel do točke, kjer je treba konfigurirati povezavo na telefonu. Od tu dalje sem mrzel.

Ima morda kdo kak predlog, kako dopovedati telefonu, naj dostopa do neta preko mojega računalnika?
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mobitel vs. Simobil in Nokia E50 vs. Nokia 6300

Oddelek: Mobilne tehnologije
333069 (2492) glinik
»

Opera mini

Oddelek: Mobilne tehnologije
81848 (1545) mercutio
»

Tel. z naročnino do 120€ ponudnik mobitel ali simobil

Oddelek: Mobilne tehnologije
81001 (1001) dzinks63
»

Simobil-Gprs (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11412494 (7256) [_MW_]
»

Ipaq ter Linux

Oddelek: Operacijski sistemi
81378 (1212) pblaz

Več podobnih tem