» »

Mobitel vs. Simobil in Nokia E50 vs. Nokia 6300

Mobitel vs. Simobil in Nokia E50 vs. Nokia 6300

glinik ::

Pozdravljeni.

Imam nekaj vprašanj, ki bi jih rad z vami delil. Kakšna so vaša opažanja, kateri operater je trenutno bolj ugoden. V večini kličem na Mobitel, a se to s časoma spreminja. Vse več je "zelencev" oz. pristašev Simobila :D . Torej, kateremu ponudniku trenutvo "dati roko"?

Kolebam med med tema dvema modeloma. Kakšna so vaša mnenja?

Nokia 6300

Nokia E50

Hvala!

Lepe praznike vsem skupaj in Lp!!!
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

bluefish ::

odvisno od tega, koliko kličeš in katere storitve uporabljaš. Mobitel bo v naslednjem letu podaljšal obračunski interval, verjetno pa mu bodo v kratkem sledili vsi operaterji. Tako ima zaenkrat najbolj ugodne pogovore Simobil, Mobitel pa je ugodnejši pri dostopu preko GPRS/... Našlo bi se še kar nekaj stvari, med katerimi lahko delaš primerjavo. Sicer pa na forumu že obstaja taka tema, malo se razglej naokoli.

Proti kateremu naročniškemu paketu pa ciljaš pri posameznem operaterju?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Bethrezen ::

tušmobil mogoče? :)
www.urbanterror.net

glinik ::

Nobenega operaterja ne favoriziram. Le dejstva so pomembna. Le normalno telefoniranje pride v poštev zame - zaenkrat.

Glede telefoniv - nobena primerjava.

Tušmobil ... hmmmm .... To ne bom komentiral.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

krho ::

Oba sta "poslovna" telefona, če že poslovni telefon, zakaj potem ne počakaš na E51. Na sivem trgu ga je že dobiti, kaj pa čaka Teleray mi pač ni jasno...
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

glinik ::

No, no ... Hvala za idejo, ta E51 se mi zelo sveti :))))

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

hooger ::

Sam imam E51 skoraj 3 tedne in lahko rečem, da je res zverina od telefona. baterija zdrži 5 dni, wlan dela super, prav tako vse ostalo. Nekak moram naložit samo še slo jezik.

mmmato ::

Le normalno telefoniranje pride v poštev zame - zaenkrat.


In kupuješ telefon za ~300€ z umts/edge :\

Bethrezen ::

Tušmobil ... hmmmm .... To ne bom komentiral.


kaj je z tušmobil narobe?
www.urbanterror.net

glinik ::

Bomo še videli, kaj bo s Tušem. Zdaj imam 2 meseca, da se odločim.

tyaz

Jaz imam telefon vsaj 3 leta in jih ne menjujem vsaki mesec, kot to eni počnejo oz. počnete eni.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Bethrezen ::

ne vem no, jst sm zdej šou na tušmobil in nimam pripomb... use dela tko kt je treba ^^
www.urbanterror.net

Tyrion ::

Če mislis na prihodnost, kot pravis, se ti pomoje dolgorocno gledano bolj splaca pri Mobitelu, ravno zaradi prenosa podatkov in teh stvari. V naslednjih letih bo mobilni internet postal zelo pomemben in tukaj je Mobitel daleč pred ostalimi..

Tudi če ga še sedaj na uporabljas, ga bos cez leto ali dve zagotovo..

hooger ::

No tut mobitel ni vse. Z novim letom prepolavljajo free prenos pri Itaq, tko da počasi bodo ukinili, in potem začeli zaračunavati. :D V minus jim gre sigurno tudi to, da so uvedli minutni interval :\

;-) ::

Glede operaterja ti neznam predlagat, ker že od drugega razreda imam free inpulze:D Lahko ti pa predlagam med tema dvema telefonoma. Imel sem že oba. 6300 je res lepša od e50 itd. samo moreš vedet da ima zelo zelo slabo baterijo, to ti lahko potrdi skoraj vsak ki ima 6300.

e50 pa uporabljam trenutno pa sem zadovoljen. Torej če neboš čakal oz kupil e51 se ti bolj splača e50.

Calligulla ::

Ce mislis uporabljat predvsem govor in bolj osnovne storitve definitivno Tusmobil. Pa se telefone imajo svinjsko poceni.

glinik ::

e51 bo zagotovo ... :)

Glede operaterja še bom videl ... Če bom dobil službeni tel., potem si itak ne bom delal skrbi kje bom pristal ;)

Hvala vsem za pomoč.

Lp in lepo praznujte novo leto. Alko naj bo v mejah normale :D
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

hooger ::

pravilna izbira :D

mktech ::

bom uporabil temo, ker imam podobno dilemo: odlocam se med noiko 6120 in e51. poglavitna razlika, kot sem opazil je v tem, da ima e51 moznost wifi povezave in operacijskim sistemom na telefonu samem. zanima me torej, kaksna je razlika med platformo S60 in S60 3rd edition? .. to, da je zadnja novejsa je samoumevno - kako se pa v praksi to vidi/obcuti?

pubbec ::

halo ne kupuj nokije 6300 :)
sam jo imam in mi je ravno danes na tla padla :) sicer aluminij ohišje tako da ni primerjave,
drugače pa pogrešam malo močnejšo baterijo in symbian, dabi is lahko navigacijo naložil, drugače pa tut meni mi deluj tako otroško :)

e50 s kamero more bit, siceri ma 1.3pixle vendar symbian če ga rabiš je zlo dobra stvar :)

6300 dizajnersko lepša in seveda simobil se ti blj splača ni dvoma :D

ajt lepo izberi

zee ::

sam imam Nokia 6300, predtem sem imel N70. priznati moram, da mi je zaradi večje odzivnosti in prijetnega otipa (feeling) v roki in enostavnosti vmesinka Nokia 6300 bolj všeč.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

mmmato ::

Prejšnji teden sem si kupil Samsung zv60 pri simobilu. Ima 3g, fotkič 2MP, microSD slot ... za 80€. Pa ful je lep :D

glinik ::

Evo, v sredo letim po E 51. Zdaj je še čas, da me opozorite na kakšno malenkost :)

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

;-) ::

@tyaz oprosti sam kupil si najslabše iz izbire. Samsunga niti prodat neboš mogel ko ti bo začel najedat, drugače pa lahko vsako nokio prodaš kot za med.

mmmato ::

A jebi ga.

Itak mi vsak telefon crkne, enega sem izgubil, naprej sem prodal le enega od kakšnih 7h. Sicer so pa telefoni potrošni material, če ga bom menjal čez 2 leti itak ne bo vreden nič, pa tudi če bi gor pisalo nokia.

krho ::

@tyaz: Nokia 6310i FTW. Po 5ih letih dela še kot urca.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

;-) ::

@krho 6310i nemoreš primerjat z današnjimi telefoni, to je tako da primerjaš fičota in mercedes. Mercedes med telefoni je seveda 6310.

glinik ::

Evo E51 je v mojih rokah od srede. Super stvarca ...

Sem delal slike z 6300 in so super, ta kamera ima enake podtake (tudi 2M P). Ampak slika (ko slikaš)je pri E51 porazna ... Ima kdo kako idejo, zakaj je to tako????

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

BigWhale ::

> Mercedes med telefoni je seveda 6310.

Tudi moje Nokie 6310i mi je se dandanes malo zal. Vmes sem zamenjal se dva telefona, pa ni nobenen prisel niti blizu 6310i.

Je dandanes sploh kaj primerljivega? Torej, da ima bluetooth in da je baterija vsak tako vzdrzljiva, kot je bila v 6310i?

Gaby ima sluzbeni E50, ki naj bi bil poslovni telefon, pa je precej smesn.

PaJo ::

Definitivno je 6310i res pravi biznih phone, ampak kaj takega ne delajo več, zato še mam en kos za rezervo doma:D
Kaj izbrat namesto njega ne bi vedel, vsi ti smart phoni so počasni in baterije držijo slabo, mogoče kaka E51, samo je še nisem imel možnost testirat.
Obstaja tudi varianta kakšnega SE samo njihovih modelov ne poznam.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

glinik ::

Imam E51, da bi bateriaj zdržala kakemu hard core poslovnežu nekaj dni ... ni šans. Se malo pogovarjam in se tudi malo "igram" s telefonim - 3-4 dni (ponoči ga izklapljam) in tema...

Lep zaslon in 1000000 funkcij terja svoj davek, kaj moremo ...

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

krho ::

Sedaj je telefon na volju tudi pri SiMObilu 200€ Orto Smart in Smart 1 paketa, ostali 180€
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

glinik ::

Za tiste občutljive med vami (mednje spadam tudi jaz).

E51 ima strahovito SAR sevanje. Po 5 min. pogovora me celo uho boli ... Eni smo žal občutljivi na določene stvari ... :(

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

krho ::

@glink: Sem šel danes po tale telefon k simobilu... Daj povej prosim, kako težko ti pritisneš tipko za vklop/izbiro profila. Ker pri meni je to tako težko, da je zadeva praktično neuporabna.

Pa preden sem špile s Nokia Suite gor dal mi je tud skor roka preč padla. En pa po en špil, pa 5 pritiskov na telefonu, da se hudič namesti.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

glinik ::

Se strinjam, gumb za vklop/izklop je potrebno res močno pritisnit. Zjutraj je malenkost težavno vklopit tel. ko sem celi metulavi. Drugace pa, če se 10x štemam, bom še ta gumb zmogel pritisnit >:D

Danes dopoldan sem si vzel čas in si prebral zadeve glede SAR sevanja. Če naredim kratek povzetek.

Boljši kot je signal oddajnika, manjše sevanje bo oddajal telefon. In obratno. Poslvni telefoni, kot so Nokia E50 in E51 imajo primarno nalogo, da zagotovijo dosegljivost uporabnika v vseh okoliščinah - tudi tam, kjer drugi telefoni "počepnejo". Kot vse stvari na svetu, ima tudi ta svojo temno plat. Telefon oddaja močno sevanje - v vse smeri. V nekaterih primerih se je temperatura glave v predelu ušesa dvignila za 0,1 st.

Po vsej verjetnosti bom nabavil drug telefon, razlog poznate ...

Tabelca Nokia tel. z niskim SAR sevanjem. Klik

######### SAR # SAR max.#######################
Nokia 9300 0,24 3,80 Connect 2005-02-20
Nokia 9300 0,24 --- BFS 2007-11-20
Nokia 8890 0,26 --- IZMF 2007-04-18
Nokia 9300i 0,29 4,49 Connect 2006-03-11
Nokia N90 0,29 2,15 Connect 2005-09-29
Nokia 6297 0,31 1,42 Connect 2007-09-20
Nokia 6170 0,34 5,51 Connect 2005-02-20
Nokia 6150 0,34 --- T-Mobile 2004-12-25
Nokia 9210i 0,34 --- Nokia 2002-08-01
Nokia 9210 0,34 --- Nokia 2002-06-01
Nokia 9210 0,34 --- BFS 2007-11-20
Nokia 921i 0,34 --- BFS 2007-11-20
Nokia 7650 0,35 4,21 Connect 2003-04-01
Nokia 8800 0,36 --- IZMF 2007-04-18
Nokia 7200 0,36 7,02 Connect 2004-11-25
Nokia 6130 0,36 --- IZMF 2004-04-24
Nokia N-Gage 0,37 6,11 Nokia 2004-07-25
Nokia N-Gage 0,37 3,53 Nokia 2003-10-20
Nokia 3230 0,39 5,77 Connect 2005-05-19
Nokia 7390 0,41 2,10 Connect 2007-01-25
Nokia N71 0,41 3,04 Connect 2006-06-15
Nokia N71 0,41 --- BFS 2007-11-20
Nokia 8910i 0,43 8,78 Connect 2003-04-01
Nokia 8850 0,43 --- Nokia 2002-06-01
Nokia 7270 0,46 6,50 Connect 2005-02-20

SAR - sevanje
SAR max. - sevanje ob vzpostavljanju zveze

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri telefon imate? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
19233438 (23111) LuGi
»

Nakup telefona z daljšo avtonomijo baterije (3+dni)

Oddelek: Mobilne tehnologije
394938 (3950) innerspace
»

Kater mobitel naj kupim kot sedanji lastnik Nokio 6310i ?

Oddelek: Mobilne tehnologije
202270 (1787) Ciklamen
»

E51 ali N95?

Oddelek: Mobilne tehnologije
162083 (1656) Reaper
»

Nokia E51

Oddelek: Mobilne tehnologije
102476 (1831) krho

Več podobnih tem