» »

AMD Athlon 64 X2 4200+ OEM S939

AMD Athlon 64 X2 4200+ OEM S939

sodček ::

Zanima me vaše mnenje glede zamenjave oz. nadgradnje procesorja Athlon 64 3200+ z navedenim dvojedrnikom. Torej, se mi splača kupit to stvar ali ne? Ne vem namreč, kakšna je razlika oziroma koliko hitreje se bo stvar vrtela v praksi. Če se seveda sploh še da to stvar kje dobiti, pri Mlacomu jo menda lahko naročim za ene 70 ojrov.

Hvala za info, Luka

darius ::

jaz sem mel 3200+ pa zamenjal z 3800+ x2 , zadeva bla 3x hitrejša.
- P5KC - E6750 - HD4870 - 4GB ram - Samsung T220 -
ROVER POWER ;)

Raw ::

Razlika je dokaj očitna, ja.
I am what I am and I do what I can

g. Oden ::

Vzemi raje 4800+ ali 5200+ za ne tolko več denarja. Gre se za to, da nekatere aplikacije ne morejo uporabiti obeh jeder. Frekvenca 4200 pa je 2.0GHz, kar pomeni da pri določenih programih (igrah) z 4200+ ne bo nobene hitrostne razlike. Hkrati pa bosta 4800 ali 5200 boljši nakup za prihodnost.

g. Oden ::

No, če ju ne najdeš pa je 4200+ za 70E vseeno dober nakup.

jamiroq ::

ve kdo kje bi se te procesorje še dalo dobiti? oni na bolhi so prav nesramno dragi, mlacomu pa nekako ne zaupam preveč, da bi ga res dobavil.

neres ::

Frekvenca 4200 pa je 2.0GHz, kar pomeni da pri določenih programih (igrah) z 4200+ ne bo nobene hitrostne razlike.

A je to dejansko tako? Eno jedro deluje enako hitro kot pri 3200?
A ni potem oznaka 4200 zelo zavajajoča?

tony1 ::

Sem pred identično dilemo :8)

Ima kdo podatke o porabi [W] AMDjevih X2 procesorjev, ker trenutno strašno uživam v tišini kombinacije X2 2800+tovarniški hladilnik :D

Je z višjimi frekvencami glede hrupa potrebnih ventilatorjev slabše?

PI ::

Pozdravljeni

Ravno kar sem ga ubodo, zamenjal je namreč staro 3000-ko. Nabavo sem ga pri mlacomu (čakal samo 3 dni).
Procesor trenutno laufa pri 2750 MHz (default 2200).

Tako da kar nabavi, saj 70 EUR ni nek gnar.

Lp B

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PI ()

Veron ::

dober primerk, da laufa pri 2.75ghz...

sodček ::

Ja, saj bi si mogoče kupil tudi kakšno hitrejšo stvar, a je nikjer nimajo. Še 4200-tko sem komaj zasledil, sicer pa naj bi bili ostali primerki precej dražji.

Ja, zadeva se vrti z 2,2 GHz, kar je malo več od 3200-tke, ampak saj ni vse v herzih, če se ne motim...

Imam pa še eno vprašanje: če kupim ta procesor (oem), ali lahko uporabim obstoječi hladilnik, ki sem ga dobil v boxu zraven athlona 64 3200+? Pa še nekaj: je zadevo komplicirano zamenjat ali gre samo za škljoc ven in škljoc noter?:\

Hvala za odgovore.

tony1 ::

Samo škljoc ven in škljoc noter.

Pozoren pa bodi, kako se ti bo s heatsinka (hladilnih reber) odlepila termalna pasta - če jo bo kaj ostalo na procesorju, jo moraš nanesti na novo, priporočam kaj kvalitetnega...

Btw. pa dajmo rečt čisto konkretno, koliko se 4200 bolj greje od recimo 2800 ali 3000?

sodček ::

Se pravi rabim kupit še termalno pasto? Potem je pa pomoje že vseeno, če mi v servisu tole notr vstavijo...

Zdaj mi pa še nekdo pove, kako je s hladilnikom pa dam mir:)

No, če se pa vseeno odločim sam počet te stvari: katera žavba pa naj bi bila kvalitetna? Vidim, da predvsem ponujajo Akasa paste. So te ok? Če prav zastopim, je pasta nanešena zato da se bolj izkoristi hladilna moč hladilnika, funkcionira pa zadeva tudi brez nje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sodček ()

Ted ::

Funkcionirajo paste bolj ali manj podobno, če si dal za proc 70 evrov verjetno ne boš za pasto dajal 10 več zato da maš 2 stopinji manj.
Mah...

Pesimist ::

Jaz mam doma se eno staro pasto iz pred kakih 4-5 let. A je se uporabno to? Zdaj sem tudi zacel razmislat o tem. Trenutno pa imam 3500+.
Noja verjetno bom vzel cez kaki mesec, ce se se bo dalo ga dobit. Ce ne pa tudi prav :) .

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

bluefish ::

tudi mene rahlo srbijo prsti po tem nakupu. Trenutno imam enojedrnega 3200+, menjava z dvojedrnim pa bi kar opazno podaljšala dobo trenutnega računalnika - morda celo za eno leto ali več.

PI ::

Ravno zaradi tega razloga in ugodne cene sem ga tudi nabavo.
Kar se paste tiče je sploh nisem uporabil, stari hladilnik sem samo malo
spoliral s papirjem 1200. Proc. se neobremenjen greje tam okoli 33°C, obremenjen
pa 45°C.

Lp B

jest10 ::

Ti si kar omisli pasto. Bodo temperature še malo nižje in tudi bolje ga boš lahko navil

Pesimist ::

Kaj ve kdo ce na tega lahko dam isti stock cooler kot je na AMD 3500+ Box bil?

>>><<< ::

Dvoje vrst coolerjev je bilo za te procesorje. Če si imel srečo, si dobil z heatpajpi (bakrenega), drugi pa je bil aluminijasti (verjetno isti kot na enojedrnih s939 box procesorjih).
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

Ted ::

Itak da lahko daš gor, če bodo temperature previsoke boš pač menjal.
Mah...

Pesimist ::

Ok procesor sem dobo. V Crysisu nameri enih 13fps vec kot AMD 3500+ na cpu benchu in enih 12fps vec na gpu benci. V CSSju enih 20fps vec na tistem testu.

Anyway. A je treba kaksne optimizacijske drivere instalirat od AMDja ali je to dovol kaj je windows sam ven poiskal iz sistema?

neres ::

A CSS koristi več jeder?

Kako grafično pa imaš?

Pesimist ::

mislim da ne. 7600GT mam.

neres ::

Ja, kot sem našel na netu zaenkrat še ne koristi več jeder. Ampak v kratkem pa naj bi.
Tako da 20fps se mi zdi kar dober napredek za samo eno jedro.

Aja, obstaja AMD dual core optimizer, samo ne vem če to rabiš al ne. Poskusi in povej če se pozna razlika.

Pesimist ::

Ne AMD optimizer je za tiste igre ko so out of sync, torej laufa interni clock dosti hitreje kot namenjeno.
Edino 3fps razlika je bla ko sem te AMD dual core X2 drvivere instaliro. Cool n quite pac.

Drugace je se pa ena big big razlika v Visti... Prej je bil CSS neigrabilen, priblizno 50% majn fpsja kot v XP CsSju. Zdaj pa samo 3fps majn kot v XP Cssju, tak da super duper.
Moram se druge igre pobat jutri, sej EVO 2008 je tudi bil v Visti neigrabilen z 3500+.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD 64 3200+ vs AMD 64 X2 4200+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
624259 (3909) mesoreznica
»

8800GTX Ultra ne dela kot bi morala

Oddelek: Strojna oprema
392187 (1242) ;-)
»

Intel E6600 vs. Q6600 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1348828 (5584) MEDENA
»

AMD x2 situacija (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Strojna oprema
27917465 (10208) OChack
»

GF4Ti4200 Vs Radeon9000

Oddelek: Kaj kupiti
311923 (1375) malinavc

Več podobnih tem