» »

mrežna povezava!

mrežna povezava!

Business ::

Strokovnjaki rabim vašo pomoč samo ne v nekih šifrah ampak tak, da bi vsak zastopil prosim. :) . Doma imam dva računalnika in en laptop. Rad bi med njimi sheral določene mape in dva printerja. Imam kabelsko s fiksnim IP in router level one za šrtiri povezave. Na vseh Pc-jih sem nastavil enako omrežno skupino in v vseh računalnikih sem nekatere mape dal v skupno rabo. Aja uporabljam še kerio firewall in inštalirane imam XP-je na vseh PC-jih in na vseh compih dela internet.
Problem pa je zdaj v tem, da sicer v omrežni soseščini zazna vse te PC-je ko pa kliknem na enega od njih, pa napiše: "morda nimate dovoljenja za uporabo tega omrežnega vira. Obrnite se na skrbnika tega omrežja, če želite izvedeti, ali imate dovoljenja za dostop.
Omrežne poti ni bilo mogoče najti.


Kaj moram še napraviti da bi dosegel svoj cilj?

Business ::

aja še to. Enako mi izpiše napako tudi če firewall izklopim.

ToniT ::

Na vseh računalnikih moraš imeti kreirane uporabnike z istim imenom in geslom.
Brez gesla privzeto ne dela.
Še to.. Tem uporabnikom moraš omogočiti dostop do teh map. Če imaš NTFS, jim moraš dati pravize tudi na nivoju datotečnega sistema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ToniT ()

Business ::

se da to brez gesel in uporabniških imen? Namreč zdaj mi je uspelo povezat vse to brez uporabniških imen ipd. Delalo pa je cirka 15 minut in zdaj spet ne gre pa nevem zakaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Business ()

CaqKa ::

tonit: sicer ne vem zakaj bi moral imet točno iste userje vsepovsod.. meni dela tak da me povpraša.. ko napišem userja in geslo potem dela.

biznis: probaj tak da v explorerja zgoraj v adress bar vpišeš "\\ime_računalnika\sherana_mapa"
vsaj jaz delam tako ker predno računalnik preišče windows omrežje bi jaz lahko že kaj drugega delal

bvm ::

Imaš torej 3 PC-je?!

Naredi naslednje:

1. Uporabi Router kot switch ( kabel UTP iz kabelske preključi iz WAN na enega od LAN mest)
2. za povezavo od PCjev do Routerja/switcha uporabi Crossover kable!
3. na vsakem računalniku naštelaj fiksni TCP/IP (1 PC npr. 125.125.125.10, 2 PC npr. 125.125.125.20, itd) [maska 255.255.255.0]gateaway pa isto kot IP]
4. preveri če maš kaj sharano(dano v skupno rabo) oz. če maš zaščiteno z geslom (odstrani geslo)!
5. ponovni zagon PCjev....četudi je vsemogočni XP!!

to je to!!!

Če ti nebo delalo si nanovo naloži sistem!:D

LP

boych ::

Za geteway uporabi IP ruterja, delajo tudi navadni kabli, ni mus da so crossover, ker je to za novejše ruterje vseeno.
Več ali manj je problem firewall, poglej če nimaš slučajno vklopljen windowsov firewall!
AGGRESSIVINLINERULESTHEWORLD

ToniT ::

@Caqka:
Tisto z userji je bilo mišljeno, da ga ne gnjavi s passwordi in čisto nič drugega.

berni ::

jaz imam podoben problem, imam pa samo 2 compa z crossover kablom povezana. nikakor mi ne dovoli dostopa do shera, češ da nimam pravic. ip-je imam ročno nastavljene, ker drugače ne gre. je pa delalo nekaj časa iz ukazne vrstice.

ToniT ::

Potem pa nastavi pravice za dostop!
Če imaš NTFS, moraš pravice nastaviti tudi na datotečnem nivoju.

berni ::

mislim, da sem nastavil vse potrebno, ampak očitno ni tako. mi prosim napišeš, kako nastavim pravice na datotečnem nivoju? imam ntfs.

ToniT ::

Najprej nastavitve na share nivoju:
Desni klik na mapo oz. disk, ki ga deliš in izbereš sharing and security, izbereš zavihek sharing in potem klikneš gumb permissions. Tam dodaš grupe oz. uporabnike, ki jim želiš dati dostop do deljene mape oz.diska.
Nastavitve NTFS:
Isti meni - zavihek security. Tam dodaš grupe oz. uporabnike, ki jim želiš dati dostop do mape oz.diska - zdaj je več možnosti.
Prevladuje najbolj restriktivna nastavitev. Če daš deny everyone, potem si prepovedal dostop vsem (tudi sebi), zato je boljše odstraniti ime s spiska, kot klikniti deny, razen v primeru, ko točno veš, kaj želiš.

Pepo ::

ToniT,
pa kaksen sistem imas ti? Kliknem z desnim gumbom, na roletnem menuju nato Sharing and security, izberem Sharing, pa ni nikjer nobenih permissions, ampak le moznost dajanja datotek v skupno mapo!??
Tehnika ljudstvu!

ToniT ::

Izklopi simple file sharing!
Tools->Folder Options->View nekje na dnu imaš Use simple file sharing (Recommended) - odstrani kljukico!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

skupna raba(v omrežju

Oddelek: Omrežja in internet
153634 (2983) Kankan
»

Win server 2003 in Win XP - file sharing oz. skupna raba

Oddelek: Omrežja in internet
222209 (2080) Mitja.GTI
»

Nimam pravic do Windows sharea

Oddelek: Pomoč in nasveti
81206 (1032) egomez
»

kako imeti na mrezi 3 racunalnike, da od tega 1 nima dostopa do drugih dveh

Oddelek: Omrežja in internet
243170 (2592) Pyr0Beast
»

WinXP pravice uporabnikov

Oddelek: Pomoč in nasveti
232480 (2057) ToniT

Več podobnih tem