» »

dva IP-ja na eni NIC

dva IP-ja na eni NIC

karafeka ::

Zdravo

V Winblowsih XP sem si nastavil, da imam na eni mrežni kartici hkrati DHCP (inernet) in fiksni IP (lokalno omrežje).
Lahko pingam lokalno omrežje, vendar nastane problem pri file sharingu v LAN-u, ker gre to avtomatsko preko prvega IP (dhcp) in zato se ne morem povezati nikamor.

Je kakšna možnost, da v XP-jih nastavim, da gre file and printer sharing preko drugega IP-ja ?
Znam naštimat prioreto v primeru dveh mrežnih kartic, ne vem pa, če je možno to narediti v primeru dveh IP na eni kartici.

Obstaja možnost, da bi si inštaliral IPX protokol in tam čez bindal file sharing, vendar mislim, da ga SAMBA ne podpira. Ali pa se motim?

karafeka ::

A pozna kdo kako virtualno mrežno kartico? kak vmxnet, samo da bi bil standalone.

bosto ::

se mi zdi da to xpji ze imajo: probaj z add new hardware, rocno izbiranje .. potem med network adapterji izberi proizvajalca Microsoft in istaliraj Microsoft Loopback adapter.

PaJo ::

Hm, ne vem zakaj kompliciraš, 5EUR te pride nova kartica in tako rešiš stvar preprosto in hitro. Po istem kablu peljat interen in mrežo pa ni najbolj zdravo, vsaj kar se tiče varnosti.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

karafeka ::

Ne pride v poštev, ker ne morem vlečt novega kabla po stenah.

Bosto, hvala, bom pogledal, ko pridem domov.

AndrejS ::

Z ukazom route se da marsikaj rešit, morda tudi tvoj problem.

misek ::

preem ::

jup, route moraš naštimat. kako se pa to na winsih naredi, pa nimam blage veze, ko boš naložil linux ti lahko pomagam :-P

karafeka ::

Priznam, da mi tole z route sploh ni jasno.

Vzemimo za primer: imam dva računalnika povezana na switch, ta pa na modem.
Od modema so dodelji ip-ji na obeh računalnih(dhcp). Poleg teh ip-jev imata računalnika še svoja statična ip-ja (192.168.0.1 in 192.198.0.2).

Kako zdaj zroutat, da se bosta pingala na statičnih ip-jih, torej da se bosta videla preko switcha.

Morda se motim, vendar virtualni adapter v takem primeru ne pride v poštev.

Vem, da bi se dalo to rešit z fizičnim routerjem, ampak sem firbčen, pa bi rad pogruntal način, kako bi šlo brez tega.

logout ::

Nekaj pri tem tvojem "routanju" mi ni cisto jasno. Ce imas na racunalnikih taksne lokalne IPje, kot si napisal in ce sta vezana na isti switch, se morata normalno videti med sabo. Pinganje in vsa ostala komunikacija mora iti BP, taksna je teorija.
Je pa mozno, da si zadevo zakompliciral z dvojnimi IPji, poleg lokalnih se en IP od dhcpja. Kar mi ni cisto jasno, zakaj to rabis. Normalni racunalniki za komunikacijo po lokalni mrezi in istocasen dostop do interneta rabijo le en IP, ki ga dobijo ali od dhcpja ali z fiksnim vpisom.
Ce bi prilozil se kaksen "ipconfig /all" izpis od obeh racunalnikov, bi se verjetno videlo marsikaj zanimivega.

L.p., Kloko

misek ::

Kateri modem sploh imaš? Če prav razumem ti modem verjetno deluje tudi kot router, saj si napisal, da računalnika dobita IP naslova preko DHCP-ja od modema/routerja. V čem sploh imaš problem, ker ne vem, kaj bi sploh rad? Zakaj sploh uporabljaš dva IP naslova? Če ti je problem v tem, da ima računalnik vsakokrat drugi IP naslov, potem pač ne uporabi DHCP-ja, ampak vsakemu računalniku vpiši statičen IP naslov (192.168.1.10, 192.168.1.11).
Daj napiši malo več o celotnem problemu, pa ti bomo lažje pomagali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: misek ()

karafeka ::

Preprosto bi rad, da gre file sharing preko statičnih ipjev (192.168.....), internet pa tako ne more iti skoz kaj drugega kot pa dhcp. Imam t-2, modem sv2m104, in kot veste, modem dodeli računalnikom ip-je skozi dhcp.

Če zdaj jaz nastavim fiksni ip (na mrežni kartici, katera že ima nastavljen dhcp), mi gre filesharing preko dhcpja (kot default) in ne preko fiksnega ipja. Kako preusmerit na fiksni ip ?

ipconfig izpis (brez mac-a in dhcp ip-ja):
Ethernet adapter Local Area Connection:

Connection-specific DNS Suffix . : t-2.net
Description . . . . . . . . . . . : Realtek RTL8139 Family PCI Fast Ethernet NIC
Physical Address. . . . . . . . . : -----------
Dhcp Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
IP Address. . . . . . . . . . . . : 192.168.0.1
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
IP Address. . . . . . . . . . . . : 89.212.???.???
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.0.0
Default Gateway . . . . . . . . . : 89.212.0.1
DHCP Server . . . . . . . . . . . : 89.212.0.1
DNS Servers . . . . . . . . . . . : 84.255.210.77
84.255.209.77
Lease Obtained. . . . . . . . . . : 26. julij 2008 22:17:40
Lease Expires . . . . . . . . . . : 27. julij 2008 22:17:40

Če tako nastavim še na drugem računalniku (recimo 192.168.0.2/24), se sicer lahko pingata, vendar lan ne dela (ker (baje, prebral na netu), na takšen način gre file sharing preko dhcp dodeljenega ip-ja.

misek ::

Še vedno ne vem, zakaj hočeš imeti dva IP naslova - statičnega, ki ga vpišeš ti, in dinamičnega preko DHCP od modema/routerja. Na računalniku uporabi samo statičnega, ki pa naj bo iz iste grupe, kot ti jih daje modem.

Primer: modem ti dodeljuje 192.168.1.2, 192.168.1.3, 192.168.1.4 ... Ti vpiši npr. 192.168.1.50 za prvi računalnik in 192.168.1.51 za drugega.

Poskusi in sporoči rezultat.

logout ::

No, iz tega se vsaj kaj vidi.
Se vedno ne vidim razloga, zakaj ne bi deloval file sharing med racunalnikoma po lokalnih IPjih. Sploh, ce pravis, da se racunalnika sicer normalno pingata na te stevilke. Jaz bi prej iskal tezavo v pozarnem zidu, ki ga uporabljas.
In se ena stvar, da ne bos zivel v zmoti. DHCP ni na tvojem "modemu", ampak na strani T-2.

L.p., Kloko

snoopy20 ::

Lep pozdrav.

Mam en problem. Namreč prijavljen sem na enem forumu in sedaj se je izkazalo, da ima nekdo isti IP (drugačen nik, isti IP). Sedaj me tam obtužujejo da jaz ne upoštevam pravil, ker ima lahko en IP en nik in da delam neke probleme. Kak je to možno. In če ma kdo kakšno povezavo na kakšno stran kjer bi bilo to razloženo da bi jim prilepo.

Prosim za hiter odgovor. Hvala

Tilen ::

Najvrjetneje imaš statični IP in brata/sestro, ki bi lahko bila člana tega foruma? :P
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

snoopy20 ::

Ne nimam brata ali sestre. Pa kolko mi je rekel prijatelj imam dinamični IP, ker se spreminja.

Yacksy ::

@karafeka

Ne vem kaj kompliciraš z dvojnimi IP-ji, nabavi si ruter in zadevo boš lepo elegantno rešil. Pa še za firewallom boš in ne direkt na netu, kar pa spet ni tako slabo ;)
Shit happens

Tilen ::

Yacksy, tema je stara več kot leto dni, problem je najverjetneje že rešen.

snoopy20, možnost je (zelo majhna), da si je ob registraciji na forum le ta zapomnil tvoj takratkni dinamični IP naslov in ker se le ta spreminja, se je lahko nekdo drug, ki ga je dobil čez recimo 6 mesecev tudi registriral na forum in dela zdrahe.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

techfreak :) ::

Jah povej kateri forum. Na kakšnem zelo obiskanem se to lahko zgodi. Ampak ne verjamem, da bi blokirali dinamični IP.

Yacksy ::

Pa matr vola, zakaj obujate teme stare 100 let z posti, k nimajo nobene veze z prvotnim threadom!!!

Res nisem gledal kdaj je bil prvi post poslan :8)
Shit happens


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Postavitev mreže z dvema routerjema

Oddelek: Omrežja in internet
313617 (3091) NeMeTko
»

Wireles internet

Oddelek: Pomoč in nasveti
191797 (1463) Mitch
»

Ipconfig 192.168.1.2 (remote dekstop

Oddelek: Omrežja in internet
222952 (2546) StratOS
»

ADSL modem -> Switch -> Router, kako da so vsi v istem subnetu?

Oddelek: Omrežja in internet
384749 (4268) SasoS
»

Povezava 2 Rač. preko switcha

Oddelek: Programska oprema
371722 (1410) nimus

Več podobnih tem