» »

Katero plato okrog P35

Katero plato okrog P35

kuglvinkl ::

Oi!

Rabim, plato, zgrajeno okrog P35. Če se bo navijal? :) Ampak blago, tam do ene 3 GHz mora it (zelo verjetno bo neki iz 8xxx, mogoče pa Q6600). predvsem pa mora bit _rock stable_ ker ne mislim po enem letu menjavat.

Slišim, da je boljš vzet ASUSa, kot pa Gigabyte.

Kakšni so predlogi? Pa se ve, dobavljivo mora bit pri nas.

DDR3 me ne zanima, čist dost je, če je samo DDR3. SLI, crosfire tut ne.

thnx

Cveto ::

Hm, vsi zelo hvalijo Asus, ko pa gledam po forumu, pa vidim da ne dela s tem pa tem ramom, da ima čuden Bios, dere se ventilator itd... Moj edini ASUS je imel tudi podobne težave, torej en tip rama ni delal (na DFI je delalo BP), ventilator se je drl, plata pa se je navila manj kot moja takratna DFI plata.

Torej, kaj je tisto kar postavlja Asus nas ostale? Boljše navitje, stabilnost, oprema?

kuglvinkl ::

Jap, tut mene to zanima. Ker sem se pred časom zelo zagrel za Gigabyte.

Cveto ::

Da en bo pomote, jest tega nisem napisal zato da bi kakorkoli promoviral GigaByte, čeprav jo trenutno imam. Jest sem bil dolgo pristaš Abita (BH6, KT-7A, NF7-S) in z vsemi sem bil zelo zadovoljen, v časih A64 sem nato kupil in čez en teden prodal eno Gigabytovo (ker se je zelo slabo navijala) zbral še nekaj denarja in kupil DFI UltraD, ki je bila v tistih cajtih naj naj, kmalu za tem sem dobil še Asus A8N-E, ki je bilaprecej slabša od DFI-ja, z prehodom na DDR2 sem po naključju prišel do ene top Gigabyte plate, ki pa sem jo kljub dobremu delovanju zaradi prehoda na C2D hitro prodal. Pri nakupu naslednje plate sem prebral en kup testov in tem na forumih in se na osnovi tega odločal med Abit IP35, Asus P5K in Gigabytom P35-DS3. Kljub večinskemu mnenju v prid asusu sem se odločil za gigabyte (zaradi boljše zvočne, prisotnosti DD3 3 slotov in takrat nekaj nižje cene) in moram reči da mi ni žal. pšlata se lepo navije, še vedno pa se včasih če bi na kateri drugi plati spravil CPU še malo višje. Kaj precej dosti verjetno itak ne...

IVo ::

Če imaš cca 160EUR; potem vzemi Foxconn MARS, če imaš cca 110EUR; potem vzemi P5K PRO.
Druga opcija je da počakaš na P45...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: IVo ()

mesoreznica ::

Moja ASUS P5K-R se čudovito navija, kapo dol. Ena boljših plat za ta denar. Vendar pa to definitivno ni stabilna plata. V mojem PC-ju tiktaka že tretja in sedaj upam da bo mir. Če bi izbiral znova bi se odločil za ABIT-a IP35 ali pa Gigabyte DS3.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Shark-357 ::

P5K-Pro 102€ ali P5K-E/Wi-fi 122€ (cene iz Funtecha).... Osebno bi raje vzel P5K-E/Wi-fi...

tilinho20 ::

Neki tazga kupi
P5K ali P5K PRO ali Foxconn Mars

destiny ::

Kaj pa je narobe s P5KC, da je noben ne priporoča?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Matična plošča, katero

Oddelek: Kaj kupiti
363381 (2259) Rokic
»

comp. za cca. 500EUR

Oddelek: Kaj kupiti
431863 (1136) lufy
»

Katero osnovno ploščo?!

Oddelek: Kaj kupiti
121158 (929) PrimozR
»

Računalnik za 1.399 eurof da al ne (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
534588 (3093) tilinho20
»

Maticna proc

Oddelek: Kaj kupiti
221907 (1761) brdi

Več podobnih tem