» »

BorgTV?!? capture > kodek problem!

BorgTV?!? capture > kodek problem!

Bx ::

mam zoltrix genie tv
ko hočem v btv-ju dat kakšen kodek mi ne ponudi nobenega...
kaj bi bil lahko problem temu ???
thx
aja, še to...imam btv 2.01 pro
Bx
  • spremenil: Bx ()

bobby ::

btv je glede kodekov odvisen od tistih ki si jih sam namestil (3.11, 4.12, 5) prav tako glede kodekov za zvok. če nimaš nobenega, potem boš lahko izbrala camo uncompresed za sliko in PCM za zvok. namesti kodek in zadeva laufa.

Bx ::

kako to misliš
jaz sem inštaliru vse kodeke 3.11, 4.12, 5...
pa mi še zmer kaže tko k si ti napisu...uncompresed za sliko in PCM za zvok
a jih je treba kje v btv-ju extra namestit
Bx

bobby ::

tam k ti piše uncompresed klikneš in ti da še druge opcije. valda pa restart makine da efekt pride do izraza. zvok bo po vsej verjetnosti ostal PCM k drgač tud jst ne znam naštimat,če pa že je pa mi ne dela. video-mogl bi delat!!!!

Bx ::

ja to sem probu, sam mi ne da možnosti da bi izbral
vedno da samo "Brez ponovnega stiskanja" in ko kliknem na jeziček ni tam nič
Bx

bobby ::

kater os pa maš??? jst mam 2k in mi dela.

Bx ::

ME
ma sej mam že tok enga sranja gor na compu, tko da bom tko al tko zdej enkrat format (kok se mi to ne da več delat :O ) pa xp gor dal
Bx

JXS ::

Bx: ti si pek!!! enostavno 2x klikn na mesto kjer ti piše kater kodek je v uporabi, in se ti odpre novo okence za izbiro kodekov. Pa se to, vsa svarj je prenesena iz virtual duba. tok da lahko tud v tem progu probas.

Bx ::

Mrxjs: Pek si ti...če bi pogledu 3 poste nazaj, bi vidu da sem to že naredu
če ti pa ni blo jasn kaj sem boby-ju odgovoru pa drugič vpraši
Bx

JXS ::

Bx: ti si največji kmet!!!!! v bTV Professional 2.1 ni za kompresijo nobenega "jezička" tko k ti pišeš!!!! Enostavno klines na tekst kjer piše "No compression (768x576)" za video oz. "PCM, 48,000 kHz; 16 bit; Stereo" za zvok. Ko kliknes to se ti odprejo pa moznosti. Pa se 1x ti rečem: uporab virtual Dub!!

Bx ::

Mrxjs: hahah, ne ti si naj največji .... ko ena branjevka si

v bTV Professional 2.1 ni za kompresijo nobenega "jezička" tko k ti pišeš!!!! Enostavno klines na tekst kjer piše "No compression (768x576)" za video oz. "PCM, 48,000 kHz; 16 bit; Stereo" za zvok. Ko kliknes to se ti odprejo pa moznosti. Pa se 1x ti rečem: uporab virtual Dub!!


seveda je, ko klikneš na No compression se ti odpre novo okno in tuki maš za izbirat in tukaj je "jeziček"

lp
Bx

bobby ::

Bx: a pol zadeva deluje??? kompresija pa te zadeve?? aja pa še to. predno začneš snemat nastavi resolucijo v Btv na 640x480 al pa nižje,v tem primeru ti ne bo slik spuščal.kok močan CPU pa maš?? (pritisneš F3 al F4 ne vem z glave) in tam nastaviš resolucijo. potem pa F11 in še ostalo.

Mrxjs: no comment. se ne mislm s tabo ubadat

Bx ::

boby: ne tam mi noče dat za izbiro kodekov, pojma nimam zakaj
drgač pa vse delana f3 je hardware setting in f11 za capture

probu sem tud z genie tv capturat in tam mi je skos ponujal
en conexiantov kodek, če pa sem spremenil format na yu9,yuy, btyuy al neki podobnega, mi je pa avtomatsko dal mpeg 4 od MS-ja
pa je kar v redu nardil sam mal velik je bil tako, da sem ga pol
z virtual dubom divx5 in mp3 za zvok mal stisnu...cca 50%
cca 1,5min je bilo 20MB stisnil pa sem ga potem na 9MB


Bx

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bx ()

JXS ::

Bx: tisto "branjevko" bom spregledu:)) kako naj jaz vem da si do ke prsu?? kakor si pisu sm mislu da si še vedno obstač na začetku:) Kakor koli, še tretič ti rečem uporab virtual dub!!! btv je samo prenesu iz virtual duba, vse kar se tiče kompresije. In če ti v virtual dubu ne dela, pomen da mas res mal cuden problem. uglavbem sprobi ga!

Bx ::

Mrxjs: ma ja v virtul dubu dela vse (lahko izbiram kodeke),
sicer pa poglej en post nazaj k sem glih boby-ju odgovarju

gre pa zato da bi jaz rad iz tv ali pa iz videorecorderja zajemu film...mam nekaj vhsc kaset iz dopustov in bi rad na CD spravu, kar pa se mi zdi da v vdubu ne moreš
lp
Bx

bobby ::

Vem BX,vem kaj bi ti. tud to sem že sprobal. iz vcr-ja na disk in potem v divx.zadeva se sicer obnese ampak tuki pride do precejšne izgube kvalitete slike.odvisn je kolikokrtat je bla tista kaseta že presnete,starost kasete (ja tud to vpliva),v kakšnem formatu zajemaš (resolucija zajemanja) in potem konvert v divx (al pa kar direkt v divx). glede tega se boš mogu kar precej z nastavitvami hecat in sprobavat katere so najbolše med kvaliteto in velikosti filetka.
ja tud v virtualdubom se to da sam men je neki nagajal (gonilniki tvkarte-aja k sem že pri gonilnikih-snami iz neta najnovejše,mislim da 1.300 al pa neki tazga pa najnovej directx).

gas24 ::

Pri meni je pa tako da ce naredim capture direkt v divx mi zvok ne dela,....??

A moram kaksne posebne codece gor dal al kaj??

hvala

Bx ::

a pa maš v windowsih naštiman iz katerga vhoda naj zajema zvok (jaz mam iz AUX) ker mam iz TV karte audio out na Zvočno karto na AUX in...
Bx

Bx ::

boby: dej če se ti da mi mal povej o nastavitvah v capture sekciji
al pa mi kakšno sliko od F11 pošlji na MAIL
aja....tist sem zrihtu s kodeki (zdej jih mam)
problem je pa v tem da mi velik frejmov izpada (dropped)
pojma nimam zakaj...bom še mal drku, če pa ti veš pa prosim za kakšen inf
thx

gas24: ti pa moraš po moje na F4 it in tam pod Sound input
imaš INPUT LINE in tuki moraš prav izbrat
jaz mam tuner na AUXILIARY izbran
Bx

Bx ::

evo zdej vem kdaj sem imel DROPPED FRAMES
samo takrat ko sem zajemal pri res. 640x480 ali več
če sem izbral manjšo 480x360 ali manj pa mi ni nič frejmov izpadlo
kako bi se dal zrihtat, da bi zajemal tudi večje res. brez izpada?
Bx

Gandalfar ::

mocnejsa hw konfiguracija

bobby ::

Bx: na žalost te reši samo močnejša HW konfiguracija. al pa če prakticiraš recimo nižji framerate (namest 25 znižaš na 22) pa zvom v mono. kaj več se pa ne bo dalo narest. aja pa še če daš naprimer opcijo "crop" in mičken odrežeš spodaj/zgoraj,.. aja pa takrat ko snemaš,stisneš okno tunerja na minimum, pa tam pod options imaš opcijo "show half the picture" in jo odkljukaj, pa še mal "buffer" naštimaš,dej na 200frejmov in vsak frame 128kB. to je pa skoraj največ kar lahko narediš.

Bx ::

evo spet jaz...
pa ne sprašujem kar tko v tri dni (se mi zdi da sem že vse probal)...
sem včeraj priklopil videorekorder na kartico (kompozit) in
dela vse v redu, samo kadar se na videu kdo premika (če naprimer dvigne roko ali kakršenkoli podoben gib) se na ekranu vidijo take (moteče) horizontalne črte (v območju roke,če dviga roko)...
zdej me pa zanima zakaj je tako in kako bi to odpravil..
če gledam video v original genieTV tega efekta ni
lp
pa hvala
Bx


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VirtualDub za začetnike (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5814650 (8056) Revenant
»

Softwear za Genie TV

Oddelek: Sedem umetnosti
171322 (1161) daSKAn
»

Zoltrix Genie TV

Oddelek: Strojna oprema
10965 (843) Skankulja
»

Video capture

Oddelek: Sedem umetnosti
121404 (1149) ferjan
»

Video capture ???

Oddelek: Sedem umetnosti
151233 (923) Bx

Več podobnih tem