» »

naproscam vse ki imajo osnovno plosco P5K deluxe in AHCI probleme

naproscam vse ki imajo osnovno plosco P5K deluxe in AHCI probleme

gbolk ::

zivjo !

zanima me vse ki imate to plosco P5K DELUXE ce mi lahko poveste kje imate nastavljen disk v raid, ide, ali AHCI ?

ce imam nastavljen na ahci se mi sesuva vse ne more namestiti windowsow ?

zanima me ce imate tudi probleme z AHCI ali vam dela z AHCI vse normalno ?

nekje sem prebral da je napaka v intel cipovju in da je asus ze v novem biosu izkljucil opcijo AHCI zato ker ne dela ali je to res ?!

hvala lepa lep pozdrav!!
  • spremenil: gbolk ()

M-XXXX ::

Imaš 2 rešitve:
1.:v biosu nastaviš kontoler kot IDE (to pride v poštev če nimar RAID)
2.: vstaviš disketo z driverji za raid (tudi za AHCI) in ne boš imel več BSOD med windows inštalacijo!

gbolk ::

mxxxx : A TEB DELA NORMALN POD ahci ??


men ce mam nastavlen pod AHCI instalacija vindovsov pride skor cist do konca potem pa zamrzne tik pred koncem ?? ce pa instaliram winse z IDE mi jih nalozi vendar ko potem nastvm v biosu na AHCI mi nardi BSOD ??


sem tudi probal instalirati z AHCI ter pred zacetkom instalacije instaliral driver Make Intel ICH9 RAID Driver Disk Version 7.5.0.1017
ampak sem instalira samo tega pa vseeen ne gre isto nardi malo pred koncem instalacije zamrzne oz. miska se premika zelo pocasi in sploh ne gre naprej ?!
ali bi se moral instalirat kaksen drug driver prej ?


aja pa se to zdaj za enkrat imam samo en disk seagate 160gb sata II je konektan na sata pa dvd tudi ?

rame mam OCZ DDR2 2GB Kit, PC2-6400 800MHZ ?

proc :intel E6850 ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gbolk ()

M-XXXX ::

To pomeni da nisi pravilno naložil driverjev z diskete (si uporabil F6?)
Sam imam pod RAID in seveda dela brez problemov. A smem vprašati zakaj se ti sploh gre za ta AHCI?

Izi ::

gbolk, katere windows sploh uporabljaš?
AHCI podpora je samo v Visti, za XP-je pa moraš pred instalacijo dodati driverje.

Če instaliraš Windows z IDE in kasneje prestaviš na AHCI boš vedno dobil BSOD, to je znana zadeva.
Pri XP-jih moraš uporabiti AHCI driverje za pravi chipset, drugače Windows zmrzne med instalacijo.
Problemi so v Windows.
XP-ji tako ali tako nimajo AHCI podpore in rabiš dodatne driverje, Vista pa tudi rabi Hotfix predno AHCI začne delovati vredu.

Tudi mene zanima zakaj se trudiš z to tehnologijo, ki je precej polovičarska in nedodelana.
Namen AHCI je če uporablaš PATA enote in jim tako dodaš nekatere funkcije, ki jih ima SATA.

Jaz za mojo DVD enoto, ki je seveda PATA uporabljam IDE nastavitev.
Za trde diske, ki so SATA pa uporabljam RAID nastavitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov SSD, star računalnik - Problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
413078 (1311) alkoo
»

SSD in AHCI mode

Oddelek: Strojna oprema
386116 (4107) AC_DC
»

Kako dodati XP k že naloženi visti z AHCI v biosu

Oddelek: Operacijski sistemi
193183 (2160) Gutjerez
»

ICH9R in RAID

Oddelek: Strojna oprema
222148 (1644) T(he) Boss
»

sata/ide nepravilno razumevanje pojma!

Oddelek: Strojna oprema
113317 (2990) Icematxyz

Več podobnih tem