» »

ICH9R in RAID

ICH9R in RAID

Entity ::

Pozdravljeni,

ima kdo plato z ICH9R chipom in uporablja raid? Ima kdo dva array-a na tem kontrolerju?
Zadeva je takšna, sam imam GA-P35-DS3P plato z omenjenim čipom in imam 4 diske. Dva v RAID 0 in dva v RAID 1. Explorer, Device Manager, Bios and preboot potrjujejo, da sta oba array-a prisotna in normalno delujeta. To potrjujejo tudi kapacitete in hitrosti teh arrayev. Zataknilo pa se je z Gigabyte tech support, ker jih sprašujem kje lahko jaz posamezni array popravim/rekonstruiram (verify/rebuild), ker mi tega še vedno ni uspelo najti. Ne v bios, ne v "programu" od kontrolerja, nikjer.. Hec je pa v tem, da vse kar od Gigabyte support dobivam nazaj je, da je na ICH9R lahko prisoten samo EN (1) array (!!) in ne dva kot naj bi jih imel jaz. Zdaj sem pa totalno zmeden. Kako eden, ce imam pa dva??? Vsi diski so sata2, torej ne uporabljam dodatnega Gigabyte kontrolerja za raid, ki deluje z IDE in gSATA diski.
Kdo kaj ve o tem, ima kdo podobni sistem?
Mogoče tudi kdo ve, kje in kako popravim (verify/rebuild) raid array, ce je/bo potrebno?

Vse se je zacelo tako, da mi je v preboot zaslonu vedno napisalo 4 diske, pri vsakem RAID DISK in vedno status NORMAL. Potem je pa kar naenkrat pri enem disku pisalo status VERIFY. Pa sem seveda to hotel narediti, pa nikjer nisem našel da bi to storil. No, po parih rebootih in po nekaj urah, je spet pri vseh pisalo NORMAL, pa ne vem, ali je avtomaticno izvedel VERIFY ali je bilo kaj drugega..


TIA
Lp, Matic

M-XXXX ::

Sam imam ta chipset in imam gor RAID0 Kako si ta raid usvaril? Softversko?

All ::

ko bo čas za rebuild boš obveščen :-)

men se je to zgodl na ich5..na enmu od diskov se je staknlo napajanje, po ponovnem zagonu in šaranju po raid utility (v biosu) sm meu to možnost in jo tut uspešno uporabu.

Entity ::

Ne, preko "dosa", po vgraditvi diskov in pred inštalacijo XPjev.
Tako kot piše v navodilih od plate. Zagnal ctrl+i, potem pa najprej dolocil dva diska za Raid1 (Primary), potem pa še druga dva za Raid0 (Scratch).
Potem pa F6 za install driverja preko disketa, izdelava 3 particij in nato obicajni XP setup.

Imam 4 diske, 2x 320GB in 2x 160GB.
Oba 320GB sem dal za Primary v raid1 in imam sedaj kapaciteto 320GB (1 disk je skrit, torej potrjuje prisotnost raid1 polja)
Oba 160GB sem dal za Scratch v raid 0 in imam sedaj kapaciteto 320GB (oba diska zdruzena v enega, kar ponovno potrjuje prisotnost raid0 polja)
Enako hitrosti, Scratch (raid0) array ima v HD tach še enkrat hitrejše prenose, kot Primary (raid1) array.

Entity ::

@All: saj ravno po tem raid utilities sem gledal, pa ni nikjer opcije za repair/rebuild/verify.. Mi da samo opcije za izdelavo novega arraya, brisanje obstoječega ali sprememba raid diska v non-raid disk. Potem praviš, da bo avtomaticno ponudil opcijo, ko/ce bo potrebno? To je cool, samo, ko je imel en disk status VERIFY, tega nisem mogel/znal narediti.. :S
Upam, da bo res to delalo, imam prvic raid tako se še malo lovim..

All ::

men je delalo..meu pa zravn plate tut intel raid utility...sam kukr se spomnen kej več funkcij tm ni blo

Več informacij

Entity ::

Mislim, da je tole kar sem iskal.. Intel Matrix Raid
Zdaj mi pa naj nekdo pls potrdi, ali sta dva delujoca array-a na ICH9R ali ne? fotka

LpM

Dr_M ::

Torej, da malo ozivim temo.
Danes sem se spravil nad plato in doskovjem. 3 diske sem spravil v array (raid0). Do tukaj vse uredu.
Pri instalaciji sistema (Win XP) pa je prislo do velikih tezav. Najprej sem z NLite integriral driverje za ICH9R raid (najnovejsi iz intelove strani), ampak ko je namestitev skoraj koncana, se pri bootu pojavi BSOD. Potem sem probal sistem brez driverjem z F6 metodo (spet driverji z intelove strani), lepo namesti driverje prvic, ob namestitvi sistema zopet uprasa po iastor.sys, ampak jo hoce iz CDja in ne diskete. Probal sem tudi z driverji, ki pridejo na disketi z maticno plosco. Enak problem.

Torej, kako sploh usposobit Raid0 na ICH9R?!
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

M-XXXX ::

Sam imam iz Asus strani floppy "maker" z gonilniki in mi zadostuje!

Dr_M ::

na intelovi strani so prav taki driverji, samo malo novejsi. Ne dela.
Probu sm tut v AHCI nacinu in problem je popolnoma isti. Pri win boot screeni se pojavi BSOD.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

M-XXXX ::

Daj jih za foro probaj dobiti iz strani od matične0:)

Dr_M ::

Na zalost DFI nima prakticno nobenih driverjev...:\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Dr_M ::

Iz obupa sem celo iz asusove strani potegnu driverje, pa nic ne pomaga.
Po odgledu stevilnih forumov, ima ogromno uporabnikov plosc z ICH9R tezave. Ocitno moras bit velik srecnez, da dela.
Pa pravijo, da intel dela dobre chipsete. Z NF4 nikoli nism mel niti najmanjsega problema z raidom.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

M-XXXX ::

Katero matično pa imaš?
Sam nisem z raidom nikoli ravno imel problemov (je pa sicer malo trajalo da sem ugotovil "pravilni" postopek)

Dr_M ::

DFI LP LT P35-T2R.
Pri meni ze AHCI brez raida dela tezave.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

T(he) Boss ::

Ta nesrecni ICH9R tudi pri meni ne deluje (Asus P5K delux). Na primarnem disku imam Visto 64bit in kasneje sem dodal 2 enaka diska Seagate 500g, da bi iz njiju naredil RAID1. Vse lepo nastavim, vendar vista med zaganjanjem vrze BSOD ven. Toti intelov program za raid pa ne deluje, ker pravi, da ni raida (ker je izkljucen v biosu), ko ga pa vkljucim, pa se vista ne zazene. :'(

Zna kdo pomagat?

T(he) Boss ::

Popravek, iz DVDja prilozenega plosci gre namestit intel storage driverje, samo kljub temu dobim BSOD, pri novih driverjih pa napise, da sistem ne dosega minimalnih standardov za namestitev programske opreme :O.

T(he) Boss ::

Da se dajo driverji sploh instalirat, mores SATA nastavit kot ACHI, dalje pa mi ne uspe vec :'(

Dr_M ::

Hja, ce hoces raid in ahci naknadno uklopit, moras ponavad kr sistem nanovo nalozit. Sicer za visto nism cisto preprican, ampak pri XPjih je tako.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ender ::

Dr_M: ni res, XPje sem namestil ko je bil SATA nastavljen na IDE, potem ročno namestil gonilnike za AHCI (Windows te opozori, da gonilniki niso narejeni za izbrano strojno opremo), rebootal, spremenil SATA na AHCI in XPji so se lepo zagnali. Prvič sem to počel na Asus P5W DH Deluxe (ICH7R), drugič na GA-G33-DS3R.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

T(he) Boss ::

IDE -> ACHI gre, jaz sem probal v visti (namesti nove driverje)
ACHI -> RAID pa ne ;(

ender ::

Vista ima podporo za AHCI vgrajeno. Če pa bi šel rad iz IDE/AHCI na RAID, pa moraš ročno namestiti gonilnike tik preden v BIOSu prestaviš na RAID.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

T(he) Boss ::

Pa to resnicno deluje ali zgolj v teoriji? Ker ko namestim driverje za RAID, se vista 2x restarta, pa zdaj ne vem, kdaj naj preklopim na RAID


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RAID na osebnem računalniku

Oddelek: Kaj kupiti
394323 (1886) pegasus
»

raid 0 setup

Oddelek: Strojna oprema
362063 (1526) GrimReaper
»

Intel Matrix zanič ? (test v reviji Monitor)

Oddelek: Strojna oprema
202182 (1452) _Dejan_
»

Problem z raid 0: kako prenesti na drug računalnik

Oddelek: Strojna oprema
111188 (921) Dejcc
»

RAID na Gigabyte P35C-DS3R

Oddelek: Strojna oprema
151542 (1304) tinko1a

Več podobnih tem