» »

Zvočna kartica

Zvočna kartica

1
2
»

Key Quest ::

PacificBlue je izjavil:

Če že kaj razblinjaš vsaj argumentiraj, ker res ne poznam trenutno boljše PC zvočne kartice, no v tem rangu nkeje so še mogoče Auzentech Prelude In Stx..drugih pa ne vidim. Razen če misliš kake super duper studijske kartice,za katere še nisem slišal.



Ofak, glej zvocne kartice grejo cenovno tudi do par 10k evrov in ti upas trdit, da je nek marketinski nateg za 170, pac najboljsa na trziscu. Ne rabis nekih posebnih miselnih akrobacij za dojet, a ne. Pa tisti citati, pomenijo nekje precej blizu 0. Kvaliteta zvoka je bolj kot ne stvar mnenja in same kvalitete outputa se na noben nacin ne da stevilcno izrazit.

PacificBlue ::

Ofak, glej zvocne kartice grejo cenovno tudi do par 10k evrov in ti upas trdit, da je nek marketinski nateg za 170, pac najboljsa na trziscu.


Čaki malo mi se tukaj pogovarjamo o kartici za "amatersko uporabo". Misliš, da se bo našel kdo tukaj, ki bo kupil studijsko zvočno kartico za 10k evrov? Mislim, da ne.

Key Quest ::

PacificBlue je izjavil:

Drugače pa imam povezan ojačevalec Cambridge Audio 550A preko analognega vhoda(nima optičnega izhoda-kot vsi entry level ojačevalniki). Bi pa bilo zanimivo priključit kak recevier gor(ti majo digitalni izhod) in poslušati razliko. Samo sem kupil amp predvsem zaradi poslušanja glasbe..zanima me predvsem čisti zvok in ne rabim tistih prostorskih učinkov.



Aha, sploh ne vem zakaj se ukvarjam z nekom, ki kupuje "AUDIOPHILE GRADE SOUND CARD", zato da bo pol preko optike fural nek receiver. Bravo, res.

PacificBlue je izjavil:

Ofak, glej zvocne kartice grejo cenovno tudi do par 10k evrov in ti upas trdit, da je nek marketinski nateg za 170, pac najboljsa na trziscu.


Čaki malo mi se tukaj pogovarjamo o kartici za "amatersko uporabo". Misliš, da se bo našel kdo tukaj, ki bo kupil studijsko zvočno kartico za 10k evrov? Mislim, da ne.



Aha, torej si imel v mislih "najboljsa zvocna kartica za 170 evrov za domaco rabo, oziroma poslusanje glasbe preko s PCja in nic vec". To pa zveni malce drugace, se ti ne zdi?

Zgodovina sprememb…

PacificBlue ::

Kaj?

Tole si pa prvo kot prvo brcnil mimo. Jaz ne kupujem zvočne kartice. Samo svoje mnenje sem povedal, ker so si ga nekateri želeli slišati. S tabo pa ne vem, kaj je narobe.

boset ::

Key Quest, daj raje en pameten komentar na Xonar ST, STX-a, raje vidim, kot pa da začenjamo vojno.

pa še ena majhna replika: nimamo vsi optike v mislih :D

Lp
Main Desktop:
i9 14900k | EK Custom loop S480 | Asus APEX Encore Z790 | RTX4090 Strix OC
G.Skill 32Gb DDR5 7200 | WD_Black 850XNVMe | ThorII 1200W

bluefish ::

Kaj pa glede cenejših kartic? Gledal sem model DX, v testih jo precej hvalijo,... - še kaj podobnega?
Kupoval bi predvsem zaradi naveličanosti nad Realtekovo integrirano in njihovimi gonilniki.

Ni kaj, ob branju tele teme me počasi vleče v nakup.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

boset ::

BlueFish, pomojem ne boš zgrešil.
Kamaš isti Realtec High Definition Avdio kot jaz?

tule enih par popularnih.

Auzentech Auzen X-Fi Prelude 7.1
Auzen Forte 7.1
Club 3D Theatron DTS Agrippa 7.1
Xonar DX
Xonar ST, STX

Ostane še nekaj težavnih od :D Creativa (sam nevem kak je z gonilniki pr Visti, blo slišat slabo :O)

Vse so za svoj namen, pa verjetno čisti overkill za navadne smrtnike....

za kake cenejše kartice pa si preglej reviewe na spletnih straneh. (kakšen guru3d)

LP
Main Desktop:
i9 14900k | EK Custom loop S480 | Asus APEX Encore Z790 | RTX4090 Strix OC
G.Skill 32Gb DDR5 7200 | WD_Black 850XNVMe | ThorII 1200W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boset ()

RazzorX ::

Če bi pri Creative kaj gonilnike posodabljal, to je pa res sramota, da imam na moji X-Fi Xtreme Music najnovejše gonilnike, ki so iz junija 2009.

bluefish ::

Če bi imel Realtek HD, bi bilo še dobro, tako pa sem na AC'97.

bate ::

Se splača kakšna zunanja usb zvočna za poslušat muziko na stereo ojačevalcu? Nadomeščala bi realtek alc861 v prenosniku.

Han ::

Tudi ASUS se obnaša precej sramotno kar se gonilnikov tiče. Rabijo po celo leto, da izdajo novo beta verzijo, v kateri popravijo polovico sporočenih napak in pridelajo nekaj novih... :(

tuned ::

Za vse tiste ki ste govorili da ne rabim druge zvočne kartice razen že vgrajene češ, "kaj ti bo nova kartica, če maš pa zvočnike Genius SW-hf 5.1 5000, ki se itak nebi nič razlike poznalo na tok zanič zvočnikih" naj vam z veseljem povem da sem kupil Asus Xonar D2 in razlika je OGROMNA, šele zdaj vidim kakšen slab zvok je bil prej na vgrajeni zvočni. Zvok je zdaj veliko bolj čist, woofer mi velik bolš dela(prej mi je komaj kaj delal) in še prej ko sem dal bolj naglas je začelo naglas piskati od statike zdaj pa ničveč. Tako da se mi je nakup definitivno splačal.

LP :)

bluefish ::

Ravno bral sem tole temo: Vedno več iger z problemi okoli zvoka
Predvidevam, da Asus nima tovrstnih težav?

boset ::

Lp
Js sem tudi dobil Asus Xsonar Essense STX, in sem kar presenečen nad kakovostjo zvoka, če na samih računalniških zvočnikih je bila razlika zelo očitna!
Na 2.1 Sistemu, (SoundX zvočniki) sem pridobil lepši bas (Pošlušam v FLAC, kajti na Mp3-je lahko kr pozabim!)

Da ne govorim o Sennheiser slušalkah HD595, tukaj pa sem opazil več kot razliko!


Filmi in Igre:
V igrah ki podpirajo surround (D3d EaX 2.0 itd..) se tudi lepo obnese,
V filmih nekoliko bolje. Ampak vse je odvisno od nastavitev uporabnika, komponet in priključitve.

V Glavem se zadovoln z zvočno kartico, ustvarjena je za poslušanje glasbe.
Main Desktop:
i9 14900k | EK Custom loop S480 | Asus APEX Encore Z790 | RTX4090 Strix OC
G.Skill 32Gb DDR5 7200 | WD_Black 850XNVMe | ThorII 1200W

GangsterYo ::

Pozdravljeni!
Pred kratkim sem si kupil zvočno kartico M Audio Fast Track Pro. Zanima me kaj narediti da bo mikrofon delal kot je treba( zelo tiho mi posname in pači zvok. Mikrofon imam Shure sm58.
Čim hitreje javite.
Lp.

dr.Akula ::

Nisem noben ekspert na tem področju, niti še nisem imel opravka z mikrofoni, ampak mogoče bi lahko probal tole (imam Win 7, ne vem kaj imaš ti): pojdi v Control Panel\Ease of Access in tam pod Speech recognition poizkusi z Set up a microphone. To je največ kar ti jaz lahko pomagam.
ni podatka

mokasin ::

Pozdravljeni!
No da ne odpiram nove teme bom vprašal kar tukaj. Katere zvočno kartico mi najbolj priporočate za slušalke Sennheiser pc 360. Slušalke bom uporabljal za igre, če ima to kaj veze pri karticah.
Hvala in lep pozdrav

BALAST ::

Nima veliko veze pri gamerskih zvokih, lahko uporabljaš integrirano...

mokasin ::

BALAST je izjavil:

Nima veliko veze pri gamerskih zvokih, lahko uporabljaš integrirano...


Sej slušalke bi uporabljal tudi za polsušanje glasbe. Ampak a ni popolnoma nobene razlike med integrirano grafično in kako novo?

GangsterYo ::

Pozdravljeni!
Jas pa imam zvočno kartico Yamaha Audiogram 6. Za njo sem dal 149€ in je zelo kvalitetna!
Je pa en manjši problem, med snemanjem prihaja do manjšega šuma. Zanima me kaj naj naredim?
Lp.

RejZoR ::

Snemanjem preko mikrofona ali StereoMix oz WhatUhear po Creativovi analogiji?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

GangsterYo ::

Snemanje preko mikrofona, imam AKG Perception 220.

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::

Jaz sem imel problem z interferenco, ko je bila zvočna preblizu grafične. Potem sem jo dal v režo dlje stran in je bilo dobro. Probaj za začetek prestavit čim dlje stran od ostalih komponent....
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

krentam ::

Živjo. Vidim da je tema že kar nekaj časa neaktivna, pa vseeno..
ali se splača (kljub temu da imam namizni komp z integrirano 5.1 zvočno kartico) kupiti tole:
http://www.mimovrste.com/artikel/288002...

Namreč z kvaliteto zvoka nisem zadovoljen, pa me zanima če bi tole kaj izboljšalo situacijo?
Hvala za odgovor in LP
E8500, 4850 1 GB, WD Caviar Green 1Tb, GIGABYTE EG41MF-US2H

Machete ::

(Ne se smejat prosim)
Katero od spodnjih bi vi dali raje v PC? (povezava bo spdif na AVR).
Predvidevam, da je nemogoče odgovoriri in je treba provat, kje mi zvok bolj ustreza?

https://www.asus.com/Commercial-Servers...
https://datasheetspdf.com/pdf-file/7165...

vs

https://www.asus.com/Motherboards-Compo...
https://datasheetspdf.com/datasheet/CMI...
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Machete ::

Berem, da je itak vseeno, če gre spdif na AVR, ker itak AVR dela DAC..
Nevermind.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

5.1 zvok v PC igrah?

Oddelek: Zvok in slika
384753 (1169) KTr1sk
»

katero zvočno kartico (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14018182 (10518) sash69
»

Theatron Agrippa DTS 7.1

Oddelek: Zvok in slika
455209 (3524) jRk0
»

Nakup slušalk in zvočne

Oddelek: Kaj kupiti
292440 (1856) cinkaCR7
»

Katero zvočno za Logitech Z-5500?

Oddelek: Kaj kupiti
161961 (1340) __Devil__

Več podobnih tem