» »

Zanimiv hrošč v Excelu

1
2
3

BigWhale ::

> 65534.999999999993

Tole ni pravilen rezultat. Je pa precej dober priblizek ;>

jype ::

Kako ni nevaren bug? Kaj je pa A1+1 = 100001 ?

darkolord ::

Ta spada v isto kategorijo. :) A1+2 je pa že ok

Beernarrd ::

hm, kaj bi le dobil, če bi na banko vsak dan 850 dni položil 77.1 euro...in tam uporabljajo office 2007?

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

Mal obresti :P

fiction ::

Bug je ocitno res samo v prikazu stevil.

Za vse tiste ki ne znate steti po Excelovo:
... 65532, 65533, 65534, 100000, 100001, 65537, 65538 ...
Kolikor to stekam pride do problema, ce je koncni rezultat 65535 ali 65536.
V kolikor je pa to samo vmesni rezultat pa ni problemov.

Samo kako pa lahko kdo razlozi:

> The interesting thing is that not every multiplier of 65535 provides
> the 100000 answer. 4*16383.75 and 750*87.38 provided correct answers
> and held up when running through the operations (+1 -1 etc) mentioned
> earlier in the thread.

poweroff ::

Ahaaaa, pol pa res ni problema. Saj je samo zmnožek napačno prikazan, pa če prišteješ 1 je napačno, sicer pa je vse OK.

To pa res ni tako huda zadeva. Saj za 400+ USD drag izdelek pa to res ni nič takega.

Sploh pa - kaj imate za množit 850 in 77,1 ?!!?! A ste terorist, ali kaj?
sudo poweroff

PlayTheGame ::

Hehe @Matthai, dobro sarkastično povedano. >:D
Jaz sem office 2007 že pred časom vrgel dol, ker so ena sama šminka, meniji so čudni (nič ni "pri roki" tako, da porabiš več časa da poiščeš željeno funkcijo - saj vem moral bi se navadit :8) ). Uporabljam stari, dobri in preverjeni office 2003, tako doma kot v službi. :)
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

driver_x ::

Potem moram pa takoj sporočiti našemu računovodstvu, naj nadgradi office na 2k7.

globoko grlo ::

Ja, 100€ je pa tako ogromno (2 novejši igrici)...


mene pa zanima, kjer dobiti office 07 za 100 eur

tnx

BigWhale ::

> Samo kako pa lahko kdo razlozi:

Jaz. To samo pomeni, da je bug res cuden in nenavaden. ;) In da ne bi smel obstajati. ;)

nodrim ::

Pa OO je na spletu, ne v spletu.


sicer OT, samo, da razjasnim ... v slovenščini je slovnično pravilno v spletu in v računalniku

lahko bi se šli razlago zakaj in kako, ampak itak nima veze, tako je in to se uporablja .. vse ostalo je narobe (slovnično)

BluPhenix ::

Za vse tiste ki ne znate steti po Excelovo:
... 65532, 65533, 65534, 100000, 100001, 65537, 65538 ...
Kolikor to stekam pride do problema, ce je koncni rezultat 65535 ali 65536.
V kolikor je pa to samo vmesni rezultat pa ni problemov.


Aha aha. In kako veš, ko po zapleteni enačbi dobiš 100000, da je res 100000 in ne 65535? Oziroma obratno :\

Hud bug, ki bi moral biti odpravljen v par urah od odkritja ...

OT: Glede na to, da je v angleščini on the web, je tudi v slovenščini na spletu, saj je samo prirejeno. Račulalnik v internetu je nekaj drugega kot osebna stran na spletu. Če splet pojmuješ kot pajkovo mrežo (web) je pa sploh na spletu. Ne mešat Splet in internet, ker ni isto...
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zgodovina sprememb…

Looooooka ::

fascinantno....ob kupu OO "genijev"(PAZI NA NAREKOVAJE DA BOS LAZJE PIZDIL)...greste delat racune za miljardo razlicnih formul namest da bi lepo uporabl mozgane(sam so verjetn opensource pa ne delujejo tko k bi mogl) pa pac sklepal da je nekje ena konkretna napaka z ne vem mogoce ne celimi ciframi al pa se kj bl debilnega in ze glede na prvo napako sklepal da se bo se pojavlal naprej...greste vi testirat ce je napaka sam pri enem racunu.
Kar bi blo seveda mozno samo ce bi se en od vas OO tezakov splazil v klet kjer majo office programerje zaprte in jim sam za ta racun vtaknu not napacn rezultat.

oh in btw lepo da leta 2007 se zmer gledam screenshote programov, ki so podobni win 3.1.
In ja...takoj ko bo NASLEDNJI bug(tud OO jih ma al pac hodte z zaprtimi ocmi po svetu)...boste sam zarad tega dobil 1000 komentarjev nazaj.
odgovor:"vsaj zastonj je" bo pa itak nesprejemljiv.
ce ne bom jst zacel uporablat "vsaj ob koncu leta lahko denar, ki ga more firma nujno pokurt vrzes v office".
isti debilizem.

PaX_MaN ::

Oprosti, ampak iz tvojega posta ni niti malo razvidno kaj hočeš povedat.

Zanimiv bug.

nodrim ::

glede buga v Excelu pa: računski bug je v programu za obdelavo števil neodpusten in se okoli tega ne bi smeli nič pregovarjati, pa naj gre za plačljiv ali OO izdelek ...

OT:

OT: Glede na to, da je v angleščini on the web, je tudi v slovenščini na spletu, saj je samo prirejeno. Račulalnik v internetu je nekaj drugega kot osebna stran na spletu. Če splet pojmuješ kot pajkovo mrežo (web) je pa sploh na spletu. Ne mešat Splet in internet, ker ni isto...


ne mešam nič .. angleščina se v slovenščino ne prevaja direktno .. kot prevajalec delam že 3-4 leta in tako je z lektorji in vsemi skupaj dorečeno in tako se uporablja .. vem, da smo vsi navajeni na takšen način zaradi angleščine in je dostikrat neumno, ko neke jezikovne instance določijo nekaj, ampak v tem primeru tako pač je ..

še vedno pa razpravljamo ali so podatki v ali na disketi, trdem disku, pomnilniški kartici ipd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nodrim ()

McHusch ::

OT: Na spletu, v spletu...

Raba je zelo deljena, kaže korpus slovenščine. Se mi pa zdi, da tele jezikovne instance včasih določijo kakšno neumnost... Ampak, če je nekaj na televiziji in radiu, potem bi lahko mirne duše pustili tudi na spletu.

No, verjetno je to zato, ker splet pač pomeni še kaj drugega kot WWW, in v teh drugih pomenih se pravi v spletu. Kakorkoli. ;)

PlayTheGame ::

...greste delat racune za miljardo razlicnih formul namest da bi lepo uporabl mozgane(sam so verjetn opensource pa ne delujejo tko k bi mogl) pa pac sklepal da je nekje ena konkretna napaka z ne vem mogoce ne celimi ciframi al pa se kj bl debilnega in ze glede na prvo napako sklepal da se bo se pojavlal naprej...greste vi testirat ce je napaka sam pri enem racunu.

Kot je že nekdo rekel, zakaj bi morali računati "peš", če je pa temu namenjen program? In ni tak problem v tem, da gre za napako pri enem računu (čeprav je že ta več kot preveč banalna). Problem je, ko ta napaka lahko potegne za sabo še vse ostale izračune.

oh in btw lepo da leta 2007 se zmer gledam screenshote programov, ki so podobni win 3.1.

Rajši imam programe, ki so podobni win 3.11 in delajo tako kot morajo, kot pa ti novi "šminka" programi, ki imajo take banalne bug-e.

odgovor:"vsaj zastonj je" bo pa itak nesprejemljiv.

Zakaj že? :\ Absurd je dajat toliko denarja za program, ki se lahko celo pri tako osnovni operaciji kot je množenje, zmoti. :|
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

poweroff ::

Torej... screenscot je pač tak, ker sem ga naredil na Win 2000. V času branja novice pač nisem imel pri sabi nobene Linux mašine.

Novi screenschoot sedaj izgleda neprimerno bolje. Je pa zadeva zaenkrat umaknjena iz spleta zaradi pravnih vprašanj...

Kakorkoli obrneš je pa dejstvo, da je taka napaka velika sramota. Ali so jo odkrile OOO opice, zlobni hekerji ali obupan računovodja je vseeno. Ne gre za neko obskurno napako, pač pa resno napako ki prizadane osnovno funkcionalnost programa.

In to programa, ki niti ni tako poceni. Kot potrošniki imamo to pravico kritizirati.
sudo poweroff

nodrim ::

OT:

kokr vem je glede spleta in interneta takole .. sta sopomenki in v osnovi sta omrežje .. in ker za omrežje rečemo "v omrežju" je zato enako potegnjeno tudi na splet in internet .. fora je šele potem pri spletnih mestih in spletnih straneh .. na spletni strani in v spletnem mestu :D

driver_x ::

Mene pa zanima tole: ali ti vrnejo denar za office, saj gre za skrito napako? Ali je že kdo poizkušal reklamirati omenjeni izdelek?

darkolord ::

Katera napaka v programski opremi pa ni skrita?

jype ::

darkolord> Katera napaka v programski opremi pa ni skrita?

Torej lahko vsak program vrneš in zahtevaš zakonito vračilo denarja.

McHusch ::

OT:

Čeprav SSKJ poda za primer napako na telefonskem omrežju. SP pa nimam pri roki, da bi pogledal. Zdej pa vedi, kaj hočejo od nas ... ;D

V spletnem mestu ... hehe. :D

driver_x ::

darklord: vsaka, ki ni očitna

Tomaz27 ::

mislis verjetno vsaka ki je ocitna,.

Loki ::

-iz glave ne pzonam nobenega programa, kjer bi lahko zahteval povracilo oz. kazen zaradi napacnega izracuna. kaksne custom resitve ali "critical" zadeve so verjetno drugo.
-excel se ne moti pri mnozenju. napaka se mi zdi, da je zaradi backward kompatibilnosti (mislim, da sem prebral ravno na tem forumu)
I left my wallet in El Segundo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()

noraguta ::

-excel se ne moti pri mnozenju. napaka se mi zdi, da je zaradi backward kompatibilnosti (mislim, da sem prebral ravno na tem forumu)


sem povsem pro-MS-jevski ampak , vseeno taka redefinicija matematike je pa vseeno malo kraljevska.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Pithlit ::

Mene pa zanima tole: ali ti vrnejo denar za office, saj gre za skrito napako? Ali je že kdo poizkušal reklamirati omenjeni izdelek?

Če bi kdaj prebral MS-ovo EULA-o bi vedel, da MS NI KRIV niti če ti zaradi take banalne napake raznese komp pod ritjo. Oni _niso_ krivi, če ti uporabljaš hroščate izdelke. Torej tudi niso krivi če Excell spravi tvojo firmo na boben. Zanimivo kako se vsi uporabniki s tem strinjajo (sicer se bodo fanboy-i znajdli pa rekli da jih ščiti slovenski zakon...). Resnici na ljubo večina uporabnikov sploh ne ve kaj je EULA. Poznam ljudi, ki so pripravljeni kadarkoli pod prisego pričat da njihov Windows OS/Office ne vsebuje EULA-e. *clickety-click*

MS sicer lahko tožiš. Ne moreš pa reklamirat. Pa še tožiš jih verjetno lahko le po amerških zakonih (ki pa so, kot vemo, "very flexible").
Life is as complicated as we make it...

jype ::

Ne. Pri nas je taka EULA nična, ker je v nasprotju z zakonom. Komot tožiš pri nas in po moje tožbo tudi dobiš, če imaš vsaj malo sposobnega odvetnika.

jimmi ::

@jype
A je potem sploh legalno pri nas prodajati izdelke s tako EULO?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jimmi ()

McMallar ::

Ziga Dolhar ::

Če že omenjate stvarne napake pri prodajni pogodbi - ne pozabit, da se odgovrnost lahko izključi.


Pogodbena omejitev ali izključitev prodajalčeve odgovornosti
za stvarne napake
466. člen

(1) Pogodbenika lahko omejita ali popolnoma izključita prodajalčevo odgovornost za stvarne napake stvari.

(2) Pogodbeno določilo o omejitvi ali izključitvi odgovornosti za napake stvari je nično, če je bila napaka prodajalcu znana, pa o njej ni obvestil kupca, kot tudi tedaj, ko mu je prodajalec to določilo vsilil, ker je izkoristil svoj prevladujoč položaj.

(3) Kupec, ki se je odpovedal pravici odstopiti od pogodbe zaradi napake stvari, obdrži zaradi teh napak druge pravice.
https://dolhar.si/

Mercier ::

OT ali ne, Internet in splet nam kot sopomenki lahko uturijo zgolj genialni lektorji. Žalostno. Internet in WWW NISTA sopomeniki!

BigWhale ::

Pojasnilo je bolj tako-tako.

jype ::

Ja. Nč ne piše _zakaj_ se ti dve vrednosti izpišeta drugače.

darkolord ::

Sej v bistvu niti ni pomembno. Razen zarad firbca.

poweroff ::

Sej v bistvu niti ni pomembno. Razen zarad firbca.
Pa še kako je pomembno - da se prepreči ponovitev napake ter da se lahko poišče podobne že obstoječe napake.

Sicer pa je z EULO takole... ker z nakupom MS Offica stopa uporabnik v licenčno razmerje z Microsoftom, je edina merodajna licenčna pogodba. Precej raznoraznih "pravic, ki jih sicer določa zakon" tako odpade.

EULA za Windows Xp Home Edition v poglavju 17 pravi takole:

“Microsoft ali njegovi dobavitelji v nobenem primeru niso odgovorni za kakršnokoli posebno, naključno, kazensko neposredno ali posledično škodo... povezano z uporabo ali nezmožnostjo uporabe programske opreme, nudenjem ali nezmožnostjo nudenja podpore ali drugih storitev, informacij, programske opreme... celo v primeru napake, delikta (vključno z malomarnostjo), popačenja, izrecne odgovornosti, prekinitve pogodbe, prekinitve jamstva Microsofta ali kateregakoli dobavitelja in to tudi v primeru, če je bil Microsoft ali katerikoli dobavitelj obveščen o možnosti takšne škode”.

Prevedeno v slovenščino: jeb*** se. 8-)
sudo poweroff

TESKAn ::

Matthai, kaj pa če ti kupiš nekaj, pa ima zraven EULA, da če ti zaradi (njihove) napake pogori hiša, si si sam kriv in se ti to tudi zgodi - bo obveljala EULA in bo proizvajalec oproščen odgovornosti? Kolikor vem, je zakon še zmeraj nad vsakim EULA, pa naj je napisan kakorkoli že hoče bit. Koneckoncev bi bilo smešno, če bi firme lahko kršile zakone neke države samo z nekim EULA.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Ziga Dolhar ::

TESKAn:

> Kolikor vem, je zakon še zmeraj nad vsakim EULA, pa naj je napisan kakorkoli že hoče bit.

Odgovoril ti bom na splošno, ne konkretno glede EULA.

Urejanje obligacijskih razmerij je predvsem dispozitivne narave. Pogodbenika se lahko dogovorita o pravicah, ki so drugače urejene kot ("provizorično") v zakonu. Le, če neko razmerje ni določno opredeljeno v pogodbi, se uporabljajo določila zakona. Kadar zakon želi neko razmerje urediti prisilno (torej, da stranki razmerja ne moreta urediti drugače), mora biti to zelo jasno izraženo v zakonu.

"Zakon" (obligacijski) je tako nad dogovori (raznimi EULAmi) le, kadar izrecno pravi, da so določila oz. dogovori, ki so v nasprotju z njim, nična/nedopustna/drugo.
https://dolhar.si/

BigWhale ::

Hecn je, da pise, da tud v primeru izrecne odgovornosti niso odgovorni.

MrStein ::

bo obveljala EULA in bo proizvajalec oproščen odgovornosti?

Vprašaj sodnika, ke se je s tem ukvarjal na dejanskem primeru.
Vse drugo je čisto ugibanje in nakladanje.
(ker tudi če ti 5 sodnikov danes zagotovi, da je tako, potem pa je jutri v konkretnem primeru drugače, ti tisto ni preveč pomagalo, a ne ?)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

leinad ::

Joel zelo lepo razloži kaj povzroča ta bug. Se pa tudi strinjam z njim glede šans, da ti dejansko naletiš na tale bug- mikroskopsko majhne.

darkolord ::

V bistvu ne razloži :)


Q: What caused the bug?

A: I'm not sure exactly, since I don't have the code.

leinad ::

ja bedasto sem se izrazil- razloži kako pride do teh napak:)

korenje_ver2 ::

problem ni pri mnozenju 850*77,1, pac pa v prikazovanju tega zmnozka. dejstvo je da ce to celico tega zmnozka pomnozimo z 2, dobimo pravo vrednost.

BigWhale ::

Dejstvo je, da je rezultat vedno pravilen.

cell.value je pravilen, cell.text property pa napacen. Ce sem jaz prav prebral.

Vseeno ne gre za neko napako, ki bi jo kar tako dismissal. :)

ender ::

Baje =ROUND(A1) vseeno vidi napačno vrednost.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Gavran ::

Nekako me ne briga če Excell "vidi" pravi rezultat, dokler JAZ ki sem SW plačal vidim napačnega.
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

'FireSTORM' ::

Koliko si plačal? Pol ure? :)
Hec...

SW ti noben ne bo dal garancije, tisti ki da garancijo na SW je bebec...
Zakaj? Pri SW se lahko pojavijo napake samo na točno določenem hardware-u. (Ne pravim za to malo-mehko pisarno, ampak splošno)

Torej če te moti, te moti, je*i ga, zdaj vsaj veš da ta bug tu je in boš nanj pozoren če boš slučajno kaka taka dela izvajal z excellom.

Se pa strinjam da bi lahko M$ prevzel malo odgovornosti za morebiti storjeno škodo, saj so konec koncev oni umetniki teh t.i. "produktov".
Those penguins.... They sure aint normal....
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intel Skulltrail tudi uradno

Oddelek: Novice / Matične plošče
115108 (3563) OChack
»

Zanimiv hrošč v Excelu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
10514436 (9232) Matheeew
»

ms excell 2007 bug mnozenje ... popolnoma napacen rezultat

Oddelek: Programska oprema
162312 (1916) Loki
»

FBI ponovno uporabil spyware za izsleditev osumljenca preko interneta

Oddelek: Novice / Zasebnost
204363 (3604) poweroff

Več podobnih tem