» »

Pošiljanje E-mail-a skupini

Pošiljanje E-mail-a skupini

Jan987 ::

Torej imam skupino ljudi (oz. njihovih mailov) in bi sedaj rad naredil, da bi imel določen mail (recimo polde@mojadomena.com) in ko bi pač nekdo poslal mail na ta naslov bi se mail avtomatsko posredoval na vse naslove, ki bi bili v tej skupini.

Kako lahko to najlažje naredim?

(upam da sem dovolj natančno opisal stvar da boste lahko razbrali kaj želim :D )

StratOS ::

Z navadnimi pravili večini odjemalcev pošte gre ta stvar super, seveda pri tistimi odjemalci oz. aplikacijami, ki to podpirajo ( Rules/Pravila ).
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Jan987 ::

Mogoče kakšen postopek?

Ubistvu nevem kako bi tej stvari rekel tako da ne morem zgoglat:D

StratOS ::

Uporabljaš kakšen odjemalec ali kakšno exchange verzijo ?
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Jan987 ::

Ubistvu še ne uporabljam nič in tudi nimam še nič.... ker nimam pojma kako bi to naredil....

Pač želim čim bolj enostavno doseči to. Tukaj ne gre za kakšne velike skupine... pač razred - 30 ljudi.

StratOS ::

Recimo na Outlooku :
Narediš novo pravilo za prihodne maile, ko pridejo, recimo če je mail poslan na polde@mojadomena.com naj se forwardira na osebe oziroma skupine.

Na ostalih odjemalcih je skripta/pravilo podobno.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

mte ::

Pa ko delaš to, ne pozabi naslovnike vpisat v polje Bcc in ne To ali Cc!

StratOS ::

To pri pravilu sploh ni potrebno, ker je izvajanje avtomatsko, le odjemalec moreš imeti skonfiguriran, da časovno preglejuje (čekira maile) in stvar je zaključena, torej aplikacija se izvaja v ozadju.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Jan987 ::

Se da mogoče to naredit tudi preko katerega od free mail ponudnikov (recimo gmail)?

StratOS ::

Seveda, le če imaš odjemalec oz. lasten mail server ustrezno skonfiguriran.
Ne mešati ponudnika e-mail storitev ( lasten mail server, gmail.com,email.si, siol.net ... ) in poštne odjemalce - kliente, le ti so v večini primerov aplikacije, ki preko protokolov preglejujejo stanje na računu ( Outlook, Eudora, Thuinderbird ... ).
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Jan987 ::

Ok rabil bi račun pri ponudniku internetnih storitev. Kateri (najbolje da free) to omogoča? In če lahko samo čist na kratko kako naj se konfoguracije lotim?

StratOS ::

Mislim, da se nismo razumeli, lahko imaš kakršnega koli ponudnika, ki omogoča z pomočjo odjemalcev in protokoli čekiranje novoprispelih mailov, na odjemalcu potem nastaviš pravila za prispeli mail ( in seveda standardne lastnosti tega računa ), tako kot sem ti opisal zgoraj, odjemalec je bil v opisu Microsoft Outlook 2003 oz. novejši.
Skonfiguriran za dostop preko standarda pop/smtp, z pomočjo pravil na tem odjemalcu lahko določiš posamezne ukrepe, ki se ob določenih pogojih izvedejo.
V odjemalcu imaš to pod Tools/Rules Wizard, narediš pa pravilo, kot sem ti povedal v prejšnjih postih.

Check message when they arrive ( prečekira dohodna sporočila )
sent to people or distribution list ( poslana osebam ali grupi ), le to osebo oz. grupo specificiraš v tvojem primeru polde@mojadomena.com
forward it to people or distribution list ( posreduj osebi oz. grupi ), le te zopet specificiraš, komo bo sporočilo posredovano ( recimo uporabnik1@mojadomena.com oz. kateri koli drugi osebi/grupi oseb )
V nadaljevanju lahko še ostale nastavitve, ki dodatno specificirajo nastaviš, vendar v gromem je to to.

Uporabiš pa lahko še druge odjemalce, postopek je podoben.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: StratOS ()

Jan987 ::

Ja saj to sem razbral že iz tvojega prejšnega posta... jaz pa bi rad način, da mi nebi bilo treba imeti prižganega odjemalca (torej računalniškega programa) ker pač to nebi delalo ko bi bil računalnik ugasnjen. Rabil bi to pravilo unesti že ponudniku torej da tudi če je moj računalnik ugasnjen bi se pošta avtomatsko poslala naprej.

Upam da sedaj razumete kaj želim :D

Če pa ne bo šlo pa bom nastavil preko odjemalca.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Poštni odjemalci (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Programska oprema
375266755 (11686) Matko
»

Ne vpišite pravega e-maila na mimovrste.com

Oddelek: Kaj kupiti
404814 (3118) mimovrste=)
»

Program za masovno pošiljanje mailov???

Oddelek: Programska oprema
111589 (1488) Damjan Jagar
»

Kako posredovati dobljeno pošto???

Oddelek: Programska oprema
61322 (1260) Damjan Jagar

Več podobnih tem