» »

težave z grafiko...

težave z grafiko...

b4ngbr0 ::

Imam problem, ki pa ga ne znam odpravit, namreč v nekaterih igrah(ugotovil zaenkrat pri company of heroes, neverwinter nights 2, battle for middle earth, lost planet), vsaj v teh najbolj izrazito pride do rahlega popačenja tekstur... oz utripanje kakih črtic, kako sekundno spreminjanje barve določenega dela tekstur oz predmeta v igri in podobno. Recimo v igrah fear, prey, bioshock, cod2 pa dela vse tako kot treba. Imam pa xfx 8800gts 320mb grafično kartico. Ima kdo podobne izkušnje ali kakšen nasvet kako odpraviti to težavo? Hvala!
stara koka, dobra supa.

b4ngbr0 ::

nima noben ideje? :\ :'(
stara koka, dobra supa.

m.i.h.a. ::

kakšno imaš hitrost ventilatorja, se sliši razlika, ko se kartica segreje in se vent pospeši?
Katere driverje imaš?

novi driverji od nvidije 163.xx imajo bug, ki onemogoči avtomatsko spreminjanje hitrosti venta glede na temperaturo, zato se vent vrti z 60%, čeprav je temp že prek 70°C
Sicer mogoče nimaš tega problema, ampak marsikdo ga ima in kar nekaj je takih, kateri dobivajo artefakte zaradi pregrevanja.

Imaš grafiko kaj navito, ker preveč navita grafa tudi zna artefaktat, ampak to verjetno že veš. Lahko testiraš tudi druge driverje, sam ima trenutno 163.44 in so ok....no razen problema zgoraj, ampak to sem uredil.

Edit: ok, da ne čakaš na odgovor in če je res problem v ventu (kot je bil tudi pri meni), je zadevo najhitreje možno rešiti tako, da inštaliraš stare driverje (serija 158.xx mislim da nima teh problemov) ali pa dvignit obrate ventilatorja s programom rivatuner, ta ima možnost, da obrate fiksiraš na določeno hitrost ali pa nastaviš pravila, da se ti hitrost poveča, ko core temp preseže določeno vrednost (podrobna navodila za tole so na netu)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m.i.h.a. ()

b4ngbr0 ::

trenutno imam naložene 162.18 driverje. in tudi dvomim, da je problem v samem ventilatorju, ker temperature niso niti preko 60C pa se to že dogaja. v bistvu se začne že takoj na začetku v igri in sem ugotovil, da se problem pojavi tudi pri igri test drive unlimited, npr. pri oblivion pa dela tako kot treba in res nisem več pameten v čem je tukaj štos. bom pa vseeno poskusil z rivatunerjem, ampak nisem ravno prepričan v uspeh...
stara koka, dobra supa.

m.i.h.a. ::

hja preveri najprej če vent deluje tako kot bi moral, ne

najbolje zagnat rivatuner hardware monitoring in pustit okno odprto, potem zagnat igro in jo čez kakšnih 5 min zapret oz Alt+Tab v win in pogledat do koliko je narasla temperatura (core temp) in koliko se je dvignila hitrost venta, če se je sploh

ne garantiram, da bo problem odpravljen, ampak marsikdo ima s tem probleme

Si testiral, še kakšno verzijo driverjev?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m.i.h.a. ()

Senitel ::

Kakšen screenshot?

b4ngbr0 ::

evo nekaj v tem stilu, ampak seveda to zelo hitro variira, ker se to v sekundi prikaže ena anomalija v drugi sekundi je že druga... pa še sekunda ni... še prej se spreminjajo te anomalije... v bistvu jih je celo težko ujeti za screenshot:)





stara koka, dobra supa.

m.i.h.a. ::

wtf?
pa te slike so kot bi vremenske karte gledal...vse je sfu...em...čudno, sploh ni treba obkrožit, da se vidi da je nekaj hudo narobe

s katerim programom si zajema slike in kako si jih shranil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m.i.h.a. ()

b4ngbr0 ::

aja slike so take, ker sem jih kar v slikarja kopiral, da sem na hitro označil anomalije... drugače so normalne:) sem jih dal tudi v .doc file če bo kdo hotel podrbneje pogledat zadevo.
stara koka, dobra supa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b4ngbr0 ()

b4ngbr0 ::

evo tukaj še link od doc fajla v katerem sem shranil nekaj slik...

slike
stara koka, dobra supa.

PINki ::

kakšno imaš hitrost ventilatorja, se sliši razlika, ko se kartica segreje in se vent pospeši?

Ja kako pa to da kar samo od sebe pospeši, jst mam v rivatunerju nastiman 60% in mi nikol ne dvigne hitrost venta, igram recimo Scarface kjer mi pride temp. do 72°C pa je se zmer 60%. mam tudi 8800gts sicer od leadteka in driverje 162.18

m.i.h.a. ::

...ker gre za bug v driverjih, ki onesposobi avtomatsko regulacijo

popravi čimprej
NAVODILA

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m.i.h.a. ()

b4ngbr0 ::

aja miha, sem probal rivatuner in nastavitve ventilatorjev in pri temperaturi 47C ze pride do tega, torej ko je v bistvu se v idle:) ni v ventih problem kot sem tudi predvideval.
stara koka, dobra supa.

Senitel ::

Zakaj za boga je bilo treba jpg-je nekako spravit na 256 barv?
Daj poskusi mal downclockat core (oziroma samo shader core)...

b4ngbr0 ::

zakaj bi downclockal core, ce pa sploh nisem nic overclockal?:) ocitno bo najbolse, da posljem se mail na servis in v skrajnem slucaju nesem, da se sami pogledajo...

sicer pa sem dal link tudi do fajla, kjer so slike vec kot 256 barvne:))
stara koka, dobra supa.

m.i.h.a. ::

pomagaj si sam in Bog ti bo pomagal:\

če je v garanciji itak na servis, pa naj se oni čudijo....ampak vseeno bi bilo dobro najti problem, ker artefakti iz čistega miru brez pregrevanja in ob default clockih

Senitel ::

Ja, če te zanima kaj se dogaja, potem pač probaj downclockat, pa bomo morda kaj novega ugotovil. Sicer pa nesi na servis, da ti jo zamenjajo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rabim hlajenje? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
11422281 (20724) Xserces
»

Nvidia Geforce 9600M GT - Ventilator se totalno izklopi

Oddelek: Strojna oprema
11883 (670) Jurex
»

Sapphire Radeon X1900XT 256MB na testu (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
19711200 (7223) tiborrr
»

Slo-Tech NEST 06 slike

Oddelek: Slo-Tech
358130 (4379) Good Guy
»

Xaser III in tišina

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
201333 (1053) bajker

Več podobnih tem