» »

Nvidia Geforce 9600M GT - Ventilator se totalno izklopi

Nvidia Geforce 9600M GT - Ventilator se totalno izklopi

Jurex ::

Živjo, iščem po spletu, vendar nikjer ne najdem.

Je normalno da se pri tej grafični kartici ventilator totalno ugasne, dokler temperatura ne naraste na 70°C se ne vključi, nato pa se prižge in shladi na 64°C (govorim za desktop mode).

Kar je zelo moteče, saj je prenosnik zaradi nje veliko preglasen (prenosni Hp Pavilion DV 5) Naloženi so zadnji driverji za grafično kartico.
  • spremenil: Jurex ()

galu ::

Imaš kake power saving programe gor inštalirane?
Tako to gre.

Jurex ::

Ne da bi vedel..

Kaka so kej imena teh programoV?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jurex ()

Jurex ::

LP! Ugotovil sem zakaj je ventilator neaktiven, ker je bil v biosu izključeno stalno delovanje le tega. Sedaj me pa zanima če se da hitrost ventilatorja regulirat, ker ko deluje, z njegovo polno močjo je zelooo preglasen. Probal sem z RivaTuner, vendar ga ne zazna, je možno da se ga ne da regulirat?

Hvala

boogie_xlr ::

Čist možno je, da se ga ne da regulirat, zato do določene temperature deluje pasivno.

dukenukem ::

probaj program evga precision v 1.9.1 sam če grafa nima gor unga senzorja za obrate, potem nemorš regulirat

Jurex ::

Hvala, za odgovore!

Ugotovil sem da se mojega venta neda regulirati.

P.s. Ve slučajno kdo kje bi lahko kupil ventilator, ki deluje na usb, da bi ga pritrdil na spodnji del prenosnika, na reže grafe. Pa če bi bilo to sploh pametno narediti?.

Za hlajenje trenutno uporabljam akasa podlago z dvema ventilatorjema, vendar poleg malega hrupa nič ne pomaga...

boogie_xlr ::

Koliko je star? Možno je, da je zaprašen pa se toliko greje. Drugače je pa splošno boljše kupit laptop ki se ne greje tak pretirano(>45 C)

Zgodovina sprememb…

Jurex ::

Zdaj ima ene 14 mesecev, ga spiham na vsake par tednov, samo skozi reže, odprl ga pa še nisem, samo vidim da bo to vsekakor potrebno..

Jurex ::

hm, zdaj sem ga mal obremenil, z igro itd.. evo tule prilagam slikco, pa poglejte max temeprature
 Temperature pcja

Temperature pcja

Pyr0Beast ::

Nič hudega dejansko. Mogoče bi menjava termalnega materiala med grafičnim jedrom in samim čipom pomagala. Načeloma je to ranga okoli 5°C
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Jurex ::

Po daljšem obremenjevanju je bila grafična na 100°C in jedra na 92°C

:S

p.s. Sem klical na Hp servis in mi je rekel da je stvar zrela za popravilo. Sedaj pa tako kaj sem še zvedel v pogovoru... Ker je Hp v Sloveniji odprl šele novembra trg za Pavilione in še eno vrsto prenosnikov, nimajo servisa za to verigo v sloveniji, pač pa je najbližje na madžarskem. Oni ti uredijo, da pridejo iskat tole zadevo k tebi na dom in jo odpeljejo na madžarsko. Popravilo vedno traja vsaj 14 dni ali več odvisno od problema. Nato ti pa PC dostavijo nazaj na dom.

Tako da mal info. če bo kdo kupoval pc se pozanimajte če je servis pod garancijo možen v sloveniji.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Garancija ali stvarna napaka?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
354217 (3467) Zheegec
»

Težave s HP prenosnikom

Oddelek: Pomoč in nasveti
184132 (3862) Assassub
»

Regulator obratov

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
164264 (3904) stock
»

Zalman VF700 mod

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
12963 (963) pozitron
»

80 mm ventilatorji in LCD preklopnik?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
402049 (1627) zile

Več podobnih tem