» »

Photo shop razlika v slikah

Photo shop razlika v slikah

mayhem ::

Pozdravljeni...

Nekaj bi vprašal, če se komu kaj sanja. Namreč, ko odprem kako sliko katero slikam mi v PS pokaže vse ok zelo lepe slike, ko pa pregledujem z privzetim programom od winsow mi naredi slabo :(. Vse slike so nekam pikčaste, kot , da bi bil naviti detajli in koža ljudi je nekako nerealna. Probal sem tudi z acdsee programam in ista pesem. Samo v PS vidim vredu. Ampak to mi nagaja, ker ne morem potem slik na hitro pregledovati, ker je taka štala z drugimi programi.

Se komu kaj sanja.


Hvala za odgovore.
Lep pozdrav.....

Tac20 ::

Nekaj bo z barvnimi prostori. sRGB bi moralo biti nastavljeno za vse, boš moral povedati kaj več.

Gre se za to da PS bere vse barvne prostore in pravilno prikaže fotografije, medtem ko jih ostali programi ne, od tod težave.

mayhem ::

Ahaa kje pa moram to nastaviti ...taglavno da bom imel vse v sRGB. Ko shranim sliko save as mi shranjije pod ...ADOBE RGB 1998. Ampak tako je privzeto ali je treba stvar spremeniti. Ker nastavitev nisam tikal nikoli.

Hvala...
Lep pozdrav.....

Tac20 ::

Zdj nevem zakaj je temu tako, verjetno imaš RAW datoteke, ki ponavad uporabljajo ta prostor. Edit--> convert to profile

privzet prostor v Photoshopu bi moral biti sRGB ni pa nujno da je tko nastavljeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tac20 ()

mayhem ::

Sedaj sem opazil, kaj je tle lahko problem in zakaj ostali pregledovalniki imajo težave. Pomoje bo to??? Ko odprem identično sliko v PS obdelam ter jo shranim pod save as mi ponudi sRGB. Ko jo pa odprem v Camera RAW in obdelam nekaj v camera raw ter grem v PS shranit ponudi pa ADOBE RGB 1998. Verjetno bo to to. Slika shranjena tako kot samo v PS brez camere RAW nima drugi program težav. Ampak zakaj shranjuje sedaj camera raw v adobe RGB nevem ali je to normalno ali se da, kaj spremeniti.???
Lep pozdrav.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mayhem ()

Zelnick ::

mayhem je izjavil:

Sedaj sem opazil, kaj je tle lahko problem in zakaj ostali pregledovalniki imajo težave. Pomoje bo to??? Ko odprem identično sliko v PS obdelam ter jo shranim pod save as mi ponudi sRGB. Ko jo pa odprem v Camera RAW in obdelam nekaj v camera raw ter grem v PS shranit ponudi pa ADOBE RGB 1998. Verjetno bo to to. Slika shranjena tako kot samo v PS brez camere RAW nima drugi program težav. Ampak zakaj shranjuje sedaj camera raw v adobe RGB nevem ali je to normalno ali se da, kaj spremeniti.???

Povsem normalno je. Camera raw ima privzet Adobe 1998 prostor. Spremiš ga pa tako, da odpreš eno RAW datoteko z Camera RAW in spodaj izbereš sRGB profil in daš done. Potem bo sRGB vedno privzet oz. dokler ne boš izbral drugega.
I can remember a time before the Internet. But I don't like to.

mayhem ::

Hvala .... sem se pa pozanimal, da je bolje obdelovati slike v "Adobe RGB 1998" ali "ProPhoto RGB", kot pa v sRGB. Potem jo pa shraniti v PS "save for the web", kot sRGB ali Convert to profile v sRGB v PS-ju. Jaz sem delal samo "save as" in je ostalo kot je bilo v camera raw Adobe RGB 1998, kar je potem veliko pregledovalnikov slik delalo štalo. Sedaj je OK. Vendar sem dve uri vrgel proč mater vse še enkrat :) Samo da sem rešil to , ker sem že mislil vse skupaj sesut :)

Hvala za pomoč.
Lep pozdrav.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mayhem ()

Tac20 ::

Ja na samem fotoapratau se da nastaviti ali RAW uporablja Adobe RGB ali sRGB. Adobe RGB je nekoliko večji barvni prostor, primerjava:



Lahko nato pretvoriš v sRGB. Samo se mi zdi da ti Photoshop itak avtomatsko da v sRGB ko shraniš RAW v JPG ?

nejcek74 ::

RAW je raw, v bistvu colorspace nanj nima vpliva. Tako da kadar izvazas sliko iz raw v jpg le izberi sRGB format. Ker vecina naprav(programov zaradi ignorance programerjev/uporabnikov itak uporablja tega kot edinega moznega.
Ce pa mislis dodatno obdelovati posnetek, pa itak izberes katerega od nestnisnjenih formatov (npr. tiff) in potem ko si zadovoljen s fotografijo le to spet izvozis v jpg.
Naceloma imas workflow RAW -> .PSD -> .JPG
pri cemer RAW arhiviras ter lahko vedno znova izvozis, RAW ti naceloma vedno ostane nedotaknjen, popravki so zapisani v posebni datoteki in jih lahko reverzas.
.PSD (ce delas v photoshopu) shranis ce mislis da bos se delal kake popravke, sploh ce se navadis delati na tak nacin, da so naknadne spremembe mozne (layers, smart obj, uporaba mask ipd) in datoteka omogoca naknadne spremembme.
.JPG uporabljas za predstavitev koncne fotografije.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri barvni profil uporablja android?

Oddelek: Mobilne tehnologije
61083 (801) Redorange
»

Barve RGB, CYMK, RAL, PANTONE

Oddelek: Pomoč in nasveti
61162 (998) avian2
»

Ne zamudite velike polne lune

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
3711184 (8235) Spc
»

monitor profil in photoshop

Oddelek: Strojna oprema
81468 (1404) bluefish
»

Photoshop

Oddelek: Programska oprema
5996 (927) Red_Man

Več podobnih tem