» »

Ultrawide Monitor

Ultrawide Monitor

Aphanisis ::

Razmišljam o nakupu LG 29UM65-P

Uporaba pisarniško delo, prostočasna obdelava fotografij.

Obstaja še kakšna pametna alternativa do 350 EUR?

Aphanisis ::

A res nihče ne ve ali je monitor v linku totalen fail?

zee ::

zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Dzhimen ::

Pozdrav.

Razmišljam o nakupu 34" ultrawide monitorja. Ker bo to moj prvi ultrawide, bi prosil za kakšno mnenje oziroma komentar lastnikov podobnih monitorjev. Na kaj je treba pazit, kaj je treba gledat in ali obstajajo kakšne stvari, na katere je mogoče dobro premisliti pred nakupom takega monitorja.

Monitor bo namenjen produktovnosti in mogoče kakemu filmu ali seriji. Gaming je pristranskega pomena.

Zaenkrat razmišljam o Iiyama PROLITE XUB3490WQSU-B1.
- 34", 3440x1440, AH-IPS
- 60Hz, ampak naj bi podpiral do 75Hz
- HDMI 1.4, HDMI 2.0, DisplayPort
- VESA mount
- vgrajeni zlo švoh zvočniki

Cena je 575€.

Edine pomisleke ki jih imam do sedaj so glede barv. Tale review pravi da monitor pokrije 100% sRGB in 78% AdobeRGB. Monitorja sicer ne bom uporabljal za kak grafični dizajn ali video editing, ampak vseeno bi želel natančne barve. Predvidevam da se da to tud kaj izboljšat z ročno nastavitvijo, ampak za to rabim pol orodje...

Skratka kaj menite? Komentarji? :)

Mavrik ::

Če ne boš delal designa ne vidim smisla da se sekiraš okoli AdobeRGB. Če podpira 100% sRGB je to ok, če želiš natančne barve pa moraš monitor kalibrirati ne glede na to kakšen je.

Jaz bi sicer (če bi kupoval še enkrat) raje imel ukrivljeno verzijo.
The truth is rarely pure and never simple.

Invictus ::

29 colski ima premajhno ločljivost.

Glej 34 colskega...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Alien123 ::

ko greš enkrat na widescreen, ne moreš več v navadne monitorje gledat..
ti si kar kupi tole, če ti ni gaming važen

McClane ::

Imel ultrawide in se ga nisem mogel navaditi.. Enostavno imam večje udobje z dvema monitorjema. Motilo me je namreč razmerje in sicer 21:9 - premalo prostora po višini in čisto preveč po širini. Programi in igre so tudi slabo prilagojeni na tako razmerje, pa skoraj obvezen se mi zdi kak pošten window manager da ti lepo drži okna enega ob drugem ali pa v določenem razmerju.
Sam bi ti predlagal da ga pred nakupom preizkusiš in v živo vidiš ali ti odgovarja ali ne.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

Raw ::

Ultrawide se morš navadit in bit pripravljen na morebitne spremembe načina dela. Sicer odvisno od potreb uporabnika, a načeloma se na koncu splača bit fleksibilen. Težko se je odločit le z enim "v živo" preizkusom.

Sem testiral top 3 windows manager aplikacije a po 2 mescih uporabe vse odstranil. Win tipka + smernice so povsem dovolj za moje potrebe, pre-redko se je splačalo komplicirat dlje kot to (npr simulacija 3 monitorjev ali pa kakšnih drugih posebnih postavitev). Bolj pomaga, da si postavitev vsake aplikacije prilagodiš po prostoru, ki ti ga UW nudi.

Igre so bolj immersive, padeš notr hitrej kot na 16/9 monitorju ker širina naredi svoje. Kar sem uspel preizkusit so vse zadovoljivo podpirale to resolucijo. Lastim si tudi 4k 16/9 monitor, a primarnega UW screena tale škatla bo nikoli zamenjala.

Edit: Jasno govorimo o 34" z 3440x1440 in ne kakšne 2560x1080 variante.
I am what I am and I do what I can

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Raw ()

masevc ::

Jaz imam tegale in sluzi svojemu namenu OK
https://edigital.si/monitor/lg-34um88-p...

Sirine se moras navaditi, je pa to idealno za delo z vec aplikacijami nankrat. Zelo pregledno.

Dzhimen ::

masevc je izjavil:

Jaz imam tegale in sluzi svojemu namenu OK
https://edigital.si/monitor/lg-34um88-p...

Sirine se moras navaditi, je pa to idealno za delo z vec aplikacijami nankrat. Zelo pregledno.

Ja, zdaj sem prebiral malo reviewe in se mogoče res nagibam k temu LG-ju...

Ampak sem na Amazonu prebral ogromno komentarjev glede tega da jih je velik defenktnih pa da majo strašen backlight bleed. Kako je pr tebi?
Kolk časa ga maš?

Invictus ::

Kupi Dell...

Se mi zdi, da prav veliko pritožb nad njimi ni. So pa dražji...

Sicer pa malo tu prebrskaj,. da dobiš občutek...

https://geizhals.eu/?cat=monlcd19wide&x...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Dzhimen ::

Jah, 100€ je dražji dell od LG-ja.

Tega LG-ja dobim ravno za pod 600€ s poštnino vred. Se mi zdi dober deal...

krneki0001 ::

Jaz imam sedaj enga bednega Samsunga, ker sem della prodal, pa grem nazaj na dell. Je konkretna razlika v kvaliteti.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Dzhimen ::

Sem zdaj še malo bral o tem Dell U3415W in sem dobil občutek da ima boljše barve out of the box kot ostali v tem cenovnem rangu. Pa še ukrivljen je (sicer zelo rahlo), kar je en mali plus.

A na splošno velja da so Dell monitorji malo boljše kvalitete nad ostalimi (LG, Iiyama ipd.)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dzhimen ()

krneki0001 ::

Za U (ultrasharp) verzije to velja. Ne vem pa kako je s P in ostalimi verzijami monitorjev.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Alien123 ::

Dell je gladko pred lgjem

kuglvinkl ::

Alien123 je izjavil:

Dell je gladko pred lgjem


Ker?
Your focus determines your reallity

A110 ::

navaden 27" mi je enostavno premajhen za delo z vec odprtimi okni in ker je ze dokaj star cca 10 let in so barve bolj slabe iscem nekaj novega in se zanimam tudi za ultrawide. za delo verjamem da so super zanima pa me kako se kaj odnesejo za obcasen gaming oz pri filmih? ter katerega do recimo 250e se priporoca

DarwiN ::

Če rabiš delovno površino, potem bo najboljša varianta 43@4k zaslon, ampak stane ~350€.. Druga varianta je 31.5@4k za dobrih 200€.. 34" ultrawide ne boš dobil za 250€, pa še tisti cenejši so 2560x1080, kar ne ponuja ravno velike nadgradnje napram tvojemu 27" monitorju, pa tudi sama resolucija/ostrina ni ravno vrhunska.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

edi45 ::

34-35" 3440x1440 ultrawide je best option za delovno povrsino.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov monitor za programiranje

Oddelek: Kaj kupiti
486179 (2672) Invictus
»

Je ukrivljen monitor primeren za grafično oblikovanje?

Oddelek: Kaj kupiti
425704 (4794) m0LN4r
»

Ultrawide LG 34UM88-P pomoč pri nakupu

Oddelek: Zvok in slika
7895 (726) scipascapa
»

največji ultrawide monitor na tržišču (oz. v slo.)

Oddelek: Kaj kupiti
153541 (2572) smacker
»

nasvet. 34'' LG Ultrawide 500€

Oddelek: Kaj kupiti
132315 (1767) vilonja

Več podobnih tem